Dzisiaj mamy: Wtorek 21.05.2019

Śląski Ogród Zoologiczny ma 60 lat!

zooNa początku września szykuje się z tej okazji wielkie świętowanie z okazji 60-lecia Śląskiego Ogrodu Zoologicznego.

Przypomnijmy, że w 1953 roku Prezydium Wojewódzkiej Rady Narodowej w Stalinogrodzie uchwaliło uchwałę powołującą do życia Śląski Ogród Zoologiczny, który zlokalizowano w nowopowstającym Parku Kultury i Wypoczynku. Prace nad jego budową rozpoczęto w zasadzie natychmiast, dzięki czemu już w 1958 roku możliwe było oficjalne otwarcie zoo dla zwiedzających. Początkowo zamieszkały w nim zwierzęta pochodzące z ogrodów mieszczących się wcześniej w Bytomiu i Katowicach.

Były to m.in. niedźwiedzie brunatne i himalajskie oraz słonie. W kolejnych latach, stopniowo powiększano kolekcję gatunków zwierząt i rozwijano ogród. Dzisiaj, 60 lat od oficjalnego otwarcia, w chorzowskim zoo zobaczyć można ponad 300 gatunków zwierząt z prawie całego świata.

60. rocznica istnienia śląskiego zoo nie może przejść bez echa. Obchody jubileuszu zaplanowano na drugi weekend września. Oficjalne uroczystości z udziałem zaproszonych gości z Polski i zagranicy odbędą się w piątek, 7 września. W tym dniu osoby odwiedzające ogród będą mogły przyłączyć się do wspólnego świętowania w Skalnej Kotlinie Dinozaurów, gdzie odbędzie się koncert zespołu „Dwie Korony”.

W sobotę, 8 września, zoo wraz z Uniwersytetem Śląskim i uczniami I Liceum Ogólnokształcącego w Świętochłowicach zorganizuje świętowanie jubileuszu z akcentami kultury chińskiej. Zaplanowano m.in. ceremonię parzenia chińskiej herbaty, pokazy tai-chi i warsztaty tańca z wachlarzami oraz wróżby chińskie. Świętowanie zakończy się w niedzielę, kiedy to na odwiedzające zoo dzieci czekać będą jubileuszowe gry i zabawy.

We wszystkie trzy dni obowiązywać będą promocyjne ceny biletów dla dorosłych w kwocie 10 zł (bilet normalny). Szczegółowe informacje na: www.zoo.silesia.pl.

Copyright © 1995-2011 Park Śląski