Dzisiaj mamy: Piątek 19.04.2019

Łabędziarnia i czatownia gotowe. Tak odkrywamy dla Was Park Śląski na nowo

180624LEG008Parkowa akupunktura posuwa się do przodu. Na razie widać efekty zakończonych już prac przy Stawie Hutnik. Reszta planów modernizacyjnych jest w fazie projektowej lub przetargowej, jednak realizację tych działań będzie można zobaczyć już niedługo.

Odnowienie Łabędziarni sprawiło, że ludzie znów chętnie zaglądają w tę część parku. – I na tym nam zależy. Poprzez działania remontowe i promocyjne, chcemy odkrywać dla naszych gości park na nowo – tłumaczy Marek Widuch, wiceprezes Parku Śląskiego. – Na razie wykonujemy głównie pracę, której nie widać: rozstrzygamy przetargi, ogłaszamy konkursy, projektujemy. Jednak już w najbliższych miesiącach rozpoczniemy kilka ważnych realizacji – zapowiada Widuch.

Zdecydowanie najszybciej zakończy się doposażanie okolicy Łabedziarni. Tuż przy niej i w najbliższej okolicy, staną cztery leżanki, dwanaście ławek oraz kosze na śmieci. Nad brzegiem stawu posadowiono czatownię.

– Drewniana konstrukcja umożliwi obserwowanie, filmowanie lub fotografowanie ptaków, bez ich płoszenia. Zmieszczą się do niej dwie lub trzy osoby – tłumaczy wiceprezes Parku Śląskiego.

W ramach odnowienia i wyczyszczenia Łabędziarni, wybrukowano już alejki, zbudowano oświetlenie i taras nad stawem. Jest to pierwsze miejsce w parku, które w tym roku tak bardzo zmieniło swoje oblicze, ale na pewno nie ostatnie. Kończy się bowiem projektowanie placu zabaw w Rosarium, wybierany jest wykonawca projektu rewitalizacji Świątyni Petrycha.

Trwa również proces, który wyłoni wykonawcę renowacji trzech dzieł w Galerii Rzeźby Śląskiej. – Wierzymy, że dzięki tym działaniom, park będzie jeszcze bardziej użyteczny i przyjazny dla gości – mówi Widuch. – Wszystkie prace są finansowane ze środków samorządu województwa śląskiego.

Copyright © 1995-2011 Park Śląski