Konkurs plastyczny
Dzisiaj mamy: Sobota 30.05.2020

Żużel na Śląskim: informacje o dojazdach i parkingach

41202483 2131497850449130_8496384028130148352_nŻużel na Śląskim, który odbędzie się 15 września, to ogromne wydarzenie na Stadionie Śląskim. Może go obejrzeć ok. 40 tysięcy widzów, c¬o wiąże się z utrudnieniami komunikacyjnymi. Aby to ułatwić, mamy dla was pakiet informacji.

1. Park Śląski udostępni parkingi, ale bilet parkingowy trzeba kupić w internecie.
W dniu koncertu będzie można zaparkować na terenie Parku Śląskiego. W kilku strefach dostępnych będzie łącznie ok. 1600 miejsc parkingowych. Aby z nich skorzystać, bilet wjazdowy trzeba jednak nabyć wcześniej na portalu http://sklep.ebilet.pl/125819314589663235

2. Wyznaczyliśmy 5 stref parkingowych:
Strefa Parkingowa P8 - Wjazd od ul. Chorzowskiej w Katowicach - 788 miejsc parkingowych
Strefa Parkingowa P10 - Wjazd od ul. Siemianowickiej w Chorzowie - 600 miejsca parkingowe
Strefa Parkingowa P11 - Wjazd od ul. Bytkowskiej w Siemianowicach Śląskich - 155 miejsc parkingowych
Strefa Parkingowa P12 - Wjazd od ul. Złotej w Katowicach - 80 miejsc parkingowych
Strefa Parkingowa P13 - Teren dawnych Międzynarodowych Targów Katowickich - 15 miejsc parkingowych dla autokarów.
Ze względu na brak konkretnych numerów ulicy przy wjazdach do Parku Śląskiego na Mapie zamieściliśmy Współrzędne GPS poszczególnych wjazdów (Współrzędne GPS są niezwykle ważne aby uniknąć zamieszania przy dojazdach do stref).

 zuzwrzeNapromm

 

 

 

 REGULAMIN

1. Parkingi na terenie Parku Śląskiego są płatne, lecz niestrzeżone. Prosimy
o niepozostawianie cennych przedmiotów w pojazdach oraz o właściwe zamknięcie samochodów.

2. Wjazd do Strefy Parkingowej możliwy jest tylko i wyłączenie za okazaniem ważnego biletu parkingowego.

3. Wjazd do Strefy Parkingowej możliwy w dniu 15 września 2018 roku od godziny 11:00 do 20:30.

4. Możliwość skorzystania z miejsc parkingowych na terenie Parku Śląskiego
w Strefach Parkingowych o numerach P8, P10, P11, P12
w dniu imprezy dotyczy, tylko i wyłącznie pojazdów do 3,5 t DMC oraz zarejestrowanych do przewożenia maksymalnie 7 osób. Próba wjazdu pojazdem, który wykracza poza w/w limity powoduje utratę ważności biletu parkingowego bez możliwości wjazdu do strefy parkingowej oraz utratę możliwości ubiegania się o zwrot poniesionych kosztów zakupu biletu.

5. Możliwość skorzystania z miejsc parkingowych na terenie Parku Śląskiego
w Strefie Parkingowej P13 w dniu imprezy dotyczy, tylko i wyłącznie pojazdów powyżej 3,5 t DMC (Autobusy, Busy). Próba wjazdu pojazdem, który nie spełnia w/w limitów powoduje utratę ważności biletu parkingowego bez możliwości wjazdu do strefy parkingowej oraz utratę możliwości ubiegania się o zwrot poniesionych kosztów zakupu biletu.

6. Bilety parkingowe wykupywane są na konkretne Strefy Parkingowe.
Po wykupieniu biletu należy kierować się do właściwych wjazdów do Stref Parkingowych, zgodnie z mapą załączoną do biletu i zamieszczonymi na mapie współrzędnymi GPS poszczególnych wjazdów. Nie ma możliwości przemieszczania się między strefami wewnątrz terenu Parku Śląskiego

7. Prosimy o wydruk biletów parkingowych, gdyż w sytuacji dużego natężenia ruchu w okolicach dojazdu to Stref Parkingowych, konieczne może być okazanie go służbą Policji kierującej ruchem na drogach dojazdowych do stref parkingowych, czyli jeszcze przed wjazdem do Strefy Parkingowej
i miejsca skanowania biletu parkingowego.

8. Prosimy o bezwzględne słuchanie poleceń służb parkingowych oraz służb ochrony odpowiedzialnych za kierowanie pojazdów na miejsca parkingowe w strefie parkingowej.

9. Sugerujemy wcześniejszy przyjazd do stref parkingowych.

 

 

 


 

3. Wjazd do Parku Śląskiego tylko za okazaniem biletu lub zezwolenia.
W związku z imprezą, wjazd na teren Parku Śląskiego w dn. 15 września od godziny 11:00 do godziny 20:30, będzie możliwy tylko i wyłącznie za okazaniem ważnego biletu parkingowego lub zezwolenia, wydanego przez WPKiW S.A. (zezwolenie składa się z karty magnetycznej oraz zalaminowanego druku zezwolenia) lub biletu parkingowego. W podanych powyżej godzinach, elektroniczny system weryfikacji zezwoleń zostanie wyłączony, dlatego konieczne jest posiadanie zalaminowanego druku zezwolenia.

4. Prosimy wybierz transport publiczny, jako środek dojazdu i powrotu z koncertu.

5. Dostosuj się do poleceń służb parkingowych.
Służby parkingowe oraz pracownicy ochrony, będą dbali o komfortowe dotarcie na imprezę wszystkich uczestników. Pamiętaj jednocześnie, że Park Śląski jest miejscem, gdzie ruch samochodowy podporządkowany jest gościom spacerującym lub uprawiającym sport.

6. Śledź informacje na kanałach Stadionu Śląskiego i Parku Śląskiego.
Zachęcamy do śledzenia stron www.stadionslaski.pl i www.parkslaski.pl oraz kanałów społecznościowych Facebook oraz Twitter Stadionu Śląskiego i Parku Śląskiego, gdzie będą umieszczane informacje o organizacji ruchu i komunikacji w dniu imprezy.

Copyright © 1995-2011 Park Śląski