Dzisiaj mamy: Czwartek 21.03.2019

Pionierskie wyczyny motolotniarzy na Stadionie Śląskim [FILM]

slaski-2We wtorek na Stadionie Śląskim odbyła się premiera filmu przedstawiającego pionierski wyczyn polskich pilotów motoparalotniowych, którzy na chorzowskim obiekcie rywalizowali także ze sportami lekkoatletycznymi i kolarstwem.

Pomysłodawcami i twórcami projektu, który został zrealizowany na Stadionie Śląskim pod koniec listopada 2017 roku, byli Michał Radka motoparalotniarz z Dąbrowy Górniczej oraz Paweł „Lojak” Kozarzewski motoparalotniarz, pilot Kadry Narodowej, reprezentant Polski, 3-krotny drużynowy mistrz świata i Europy oraz podwójny mistrz Polski.

W przedsięwzięciu wzięły udział także Justyna Święty-Ersetic, polska lekkoatletka specjalizująca się w biegu na 400 metrów, brązowa medalistka mistrzostw świata w sztafecie 4 x 400 metrów, aktualna halowa rekordzistka polski na 400 metrów oraz kolarka Eugenia Bujak, mistrzyni Polski w indywidualnym wyścigu szosowym ze startu wspólnego i jeździe indywidualnej na czas, dwukrotna torowa mistrzyni Polski, mistrzyni Europy w kolarstwie torowym, w wyścigu punktowym.

Piloci motoparalotniowi po raz kolejny udowodnili, że sporty lotnicze mogą się odbywać nie tylko na otwartych przestrzeniach. To pierwszy tego typu projekt realizowany na świecie, podczas którego Paweł „Lojak” Kozarzewski dokonał udanej próby wylotu z obiektu, a następnie powrócił do środka Stadionu Śląskiego figurą akrobacyjną.

Zmagania pilotów z Justyną i Eugenią zostały uwiecznione na krótkim dokumencie filmowym.

Copyright © 1995-2011 Park Śląski