Dzisiaj mamy: Wtorek 19.06.2018

Bieg Wiosenny już 12 marca. Zagadkowa tylko temperatura

IMG 008912 marca rozpocznie się piąta edycja Parkowej Korony Biegów. Na Bieg Wiosenny w prowadzonej przez internet rejestracji zapisały się 1164 osoby. Startowi głównemu będzie towarzyszył tradycyjny już bieg dla dzieci, na który zostało 50 miejsc.

Bieg główny rozpocznie się o godzinie 11 obok Hali Wystaw „Kapelusz”. W zeszłym roku, w Biegu Wiosennym wystartowało 1469 zawodników oraz ponad dwieście dzieci. Dystans 10 kilometrów najszybciej – w 32 minuty i 3 sekundy – pokonał sosnowiczanin, Andrzej Nowak.

Może być zimno
W biegu głównym zawodnicy będą mieli do pokonania dwie 5-kilometrowe pętle. Trasa jest dokładnie taka sama, jak we wcześniejszych edycjach i wiedzie głównymi alejami Parku Śląskiego w centralnej jego części.

– Jest kilka podbiegów, ale trasa nie jest bardzo wymagająca – zauważa Katarzyna Zazgórnik-Sitz, organizatorka tegorocznej „Korony”. Jak podkreśla, warto się dobrze ubrać, bo w poprzednich edycjach temperatura wynosiła zaledwie kilka stopni powyżej zera.

– W taką pogodę ważne, aby jak najdłużej mieć na sobie wierzchni strój i ściągnąć go dopiero przed samym startem. Biegniemy w cienkim, ale długim rękawie, chronimy też nogi, czapką i rękawiczkami okrywamy natomiast te elementy ciała, które najbardziej narażone są na wychłodzenie. Chodzi o to, aby nie tracić energii na dogrzewanie organizmu, by w całości można ją było spożytkować na wysiłek fizyczny, co przekłada się potem na wynik – dodaje.

Opłaty i biuro zawodów
W zestawie startowym biegacze otrzymają ręcznik z parkową naszywką, numer startowy, wodę i medal, a także możliwość skorzystania z posiłku regeneracyjnego na mecie. Na bieg można się jeszcze później zapisać w biurze zawodów, w Gołębniku, Opłata startowa wynosi 60 złotych.10 marca (otwarte od godziny 16 do 19) i 11 marca (otwarte od 12 do 18).

W dniu zawodów zapisy nie będą już możliwe, a biuro zawodów przy Kanale Regatowym udostępnimy od 7.30 do 10.30. W biegu dla dzieci wystartować może maksymalnie 150 zawodników we wszystkich czterech kategoriach. Starty odbędą się na Dużej Łące, między godziną 10 a 10.30.

Profil trasy:

profil-trasy---bieg-wiosenny-2017

 

 

 

 

 

Mapa trasy:

mapa Bieg_Wiosenny_2017

 

 

 

 

 

Mapa dojazdu:

bieg-wiosenny-2017---dojazd-i-parkingi

Copyright © 1995-2011 Park Śląski