Dzisiaj mamy: Poniedziałek 22.07.2019

Gryfne szaleństwo na parkowych alejach. Do biegu, gotowi, start

IMG 1180Co łączy kolory i bieganie? Dają radość! Połączenie barw i aktywności fizycznej stwarza niezapomnianą atmosferę, pełną uśmiechu i dobrych emocji. Właśnie taki jest Gryfny Bieg, który w Parku Śląskim wystartuje już po raz szósty. Odbędzie się 16 czerwca, kolejny raz, uzupełniając ofertę Festiwalu Kolorów, czekającego na gości tego samego dnia na Polach Marsowych.

Rywalizacja i osiągi schodzą w tym przypadku na dalszy plan. Liczy się dobra zabawa, najlepiej z rodziną i przyjaciółmi – podkreśla Katarzyna Zazgórnik-Sitz, organizatorka biegu. – Bieganie poprawia naszą kondycję fizyczną i psychiczną, a zawody w takiej formie dodatkowo poprawiają humor – zaznacza.

Tegoroczny start zaplanowano na godzinę 14 na Polach Marsowych. Limit zawodników to 1500 osób. Trasa ma niecałe 5 kilometrów i wiedzie centralnymi i utwardzonymi alejkami Parku Śląskiego.

Swoje strefy będą na niej mieć m.in. wolontariusze, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, a także Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko. Wpisowe na bieg, jeśli będzie opłacone do 1 czerwca, wynosi 40 złotych. 15 czerwca na Polach Marsowych zostanie uruchomione biuro zawodów, które będzie otwarte w godzinach od 16 do 19.

Tam odbierzemy pakiet oraz zapiszemy się na bieg. Wówczas opłata startowa, podobnie jak w dniu biegu, wyniesie 50 złotych. 16 czerwca biuro zawodów będzie otwarte od godziny 10 do 13.30.

Copyright © 1995-2011 Park Śląski