Konkurs plastyczny
Dzisiaj mamy: Sobota 30.05.2020

Sześć dekad śląskiego zoo. Oficjalne uroczystości i promocyjne ceny biletów

tn IMG_1424– Nie mam wątpliwości, że to najlepsze zoo w Polsce – powiedziała unijna komisarz Elżbieta Bieńkowska podczas uroczystych obchodów 60-lecia Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. Na Stadion Śląski zjechały najważniejsze osoby w województwie, prezydenci miast oraz partnerzy i współpracownicy.

Podczas uroczystości przyznano m.in. Złotą Odznakę „ Za zasługi dla Województwa Śląskiego”, a także medale Wojciecha Korfantego. W podniosłej chwili nie mogło zabraknąć podniosłych słów.
– Jestem z tym ogrodem związany od dziecka. Towarzyszył mi na różnych etapach mojego życia… To wspaniałe miejsce – przyznał Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

Podczas uroczystości Jolanta Kopiec, dyrektor zoo mówiła o planach i przyszłości ogrodu oraz o tym, jaką pełni on obecnie funkcję.

Przypominamy, że jutro 8 września, zoo wraz z Uniwersytetem Śląskim i uczniami I Liceum Ogólnokształcącego w Świętochłowicach zorganizuje świętowanie jubileuszu z akcentami kultury chińskiej. Zaplanowano m.in. ceremonię parzenia chińskiej herbaty, pokazy tai-chi i warsztaty tańca z wachlarzami oraz wróżby chińskie. Świętowanie zakończy się w niedzielę, kiedy to na odwiedzające zoo dzieci czekać będą jubileuszowe gry i zabawy.

We wszystkie trzy dni, 7, 8 i 9 września obowiązywać będą promocyjne ceny biletów dla dorosłych w kwocie 10 zł (bilet normalny). Szczegółowe informacje na: www.zoo.silesia.pl.

Copyright © 1995-2011 Park Śląski