Dzisiaj mamy: Wtorek 11.08.2020

Śląski Park Edukacji, czyli wspólna oferta edukacyjna wszystkich instytucji na terenie Parku Śląskiego

11 screen_1_1„Śląski Park Edukacji” to esencja najważniejszych działań, jakie podejmują instytucje Parku Śląskiego i w ten sposób upowszechniają praktyczną wiedzę wśród najmłodszych pokoleń naszego regionu. Teraz można do niej sięgnąć, dzięki jednej książeczce. ponieważ tutaj ekologia idzie w parze z edukacją, zdecydowanie warto to zrobić.

Jakie zajęcia prowadzono w szkole sto lat temu? Jak wygląda zoologiczny podział świata? Jakie są konsekwencje ruchu obrotowego Ziemi? Na te wszystkie pytania odpowiedź można znaleźć, uczestnicząc w warsztatach, które prowadzone są w instytucjach Parku Śląskiego. Żeby odszukać te najciekawsze i najbardziej odpowiednie do wieku naszych pociech (to głównie do nich zajęcia są kierowane), można teraz skorzystać ze „Śląskiego Parku Edukacji”.

Po raz pierwszy udało się zebrać w jednej publikacji pełny zakres edukacyjny, oferowany przez wszystkie jednostki, znajdujące się na terenie parku. Z jednej strony to oczywiście książka promocyjna, ale z drugiej ważny przewodnik dla uczniów i nauczycieli, którzy swoją wiedzę chcą zdobywać także w formie praktycznej.

„Śląski Park Edukacji” podzieliliśmy na rozdziały, odpowiadające kolejnym etapom nauki, aby łatwo było odnaleźć ofertę zajęć, kierowaną do konkretnej grupy wiekowej, dedykowaną właśnie poszczególnym etapom edukacyjnym. Osobne opisy dotyczą również każdej z atrakcji – Akademii Bioróżnorodności, Planetarium Śląskiego, Śląskiego Ogrodu Zoologicznego czy Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”.

To tworzy imponujący zakres wiedzy, obejmujący historię, etnologię, biologię i botanikę, fizykę i astronomię oraz oczywiście przyrodę. Uzupełnieniem publikacji są informacje o instytucjach, dzięki którym wizyta w Parku Śląskim ma szansę stać się nie tylko dodatkową lekcją, ale też okazją do ciekawej organizacji zajęć grupowych. Myślę o Kolei Linowej „Elka” czy Legendii Śląskim Wesołym Miasteczku.

Liczymy, że „Śląski Park Edukacji” pomoże w planowaniu zajęć pozalekcyjnych, a także wspólnych, klasowych wyjazdów. Publikacja dostępna jest on-line (www. parkslaski.pl), wydania książkowe będą przekazywane placówkom oświatowym regionu, a zapaleni edukatorzy mogą książeczkę także zakupić (cena: 10 zł) w dyrekcji Parku Śląskiego albo przez stronę sklep.parkslaski.pl.

 
Copyright © 1995-2011 Park Śląski