Dzisiaj mamy: Czwartek 04.06.2020

Za nami V Ogólnopolski Marsz Nordic Walking. Wystartowało w nim prawie 300 osób

nw15Blisko 300 osób wzięło udział w V Ogólnopolskim Marszu Nordic Walking, który wystartował z boiska bocznego Stadionu Śląskiego.

V Ogólnopolski Marsz Nordic Walking pod hasłem „Chodzić każdy może” odbył się 28 kwietnia br. Start i meta zlokalizowane były na bieżni boiska treningowego Stadionu Śląskiego. W marszu na dystansach 5 i 10 km alejami Parku śląskiego wystartowało prawie 250 osób. Blisko 50 najmłodszych zawodników wzięło udział w Marszu Malucha na dystansie 400 metrów.

- „Chodzić każdy może” co udowodnili nam uczestnicy piątej już edycji Ogólnopolskiego Marszu Nordic Walking. Cieszymy się, że tak wiele osób w różnym przedziale wiekowym postanowiło spróbować sił w dzisiejszych zmaganiach. Nie chodziło wyłącznie o rywalizację sportową i pokonywanie własnych słabości, ale również o dobrą zabawę i przyjemnie spędzony czas – mówi Jolanta Fujawa, koordynator imprezy.
Najstarszy uczestnik marszu na dystansie 5 km miał 79 lat, zaś uczestniczka 80 lat. Na dystansie 10 km najstarszym zawodnikiem był 72-latek, a zawodniczką 66-latka. Zaś najmłodsza uczestniczka miała 14 lat, a uczestnik 11 lat. Z kolei najmłodszy uczestnik Marszu Malucha miał 7 miesięcy.

Wydarzeniu towarzyszył także wielki finał kampanii edukacyjnej „Nie olewaj kolan!”, której celem było uświadamianie osób jak ważna jest profilaktyka i odpowiednia ochrona kolan przy uprawianiu różnych form aktywności. W ramach akcji przygotowana została m.in. strefa zdrowia, w której każdy mógł skorzystać z konsultacji ze specjalistami.

Podsumowaniem wydarzenia był mecz, w którym Reprezentacja Śląska Oldbojów zmierzyła się z Ambasadorami akcji „Nie olewaj kolan!”. W drużynie ambasadorów wystąpił m.in. Waldemar Bojarun, wiceprezydent miasta Katowice.

Organizatorem wydarzenia była spółka Stadion Śląski, a projekt współfinansował Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Copyright © 1995-2011 Park Śląski