Dzisiaj mamy: Czwartek 24.05.2018

Kolejne strefy Śląskiego Wesołego Miasteczka. Z nową bramą, kamieniczkami, górami i magicznym lasem

Obraz AI_2W tym miesiącu prezentujemy ostatnie dwie strefy, które pojawią się jako nowe w Śląskim Wesołym Miasteczku w sezonie 2017. Magical Village, powita nas nową strefą wejścia i atrakcjami w stylu uroczego miasta, a tuż obok strefa Magical Forest, przeniesie nas w świat lasu pełnego magii, tajemnic i czarodziejskich stworzeń.

Śląskie Wesołe Miasteczko zmieni się w przyszłym roku nie do poznania. W ostatnich numerach zaprezentowaliśmy między innymi nową atrakcję Lech Coaster oraz sąsiadujące z nim urządzenia w strefie Magical Mountains, a także budowaną strefę Valley of Dreams. W tym numerze poznacie nową strefę wejścia, z wyjątkową atrakcją jaka zostanie w niej umieszczona, strefę Magical Village, z której części atrakcji mogliście już korzystać w minionym sezonie, a także strefę Magical Forest, gdzie umieszczona jest największa i najbardziej widoczna z zewnątrz atrakcja – Duża Gwiazda.

Nowa brama
– Wejście do parku powita nas zupełnie nową bramą, wybudowaną na styl polskich, romantycznych i kolorowych kamienic, w których ulokowane zostaną kasy, kawiarnia oraz sklepy. Nowa strefa wejścia mieścić również będzie ekspozycję najwyższych gór świata, która zostanie wypożyczona do Śląskiego Wesołego Miasteczka z Centrum Górskiego Korona Ziemi w Zawoi. Ekspozycja ma za zadanie wnieść element edukacyjny i uatrakcyjnić wizytę nie tylko indywidualnym gościom, ale przede wszystkim zorganizowanym grupom szkolnym – tłumaczy Kamil Michno, rzecznik prasowy ŚWM.

Strefa wejścia prowadzić będzie do Magical Village, w której umieszczone zostały funkcjonujące już w minionym sezonie 2016: Magical Lake Expedition, Magical Postal Service, Cyclodrome, Circus Hoppala czy Carousel of Love. Magical Village to romantyczna wioska, pełna uroczych kamienic, miejsc, w których możemy napić się kawy, pobawić się na cyrkowych urządzeniach czy też wsiąść na nadbrzeżny statek w poszukiwaniu przygód. To miejsce, w którym coś dla siebie znajdą zarówno dorośli goście jak i najmniejsze pociechy, które będą mogły pobawić się na rodzinnych atrakcjach. W najbliższym sezonie w tej strefie uruchomiony zostanie również rollercoaster Scary Toy Factory.

Las w lunaparku
To jednak nie koniec nowości, gdyż z magicznej wioski przejść możemy do strefy Magical Forest. Magiczny las to miejsce, gdzie goście będą mogli poczuć prawdziwą magię. Zielony, tajemniczy, zamieszkały przez magiczne stworzenia, przeniesie nas w świat prawdziwych przygód. Ponadto, w tej strefie będziemy mogli wznieść się ponad wyżyny drzew i spojrzeć na roztaczający się dookoła krajobraz, dzięki ogromnemu diabelskiemu kołu, jakim jest Duża Gwiazda. Zobaczymy nie tylko panoramę Wesołego Miasteczka, ale też panoramę rozpościerającą się na miasto.

Przyszły sezon w Śląskim Wesołym Miasteczku zapowiada się więc niezwykle ekscytująco. Każdy z gości na pewno znajdzie coś dla siebie, a dzięki zmianom, jakie obecnie zachodzą, Miasteczko powita nas zupełnie nową, lepszą jakością na światowym poziomie.

Copyright © 1995-2011 Park Śląski