Dzisiaj mamy: Sobota 16.02.2019

550 dzieci wzięło udział w wielkim sprzątaniu z okazji Światowego Dnia Ziemi [ZDJĘCIA]

IMG 9519Szklane i plastykowe butelki, stare ubrania, papier – to wszystko ponad 550 przedszkolaków i uczniów znalazło dziś w zakamarkach Parku Śląskiego. To wielkie sprzątanie odbyło się z okazji Światowego Dnia Ziemi, a zorganizowała je Fundacja Park Śląski.

– Głownie nastawiliśmy się na sprzątanie. Niczego nie sadziliśmy, bo zdajemy sobie sprawę, że mogą jeszcze przyjść przymrozki – podkreśla Anna Poraj, prezes Fundacji Park Śląski. – Dzieci bardzo chętnie poświęcają się tym pracom. Co ciekawe, im gorsze śmieci, tym większa radość. Przed imprezą zastanawialiśmy się, czy najmłodsi będą mieli co robić. Bo generalnie park jest posprzątany. Jednak jak się okazało, w krzakach, czy w terenach mniej uczęszczanych te śmieci jednak zalegają – dodaje.

Dzieci mogły pooglądać różne organizmy pod mikroskopami, wzięły też udział w zabawach przyrodniczych m.in. polegających na rozpoznawaniu odgłosów ptaków.

W parkową akcję podczas Światowego Dnia Ziemi po raz kolejny włączyło się Stowarzyszenie „Nasz Park”. – Taka forma terenowej edukacji z pewnością przyda się tym dzieciom. Dzięki niej poznają zasady recyklingu i segregowania śmieci. Takie zajęcia pobudzają wyobraźnie i wyrabiają dziecięcą świadomość – mówi Gerard Mądry, prezes Stowarzyszenia „Nasz Park”.

W akcji uczestniczyło 23 przedszkolaków z grupy Biedroneczek w Przedszkolu Miejskim nr 90 im. Wróbelka Elemelka w Katowicach. – Park generalnie jest czysty. I dzieci bardzo się smuciły, że nie znajdą żadnego papierka. Jednak, kiedy przeszliśmy do części leśnej, to udało nam się zapełnić kilka worków – przyznaje Ewa Kupiec, wychowawca grupy.

Copyright © 1995-2011 Park Śląski