Dzisiaj mamy: Poniedziałek 20.05.2019

Wybierz się na spacer z przewodnikiem

IMG 4929Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, co mijasz podczas przechadzki? Nic prostszego! Wystarczy umówić się na spacer z przewodnikiem, by nie tylko dotlenić organizm, ale też wzbogacić swoją wiedzę o mijanych obiektach. Oto zalety akcji: „Z przewodnikiem w Parku Śląskim”.

Kiedyś chorzowscy przewodnicy oprowadzali po Parku Śląskim tysiąc wycieczek rocznie. – W najbliższych latach atrakcyjność parku będzie stale wzrastać, jednak już teraz warto się wybrać na taki spacer, aby lepiej poznać park, jego topografię i atrakcje na jego terenie – podkreśla Łukasz Buszman, rzecznik prasowy Parku Śląskiego.

„Z przewodnikiem po Parku Śląskim” to cykl siedmiu spotkań, które będą się odbywać w każdą drugą niedzielę miesiąca, od kwietnia do października. Spacery nawiązują do bogatej turystycznej historii. Akcja, wspólne przedsięwzięcie Parku Śląskiego i Chorzowskiego Centrum Informacji i Turystyki, chce w ten sposób zachęcić do poznawania walorów parku i jego historii. – Te spacery doskonale wpisują się w naszą ofertę. Ukazują park jako idealne miejsce do uprawiania turystyki. Nawiązują też do historii i do Domu Turysty PTTK, który niegdyś z powodzeniem ściągał do parku tysiące turystów – tłumaczy Buszman.

Wabikiem na uczestników jest wstęp do kolejnych instytucji w parku po specjalnej cenie. Warunkiem skorzystania z atrakcji, będzie jednak udział w spacerach, które poprowadzą przewodnicy z Chorzowskiego Centrum Informacji i Turystyki.

Osoby biorące udział w wycieczkach, będą miały możliwość zapoznania się z historią Parku Śląskiego, jak i poszczególnych atrakcji: skansenu, zoo, planetarium, wesołego miasteczka, stadionu i kolejki linowej.

– Każda wycieczka ma mieć inny charakter i będzie się zaczynała w rożnych miejscach parku – tłumaczy Mirosław Nawrocki z Chorzowskiego Centrum Informacji i Turystyki. I dodaje, że maksymalna ilość uczestników to 50 osób. – Bardzo zależy nam na jakości obsługi przewodnickiej – zaznacza.

Cykl rozpocznie się 8 kwietnia. Zbiórkę zaplanowano przy Żyrafie o godzinie 11. Uczestnicy przejdą m.in. obok kortów tenisowych, dyrekcji parku, kilku restauracji. Dojdą do Planetarium Śląskiego, gdzie czekać na nich będzie seans. Koszt udziału to 4 złote dla dzieci i młodzieży uczącej się oraz 10 złotych dla dorosłych

Zapisy
Każda osoba chętna do udziału w wycieczce, powinna dokonać zgłoszenia i opłaty wpisowej. Termin rozpoczęcia zapisów na każdy spacer rozpoczyna się każdego pierwszego dnia miesiąca, w którym się ona odbędzie. Miejsce zapisu to Chorzowskie Centrum Informacji i Turystyki, ul. Floriańska 42/1 w Chorzowie, od godziny 9 do 17, od poniedziałku do piątku. Zgłoszenia można również dokonać telefonicznie, pod numerami telefonu: (32) 771 99 74 oraz 502 46 38 28 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

PROGRAM:

Z przewodnikiem

Copyright © 1995-2011 Park Śląski