Dzisiaj mamy: Czwartek 18.07.2019

Koncertowy niezbędnik. Komunikacja i parkingi podczas koncertu Guns N’Roses

110518 LEG_028Koncert zespołu Guns N’Roses to drugie po meczu Polska-Korea ogromne wydarzenie na Stadionie Śląskim. Może go obejrzeć ponad 50 tysięcy widzów, c­o wiąże się z utrudnieniami komunikacyjnymi. Aby to ułatwić, mamy dla was pakiet informacji.

1. Park Śląski udostępni parkingi, ale bilet wjazdowy trzeba kupić w internecie.
W dniu koncertu będzie można zaparkować na terenie Parku Śląskiego. W kilku strefach dostępnych będzie łącznie 2160 miejsc parkingowych. Aby z nich skorzystać, bilet wjazdowy trzeba jednak nabyć wcześniej na portalu www.ticketmaster.pl. Koszt to 40 złotych od samochodu.

strefy - guns n roses-01-1

Wyznaczyliśmy 6 stref parkingowych:

Strefa Parkingowa P8 - Wjazd od ul. Chorzowskiej w Katowicach - 548 miejsc parkingowych
Strefa Parkingowa P9 - Wjazd od ul. Parkowej w Chorzowie - 304 miejsca parkingowe
Strefa Parkingowa P10 - Wjazd od ul. Siemianowickiej w Chorzowie - 473 miejsca parkingowe
Strefa Parkingowa P11 - Wjazd od ul. Bytkowskiej w Siemianowicach Śląskich - 165 miejsc parkingowych
Strefa Parkingowa P12 - Wjazd od ul. Złotej w Katowicach - 70 miejsc parkingowych
Strefa Parkingowa P13 - Wjazd od ul. Złotej w Katowicach - 600 miejsc parkingowych

Ze względu na brak konkretnych numerów ulicy przy wjazdach do Parku Śląskiego na Mapie zamieściliśmy Współrzędne GPS poszczególnych wjazdów (Współrzędne GPS są niezwykle ważne aby uniknąć zamieszania przy dojazdach do stref).


REGULAMIN

1. Parkingi na terenie Parku Śląskiego są płatne, lecz niestrzeżone. Prosimy o niepozostawianie cennych przedmiotów
w pojazdach oraz o właściwe zamknięcie samochodów.
2. Wjazd do strefy parkingowej możliwy jest tylko i wyłączenie za okazaniem ważnego biletu parkingowego.
3. Wjazd na parking możliwy od dnia 09 lipca 2018 roku od godziny 08:00 do 22:00.
4. Możliwość skorzystania z miejsc parkingowych na terenie Parku Śląskiego w dniu imprezy dotyczy tylko i wyłącznie pojazdów do
3,5 t DMC oraz zarejestrowanych do przewożenia maksymalnie 7 osób. Próba wjazdu pojazdem, który wykracza poza w/w limity powoduje utratę ważności biletu parkingowego bez możliwości wjazdu do strefy parkingowej oraz utratę możliwości ubiegania się o zwrot poniesionych kosztów zakupu biletu.
5. Bilety parkingowe wykupywane są na konkretne strefy parkingowe. Po wykupieniu biletu należy kierować się do właściwych wjazdów do stref parkingowych, zgodnie z mapą załączoną do biletu i zamieszczonymi na mapie współrzędnymi GPS poszczególnych wjazdów. Nie ma możliwości przemieszczania się między strefami wewnątrz terenu Parku Śląskiego
6. Prosimy o bezwzględne słuchanie poleceń służb parkingowych oraz służb ochrony odpowiedzialnych za kierowanie pojazdów na miejsca parkingowe w strefie parkingowej.
7. Sugerujemy wcześniejszy przyjazd do stref parkingowych.2. Wjazd do Parku Śląskiego tylko za okazaniem biletu lub zezwolenia.
W związku z koncertem, wjazd na teren Parku Śląskiego od godziny 8 rano do godziny 22, będzie możliwy tylko i wyłącznie za okazaniem ważnego biletu lub zezwolenia, wydanego przez WPKiW S.A. (zezwolenie składa się z karty magnetycznej oraz zalaminowanego druku zezwolenia) lub biletu parkingowego. W podanych powyżej godzinach, elektroniczny system weryfikacji zezwoleń zostanie wyłączony, dlatego konieczne jest posiadanie zalaminowanego druku.

3. Prosimy wybierz transport publiczny, jako środek dojazdu i powrotu z koncertu.
To tramwaje linii 1, 6, 11, 19, 23, 33 oraz autobusy linii 6, 23, 820, 830 i 840 (tramwaje linii 6, 11 i 19 będą kursowały ze zwiększoną częstotliwością). Na trasie Katowice Plac Wolności – Chorzów Stadion Śląski uruchomiona zostanie dodatkowa linia tramwajowa 0. Bieżące informacje będzie można uzyskać za pośrednictwem bezpłatnej infolinii KZK GOP nr 0 800 163 030.

4. Dostosuj się do poleceń służb parkingowych.
Służby parkingowe oraz pracownicy ochrony, będą dbali o komfortowe dotarcie na imprezę wszystkich uczestników. Pamiętaj jednocześnie, że Park Śląski jest miejscem, gdzie ruch samochodowy podporządkowany jest gościom spacerującym lub uprawiającym sport.

5. „Elką” nie pojedziesz.
W związku z koncertem, kolej linowa 8 i 9 lipca będzie nieczynna.

6. Śledź informacje na kanałach Stadionu Śląskiego i Parku Śląskiego.
Zachęcamy do śledzenia stron www.stadionslaski.pl i www.parkslaski.pl oraz kanałów społecznościowych Facebook oraz Twitter Stadionu Śląskiego i Parku Śląskiego, gdzie będą umieszczane informacje o organizacji ruchu i komunikacji w dniu koncertu.

Copyright © 1995-2011 Park Śląski