Dzisiaj mamy: Środa 05.08.2020

Noc na powitanie lata. 24 czerwca parkowe atrakcje otwarte po zmierzchu [SZCZEGÓŁY]


IMG 2674Odwiedzić jeżozwierza po zmroku. Przejechać się w ciemnościach na kanapie kolejki linowej lub na jednej z wielu karuzel w parku rozrywki. Puszczać wianki i szukać kwiatów paproci. Odkryć tajemnice meteorytów przy dźwiękach muzyki rockowej, a w końcu przebiec po zmierzchu kilka kilometrów. To wszystko już 24 czerwca będzie można zrobić podczas Nocy Świętojańskiej w Parku Śląskim.

To już niemal tradycja, że udostępniając nasze atrakcje i przygotowując specjalną ofertę w jednostkach w godzinach wieczornych i nocnych, witamy w parku lato – podkreśla Łukasz Buszman, rzecznik prasowy Parku Śląskiego.

W gondoli
W czasie słynnych świąt Trybuny Robotniczej kolejka linowa jeździła do późnych godzin nocnych. Zdarzało się, że rozochoceni goście „Elki” opuszczali krzesełka dopiero po interwencji milicji. W ostatnich latach obyło się bez konieczności interwencji służb mundurowych, ale zainteresowanie również było ogromne. Nie inaczej będzie pewnie tym razem. Z naszej kolejki można korzystać wtedy aż do północy.

W biegu
O godzinie 21.30 wystartuje Bieg Nocny. Start zlokalizowany będzie na Promenadzie gen. J. Ziętka przy Parku Linowym Silesia, a meta na jego terenie. Dystans wyniesie 5 kilometrów. Po biegu, poza koronacją zwycięzców, będzie możliwość pozostania na terenie Śląskiego Parku Linowego i skorzystania w atrakcyjnej cenie z nocnego przejścia jego trasami. Na bieg można zapisać się on-line, a opłata startowa uiszczona do 10 czerwca wynosi 30 złotych.

W planetarium
Planetarium Śląskie o godzinie 20 zaprasza na specjalny seans „Noc Świętojańska na rockowo”. W jego trakcie widzowie wybiorą się na poszukiwanie kosmicznych kamieni. Dowiedzą też, co się dzieje, gdy na Ziemię spadają okruchy kosmicznej materii. Tajemnice meteorów odkryjemy przy dźwiękach muzyki rockowej.

W zoo
Atrakcją proponowaną przez Śląski Ogród Zoologiczny, już tradycyjnie, jest nocne zwiedzanie. Aby wziąć w nim udział, należy wcześniej wypełnić specjalny formularz zgłoszeniowy, który zostanie udostępniony na stronie: www.zoo.silesia.pl. Sprzedaż biletów w cenie 30 zł od osoby, prowadzona będzie również przez internet. Uczestnicy nocnego spaceru po śląskim zoo muszą ponadto wyposażyć się w wygodne buty oraz latarki, które przydadzą się do podglądania zwierząt aktywnych nocą. Na trasie zwiedzania będą m.in. sowy, wydry, żenety afrykańskie, wilki grzywiaste, jeżozwierze, pantery i wiele innych. Pierwsza grupa wyruszy spod bramy głównej zoo o godzinie 21, kolejne zaczynać będą zwiedzanie w 15-minutowych odstępach. Zwiedzanie ostatnich grup powinno zakończyć się około 1 w nocy. Ze względów bezpieczeństwa liczba osób zwiedzających zoo w nocy została ograniczona do 200. O zakwalifikowaniu się do spaceru decyduje kolejność zgłoszeń.

W Legendii
Na niezwykłe wydarzenie, nawiązujące do tradycji obchodów Nocy Świętojańskiej, zaprasza też Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko. Zrealizowane zostanie w widowiskowy sposób, z wykorzystaniem ognia, światła i dźwięku bębnów. Właśnie one będą nadawać rytm szalonym, pogańskim tańcom. W programie między innymi puszczanie płonących wianków na stawie, łucznicy z płonącymi strzałami, gigantyczne ognisko na pływającej platformie, półnadzy tancerze i korowód bębniarzy. Poszukiwacze niezwykłych wydarzeń staną się częścią wyjątkowego widowiska oraz będą mogli korzystać ze strefy relaksu oraz strefy tanecznej. Dostępne będą urządzenia ekstremalne i rodzinne. Impreza rozpocznie się o 21 i potrwa do północy.

W skansenie
Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie zaprasza na „Noc św. Jana, czyli sobótka z Radiem Fest”. To święto ognia, wody i ziół. Zabawa rozpocznie się o godzinie 15 od koncertów. Po nich odbędzie się prezentacja typowych dla tego święta zwyczajów, m.in. szukania kwiatu paproci, puszczania wianków. Całość skończy się po godzinie 20.

Na stadionie
Zanim skorzystamy z atrakcji po zmroku, na boiskach treningowych Stadionu Śląskiego odbędzie się Weekend Mistrzów i Mistrzyń Polskiej Ligi Lacrosse. To coroczna impreza, która jest finałem ogólnopolskich rozgrywek o miano mistrza Polski. Tytułów bronią: Kosynierzy Wrocław i Kosynierki Wrocław. Impreza potrwa do 19.

Copyright © 1995-2011 Park Śląski