Dzisiaj mamy: Czwartek 09.07.2020

Impreza z masą atrakcji na Dużej Łące. Festiwal Życia daleki od szarej rzeczywistości

IMG 7110Koncerty, szczudlarze, wioska rycerska, militaria i przede wszystkim rodzinna zabawa – to wszystko już 6 września na Dużej Łące, gdzie odbędzie się druga edycja Festiwalu Życia – imprezy, która łączy i jednoczy. Do Parku Śląskiego z całej Polski przyjedzie kilka tysięcy osób.

Organizatorem imprezy jest „Eurovision Mission to Europe", organizacja, którą założył Dawid Hathaway, światowej sławy kaznodzieja, który od ponad 60 lat jest misjonarzem i duchownym kościoła zielonoświątkowego w Anglii. Poza przygotowaniem festiwali w różnych krajach Europy, założona przez Hathaway'a fundacja, organizuje pomoc charytatywną, zbiórki odzieży i żywności, wsparcie dla ludzi ubogich i starszych. Festiwal w naszym kraju odbędzie się po raz drugi. Pierwsza edycja miała miejsce dwa lata temu w Krakowie.

– Chodzi nam głównie o promowanie chrześcijańskich wartości oraz pokazanie młodemu pokoleniu, że można się dobrze bawić bez alkoholu w bardzo sympatycznej atmosferze – tłumaczy Marcin Bochenek, koordynator krajowy festiwalu. – Współpracujemy też z klubami abstynenckimi. Liczymy, że zdecydują się na wystawienie swoich stoisk.

Festiwal jest ogromnym przedsięwzięciem logistycznym. Do Parku Śląskiego przyjedzie bowiem około dwieście autokarów z całej Polski. Organizator zapewnił bezpłatny transport m.in. dla dzieci z domów dziecka, świetlic środowiskowych, ośrodków wychowawczych. – Chcemy dać im szansę na odseparowanie się od tej szarej rzeczywistości – podkreśla Bochenek. – Nie chcemy jednak, żeby nasza impreza była postrzegana jako wydarzenie skierowane tylko dla dzieci. To impreza dla ludzi w różnym wieku, która łączy i jednoczy. Do wspólnej zabawy zapraszamy również mieszkańców okolicznych miast – dodaje.

Festiwal rozpocznie się 5 września, od oficjalnej inauguracji w Teatrze Rozrywki. Właściwa część imprezy zacznie się następnego dnia, o godzinie 14, na Dużej Łące. Wybór artystów, którzy wystąpią, jest bardzo różnorodny: na scenie zobaczymy m.in. koreańską pianistkę Aiję Kim, zaprezentuje się też brytyjski śpiewak operowy Huw Priday oraz polskie piosenkarki – Majka Jeżowska i Natalia Niemen. W namiocie dla dzieci, zostaną przygotowane spektakle teatralne, zabawy, gry oraz występy klownów i szczudlarzy. Sporą atrakcją będą też militaria: czołg, samochody transportowe, uzbrojenie. Powstanie też wioska, którą zaaranżuje bractwo rycerskie. Zaplanowano również konkursy z cennymi nagrodami.

Copyright © 1995-2011 Park Śląski