Konkurs plastyczny
Dzisiaj mamy: Sobota 30.05.2020

Parkowy top majówkowy, czyli co wam polecamy na najbliższe tygodnie

DJI 0839Majówka, długie weekendy, wolne niedziele. Zachęcamy, abyście spędzili je w Parku Śląskim. Zarówno w ten bardziej, jak i mniej oczywisty sposób. Jeśli zastanawiacie się, jak zrobić to w sposób ciekawy, zapoznajcie się z naszymi propozycjami – wykorzystajcie ten czas dla siebie i Waszych bliskich!

1. Zobacz park z kolejki linowej
Jazda „Elką” w ostatnich tygodniach cieszy się ogromnym powod zeniem. Nie inaczej będzie w najbliższych tygodniach. Kolejka linowa w parku kursuje od wtorku do czwartku od godziny 11 do 18, w piątki od godziny 11 do 19, w soboty od 11 do 20 i w niedziele od 11 do 19. 1, 3 i 31 maja „Elka” będzie kursować między godziną 10 a 20.

2. Zwiedź Galerię Rzeźby Śląskiej
Kolekcja rzeźb, która powstała w latach 60. i 70. XX w. przyciąga zarówno intymną lokalizacją, jak i artystycznym wyrazem, którego próżno szukać w innych miejscach. Warto zastanowić się, co autorzy tych dzieł chcieli przekazać. To również idealne miejsce na refleksję i chwilę samotności.

3. Zaszalej w Legendii Śląskim Wesołym Miasteczku
W ciągu dwóch lat to miejsce zmieniło się nie do poznania. Zachęcamy do zabawy w Legendii i spotkań zarówno z Lechem, jak i nową atrakcją parku rozrywki – Bazyliszkiem. Miasteczko będzie otwarte w pierwszym tygodniu maja oraz we wszystkie majowe weekendy od godziny 10 do 20. Natomiast 31 maja szalejemy godzinę dłużej, bo od 10 do 21.

DJI 0344

4. Przeczytaj książkę o historii Parku Śląskiego
W majowe słoneczne dni, warto się wybrać do Parku Śląskiego, aby rozsiąść się na ławce i spokojnie poczytać. Szczególnie polecamy album „Park wielu pokoleń”, traktujący o historii i ludziach związanych z dawnym WPKiW. Można go nabyć poprzez stronę: sklep. parkslaski. pl.

5. Przejdź się ścieżkami edukacyjnymi
Mamy w parku dwie ścieżki edukacyjne: dendrologiczną dla miłośników drzew oraz ornitologiczną – dla amatorów ptaków. Pierwsza zaczyna się przy budynku dyrekcji, a druga na alei Głównej. Spacer nimi to świetna okazja do zapoznania się z ciekawymi gatunkami drzew oraz ptaków. Na tablicach informacyjnych umieszczono nie tylko podstawowe wiadomości, ale też sporo ciekawostek.

6. Grilluj w przeznaczonych do tego altanach
Na terenie Parku Śląskiego, zgodnie z zaleceniami straży pożarnej i obowiązującymi przepisami przeciwpożarowymi, nie można grillować. Wyjątkiem są altany przy Hali Wystaw „Kapelusz” i Ogrodzie Bylinowym. W majówkę będą z pewnością oblegane.

7. Obserwuj ptaki przy Stawie Hutnik
Ornitolodzy twierdzą, że staw Hutnik to najlepsze miejsce w Parku Śląskim do obserwowania ptaków. Warto więc wybrać się w tamten rejon, wziąć lornetkę i podziwiać ptaki, które w okresie lęgowym pięknie śpiewają.

8. Podziel się swoimi wrażeniami
Żyjemy w erze cyfrowej. Sami tworzymy rzeczywistość medialną. W wolnej chwili sięgnij po telefon i korzystając z Facebooka, Twittera lub Instagrama, podziel się swoimi wrażeniami z pobytu w Parku Śląskim. Użyj koniecznie hasztaga #jestemnapark.

9. Poćwicz w siłowni na świeżym powietrzu
Aby przygotować dobrą formę na lato, należy regularnie ćwiczyć. Można to zrobić również w Parku Śląskim. Mamy tu do dyspozycji siłownię z kilkunastoma urządzeniami. Dzięki nim można popracować nad kondycją i formą.

10. Odwiedź Planetarium Śląskie przed remontem
Za kilka miesięcy rozpocznie się modernizacja Planetarium Śląskiego. Warto je odwiedzić zanim zostanie wyłączone z użytku na dłuższy czas. Planetarium oferuje ciekawe seanse zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. To niezwykłe muzeum czasu i przestrzeni, w którym można poczuć iście kosmiczny klimat.

11. Zabierz koc i piknikuj na łące
To takie oczywiste, a jednak nie zawsze o tym pamiętamy. Kontakt z naturą jest bardzo ważny, podobnie jak czas spędzany z rodziną. Zachęcamy do wzięcia kosza piknikowego, koca i skorzystania z uroków Dużej Łąki lub Rosarium.

180422DAM056

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12. Poczuj sielski klimat śląskiej wsi
W maju w pełni rozkręci się sezon w chorzowskim skansenie. Przyjdź i poczuj klimat wsi, spróbuj pysznego jedzenia i zobacz niezwykłe eksponaty architektury drewnianej. Przypominamy, że od zeszłego roku możliwe jest zwiedzanie z tabletem, który zapewnia dodatkowe doznania w wymiarze 3D.

13. Biegaj i korzystaj z roweru
W zdrowym ciele – zdrowy duch. Dlatego tak ważna jest aktywność fizyczna. Park Śląski to kilkadziesiąt kilometrów alejek, które doskonale nadają się do biegania i jazdy na rowerze. Polecamy szczególnie te miejsca, które nie są często odwiedzane przez spacerowiczów.

rower2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 14. Odkrywaj nieznane miejsca
Park Śląski ma prawie 600 hektarów. To ogromna przestrzeń, którą cały czas warto poznawać. Zachęcamy do zapuszczania się w nowe miejsca. Słyszałeś o Świątyni Petrycha? Jeśli nie, najwyższy czas ją odwiedzić.

15. Zostaw samochód w domu
Do Parku Śląskiego najlepiej przyjechać rowerem lub komunikacją miejską. Samochód zostaw przed domem. Goście parku nie lubią aut jeżdżących alejami. Lepiej oszczędzić sobie ich wrogich spojrzeń.

16. Zobacz nowe przychówki w śląskim zoo
Wiosna to okres, w którym w ogrodach zoologicznych rodzi się najwięcej zwierząt. O jakich lokatorów w tym roku powiększy się chorzowskie zoo? Koniecznie trzeba się przejść i zobaczyć. Dodatkowo na wybiegu pojawią się pewnie dwa słonie indyjskie Scott i Ned, które w 2016 roku przyjechały na Śląsk z Londynu.

Copyright © 1995-2011 Park Śląski