Dzisiaj mamy: Poniedziałek 29.11.2021

Park Śląski Maraton wystartuje 7 czerwca. Znamy już kalendarz parkowych imprez biegowych na rok 2015

parkslaskimaratonPlanujecie właśnie swój najbliższy sezon biegowy? Warto uwzględnić w nim propozycje Parku Śląskiego. A będzie w czym wybierać. Maraton, półmaraton, bieg górski – to tylko niektóre z propozycji na rok 2015.

Biegacze w parku zameldują się już 1 stycznia podczas IX Śląskiego Noworocznego Maratonu Cyborg. Najbardziej efektownym startem będzie Park Śląski Maraton, który odbędzie się 7 czerwca nie tylko na alejach, ale również na ulicach Chorzowa i Siemianowic Śląskich (zapisy na maraton ruszają 9 stycznia!). Największym zainteresowaniem będzie cieszyć się z pewnością trzecia odsłona Parkowej Korony Biegów. Tradycyjnie zainauguruje ją Bieg Wiosenny (15 marca). Kolejne starty to Bieg Górski (12 kwietnia), wiosenna edycja Parkowej Mili (20 czerwca), Gryfny Bieg (12 lipca), edycja letnia Parkowej Mili (29 sierpnia), Parkowy Półmaraton (6 września), Bieg Równonocny i zakończenie „Korony" (19 września).

Dodatkowy element Korony

– W porównaniu do roku obecnego proponujemy jeden bieg więcej – mówi Filip Żok, który koordynuje imprezy sportowe w Parku Śląskim. – Łącznie przez prawie pół roku przygotowujemy osiem starów. Chcemy, żeby były jeszcze ciekawsze i na jeszcze wyższym poziomie. Zachęcamy zarówno osoby nowe, jak i uczestników z lat poprzednich do poprawiania swoich osiągnięć – dodaje. – Z roku na rok widzimy progres. Wiemy, co należy poprawić. Chcemy możliwie jak najlepiej wykorzystać nasz potencjał.

Nowością w tegorocznej „Koronie" będzie Bieg Górski. Nie jest to jednak sprawa zupełnie dotąd w parku niespotykana. – W zeszłym roku byliśmy partnerem podobnego wydarzenia – tłumaczy Żok i dodaje, że w parku są bardzo dobre warunki do przygotowania takiego właśnie biegu, na krótkim, ponad 5-kilometrowym dystansie. – Wykorzystamy Górę Parkową i podbieg pod Planetarium Śląskim. Start jest skierowany do osób, które zaczynają swoja przygodę z tego typu biegami lub chcą potrenować przed występami w Beskidach, Bieszczadach czy Tatrach – mówi Żok. – To również doskonałe urozmaicenie sobie startów w biegach ulicznych – dopowiada.

Potrenować też można

Przypomnijmy jeszcze, że w tym roku poza startami organizowanymi przez Park Śląski odbyło się kilka bardzo udanych imprez biegowych, które przygotowywali partnerzy zewnętrzni. Wśród nich m.in. ostatni Bieg Mikołajkowy, Bieg Powstań Śląskich, Bieg dla Ukrainy. – W nadchodzącym roku można się spodziewać podobnych inicjatyw, które doskonale obrazują, jak bardzo park jest przyjazny biegaczom – podkreśla Żok i zachęca również do uczestniczenia w czwartkowych treningach biegowych. Prowadzi je znany śląski ultramaratończyk August Jakubik. Zajęcia zaczynają się o godzinie 18.

Copyright © 1995-2011 Park Śląski