Dzisiaj mamy: Czwartek 17.01.2019

W Parku Śląskim są realizowane prace porządkowe i pielęgnacyjne. Dotyczą również drzewostanu

prace pielegnacyjneNa terenie Parku Śląskiego trwają prace związane z porządkowaniem, pielęgnacją i korektą drzewostanu oraz innych elementów parkowej zieleni. Obecnie są one prowadzone w rejonach ulicy Parkowej oraz alei Sportowej.

W rejonie ul. Parkowej prace zabezpieczające prowadzi spółka Tauron, która porządkuje teren po usunięciu trzydziestu drzew zagrażających bezpośrednio przebiegającej tamtędy linii wysokiego napięcia. Pracom podlegają samosiejki, czyli drzewa, które nie pojawiły się w Parku Śląskim w wyniku planowanych nasadzeń.

Na zlecenie Parku Śląskiego odbywa się natomiast karczowanie terenu w rejonie Alei Sportowej, w bezpośrednim sąsiedztwie ogrodzenia kortów tenisowych. Wrastające w ogrodzenie drzewka (również samosiejki) naruszają m.in. konstrukcję ogrodzenia.

Pielęgnacja parkowych kwater zadrzewionych najczęściej polega na selektywnym usuwaniu samosiewów gatunków rodzimych oraz eliminacji małowartościowych gatunków obcych (inwazyjnych). Takie działania gwarantują prawidłowy rozwój najlepszych i najbardziej wartościowych egzemplarzy, które w przyszłości staną się cenną ozdobą parkowego drzewostanu.

O kolejnych pracach ingerujących w drzewostan Parku Śląskiego będziemy informować na bieżąco.

Copyright © 1995-2011 Park Śląski