Dzisiaj mamy: Poniedziałek 29.11.2021

Jak ślub w plenerze, to najlepiej w Parku Śląskim. Sprawdź nową ofertę

4 czolowkaŚlub cywilny można wziąć tradycyjnie – w Urzędzie Stanu Cywilnego. Ale można to również zrobić w otoczeniu tysięcy kolorowych róż lub nastrojowych rzeźb. Właśnie dla nowożeńców, którzy wolą to drugie rozwiązanie, Park Śląski przygotował specjalną ofertę.

Zasady zawierania małżeństwa poza urzędem, od przyszłego roku mają być bardziej liberalne. Zgodnie z projektowaną jeszcze ustawą, już za kilka miesięcy, pary będą mogły zawrzeć związek małżeński poza USC, jednak w miejscu gwarantującym zachowanie powagi i doniosłości ceremonii oraz bezpieczeństwa wszystkich uczestników. – Dzień ślubu to z pewnością jeden z najbardziej wyjątkowych dni w naszym życiu. Z myślą o przyszłych małżonkach, przygotowaliśmy propozycję czterech miejsc z przeznaczeniem pod wynajem na organizację ślubu – tłumaczy Katarzyna Zazgórnik-Sitz.

Rosarium czy Cichy Zakątek?

Wśród miejsc, które wytypowano w parku do organizacji ślubu, są Rosarium (największy w Polsce ogród różany), Duży Krąg Taneczny, Cichy Zakątek, Galeria Rzeźby Śląskiej. – Staraliśmy się wybrać najbardziej charakterystyczne i malownicze miejsca, które wiosną i latem zachęcają swoimi walorami wizualnymi i roślinnością – podkreśla Zazgórnik-Sitz i dodaje, że proponowane lokalizacje nie są ostateczne. – W kwestii doboru miejsca, jesteśmy elastyczni i otwarci na sugestie przyszłych małżonków. Trzeba jednak pamiętać, że dużo może zależeć również od zgody urzędników.

Koszt organizacji uroczystości zaślubin na terenie Parku Śląskiego to 500 zł netto (cena zawiera udostępnienie terenu do 50 metrów kwadratowych oraz 5 wjazdówek dla samochodów osobowych i jednego autokaru). Dodatkowo – za dopłatą – wedle wymagań zamawiających, park umożliwia również przyłącze do prądu, wody, wynajem krzeseł (do 50 sztuk) oraz dodatkowe wjazdówki.

Pierwsi chętni

Zgłaszają się już pierwsze pary, zainteresowane nową ofertą. Wśród nich Ewa Oleksy i Krzysztof Klajn. Pobiorą się w lipcu na Dużym Kręgu Tanecznym. – Moja narzeczona zawsze o tym marzyła, żeby wziąć ślub w plenerze. Dowiedzieliśmy się, że będzie taka możliwość i chętnie z niej skorzystamy – deklaruje Krzysztof i dodaje, że wstępną zgodę w katowickim urzędzie już uzyskali. – Wybraliśmy „Krąg", bo uważamy, że jest piękny. Ceremonia odbędzie się pod kopułą. Weźmie w niej udział około stu gości.

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Copyright © 1995-2011 Park Śląski