Dzisiaj mamy: Sobota 16.02.2019

Przed wakacjami o zaginionych. Ważna konferencja przy budynku dyrekcji Parku Śląskiego

amd8Uak5HKażdego roku w okresie wakacji zwiększa się liczba zaginięć. Problem ten dotyczy wszystkich grup społecznych, a w szczególności dzieci i seniorów. W województwie śląskim występuje najwięcej zaginięć w kraju. W związku z tym Chorzowska Koalicja na Rzecz Bezpieczeństwa wraz z Komendą Główną Policji i Fundacja „Itaka” organizują konferencję w ramach której specjaliści pokażą narzędzia do poszukiwań. Wezmą w niej udział nie tylko przedstawiciele służb czy urzędów, ale także seniorzy i rodzice.

Wydarzenie będzie okazją do wymiany informacji i doświadczeń pomiędzy przedstawicielami służb i instytucji, które zajmują się tą tematyką m.in. policją, samorządem terytorialnych, szpitalami, organizacjami pozarządowymi, służbami mundurowymi.

- Przedstawione zostaną również najbardziej aktualne problemy na przykład dotyczące zaginięć Polaków przebywających za granicą naszego kraju – mówi Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa. – Przewidujemy również udział w konferencji mieszkańców Chorzowa, które są zainteresowane kwestią poszukiwań zaginionych lub chcą zdobyć wiedzę na ten temat.

Konferencja odbędzie się w Parku Śląskim znajdującym się w centrum aglomeracji górnośląskiej, który jest jednym z największych śródmiejskich parków w Europie. Znajdujący się w Chorzowie park odwiedza rocznie ponad 3 mln gości.

- Dla wszystkich zainteresowanych bezpieczeństwem organizujemy piknik bezpieczeństwa w ramach którego bezpłatnie będzie można zobaczyć wyjątkowy pokaz umiejętności policyjnych koni, pokaz z psami ratownikami Dąbrowskiej Sekcji Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Ząbkowice, sprzęt straży pożarnej czy straży miejskiej – mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta ds. polityki zdrowotnej i aktywizacji społecznej. – Przed wakacjami będzie to doskonała okazja dla całych rodzin by w przystępny sposób dowiedzieć się, jak bezpiecznie spędzić wakacje.

Piknik odbędzie się na łące naprzeciw budynku dyrekcji Parku Śląskiego. Odbędzie się w godz. 15. 00 – 18. 00. Wstęp wolny.

Więcej informacji na www.centrum.chorzow.eu.

Copyright © 1995-2011 Park Śląski