Dzisiaj mamy: Poniedziałek 20.05.2019

Weekendowe zwiedzanie Stadionu Śląskiego

Wystawa z_historii_Stadionu_ŚląskiegoZapraszamy do skorzystania z oferty zwiedzania Stadionu Śląskiego w terminie 1-3 czerwca br. W tych dniach wejście na obiekt będzie odbywać się co godzinę.

Zaczynamy o godz. 10.00, a ostatnie wejście będzie możliwe o godz. 17.00. Zapisy na zwiedzanie odbywają się na podstawie dokonanej rezerwacji na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . W ciągu jednej godziny w zwiedzaniu może wziąć udział max. 50 osób. Sprzedaż biletów odbywa się w recepcji pawilonu sportowo-hotelowego.

Trasa zwiedzania obejmuje wejście do szatni reprezentacyjnej, zobaczenie areny głównej stadionu, wejście na sektor, przejście do posterunku policji oraz obejrzenie wystawy „Potęga emocji. Stadion Śląski 1956-2018”, na którą składają się fotografie, fragmenty nagrań oraz oryginalne eksponaty zaprezentowane w multimedialny sposób. Zwiedzanie będzie także okazją do zobaczenia wystawy oficjalnych plakatów i programów wydawanych z okazji imprez, które odbywały się na chorzowskim obiekcie. Eksponaty te pochodzą ze zbiorów Biblioteki Śląskiej, Stadionu Śląskiego oraz kolekcji prywatnych, m.in. Henryka Bąka, Pawła Ruszkiewicza i red. Henryka Grzonki.

Koszt zwiedzania indywidualnego to 10 zł przy bilecie normalnym i 5 zł przy ulgowym. Można również skorzystać ze zwiedzania grupowego (powyżej 15 osób), gdzie bilet normalny kosztuje 8 zł, a ulgowy 3 zł. Przypominamy, że ulga przysługuje dzieciom, młodzieży szkolnej, emerytom oraz rencistom. Dzieci do 3. roku życia wchodzą za darmo. Oferta zwiedzania nie będzie dostępna w dniu 31 maja br.

Copyright © 1995-2011 Park Śląski