Dzisiaj mamy: Sobota 16.02.2019

Sadzonki dla Parku Śląskiego. Hojne wsparcie sponsorów i instytucji

171207DAM054Kwiaty sprawiają, że Park Śląski jest jeszcze bardziej kolorowy. Natomiast drzewa produkują tlen, co sprawia, że spacerowicze mogą oddychać pełną piersią. Dzięki wsparciu sponsorów i instytucji, barw na trawnikach będzie więcej, a powietrze jeszcze czystsze.

W tym roku Fundacji Park Śląski udało się pozyskać partnerów i sponsorów, którzy w formie darowizny przekazali do posadzenia na parkowych alejach zarówno cebulki kwiatów, jak i małe drzewa. Okres przedświąteczny i świąteczny, to doskonały moment, aby podziękować za to wsparcie.

– Najbardziej cieszą nas cebule roślin kwiatowych, które otrzymaliśmy jesienią. One nie trafią już do klientów, z racji pory roku i zbyt wysokich kosztów, nie są też zwracane do producentów – wyjaśnia Krystian Golasz, specjalista ds. zieleni w Parku Śląskim. – W parku jest sporo miejsc, w których takie właśnie kwiaty możemy zasadzić. To bardzo miły gest, a każde tego rodzaju wsparcie, jest dla nas ważne – dodaje.

W kwietniu Nadleśnictwo Katowice przekazało Fundacji Park Śląski, w ramach akcji „1000 drzew na minutę", czterysta sadzonek m.in. buków i dębów. Większość z nich młodzież z okolicznych szkół zasadziła wzdłuż alei Gwiazd. Dzięki wsparciu Carrefour Chorzów, w listopadzie na parkowych alejkach zasadzono 2500 sztuk żółtych i prążkowanych, biało-niebieskich krokusów, 350 narcyzów oraz ponad 1200 sztuk różowych, czerwonych, czerwono-żółtych i fioletowo-białych tulipanów. Najwięcej tych kwiatów zasadzono przy alei Żyrafy oraz w okolicy budynku dyrekcji Parku Śląskiego.

Osoby czy instytucje zainteresowane darowiznami na rzecz Parku Śląskiego, mogą uzyskać więcej informacji na ten temat w biurze Fundacji Park Śląski przy alei Gwiazd 2 oraz pod adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

Copyright © 1995-2011 Park Śląski