Dzisiaj mamy: Poniedziałek 29.11.2021

Czerwone monstrum już w Parku Śląskim. Zwieziono tabor Parkowej Kolei Wąskotorowej [ZDJĘCIA]

IMG 8113W czwartek wielki dzień dla Parkowej Kolei Wąskotorowej – otwarcie. Dziś operator zwoził tabor z Rud Raciborskich. W Parku Śląskim pojawiły się dwie lokomotywy i dwa stylowe wagoniki.

Pierwsza z nich to LxD2, największa i najcięższa lokomotywa, jaka w Polsce porusza się po wąskich torach. Czerwone, 30-tonowe monstrum robi niesamowite wrażenie i przypomina bardziej lokomotywę, które są spotkane na tradycyjnej kolei. Drugi pojazd to 2WLS50, ciekawa zielona lokomotywa. Waży 7 ton. Pasażerowie kolei będą natomiast jeździć w 32-osobowych, bardzo stylowych wagonach, które przypominają te przedwojenne.

Niewykluczone, że podczas czwartkowego otwarcia pasażerów będzie wozić również parowóz. Tego dnia bilety będą kosztowały 2 złote. – Ruszamy o godzinie 12 ze Śląskiego Wesołego Miasteczka i jedziemy do zoo – informuje Jarosław Łuszcz, operator wąskotorówki. Po otwarciu kolejka będzie kursować również do zajezdni. Długość trasy wyniesie 1,2 kilometra. Bilet w obie strony kosztuje 7 zł normalny i 5 zł ulgowy, a w jedną stronę odpowiednio 3 i 4 zł. Jest również możliwość zakupu biletu rodzinnego. Taka wejściówka dla dwóch osób dorosłych i dwójki dzieci w obie strony kosztują 20 zł, a w jedną 10 zł.

Copyright © 1995-2011 Park Śląski