Dzisiaj mamy: Czwartek 04.06.2020

Krzysztof Opałka nowym prezesem Parku Śląskiego

IMG 1870Krzysztof Opałka został w dniu 15 kwietnia 2019 roku powołany przez Radę Nadzorczą WPKiW SA na stanowisko Prezesa Zarządu.

Krzysztof Opałka ma 61 lat i jest doświadczonym menedżerem i liderem o szerokim zakresie kompetencji, od zarządzania ogólnego po kryzysowe. Odpowiadał za zarządzanie wiodącymi spółkami międzynarodowymi, działającymi na rynku polskim. Ma szerokie doświadczenie w rozwoju biznesu zdobyte na stanowiskach menedżerskich najwyższego szczebla (dyrektor sprzedaży i marketingu, dyrektor generalny, prezes zarządu) w branżach takich, jak budownictwo infrastrukturalne i ogólne, przemysł ciężki, materiały budowlane, recykling i rewitalizacja obszarów poprzemysłowych.

Absolwent Transition for Executives Program w szwajcarskim IMD International Institute for Management Development, ukończył socjologię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Posiada uprawnienia technika budowlanego, a z tą branżą jest związany od wielu lat. Jako m.in. Dyrektor Generalny i Prezes Zarządu spółki Slag Recycling, Wiceprezes Zarządu SKANSKA SA czy Dyrektor Generalny i Członek Zarządu Pavimental Polska Sp. z o.o. Skutecznie zarządzał organizacjami zatrudniającymi 800 pracowników, a także portfolio projektów wartym 800 000 000 zł w skali roku.

IMG 1937

W latach 2001-2004 był czterokrotnie nagradzany wyróżnieniem Pulsu Biznesu „Gazele Biznesu” za wybitne osiągnięcia firmy. Otrzymał Nagrodę Ministra Ochrony Środowiska za szczególny osobisty wkład w proces rewitalizacji obszarów poprzemysłowych w Polsce.

- Krzysztof Opałka to niezwykle doświadczony manager, ma bardzo bogate portfolio skutecznie przeprowadzonych projektów inwestycyjnych i rewitalizacyjnych. Mamy nadzieję, że będzie efektywnie zarządzać tą szczególną przestrzenią naszego regionu. Chcemy żeby Park Śląski był wizytówką i najlepszym przykładem jego rozwoju. Liczymy, że już za parę lat spotkamy się tutaj mówiąc, że zmodernizowany Park Śląski ma wreszcie nowy i właściwy dla siebie wymiar, godny XXI wieku - mówił Tomasz Papaj, Przewodniczący Rady Nadzorczej Parku Śląskiego przedstawiając nowego prezesa w czasie briefingu prasowego.

Wśród najważniejszych wyzwań stojących przed nowym Prezesem Parku Śląskiego wymienić należy oczywiście przeprowadzenie kluczowego dla tej przestrzeni procesu modernizacji. Ma mu w tym pomóc szerokie doświadczenie biznesowe oraz inwestycyjne.

- Zdaję sobie sprawę jak ważny jest Park Śląski dla tego regionu. To dla mnie duże wyróżnienie i mam ogromną determinację, by ta przestrzeń już wkrótce odzyskała należny mu blask. Liczę na współpracę nie tylko z władzami samorządowymi czy lokalnymi, ale też środowiskiem społecznym, które aktywnie angażuje się w działania podejmowane na terenie Parku Śląskiego. Ze swojej strony zapewniam, że wykorzystam całe swoje doświadczenie do efektywnej pracy na rzecz tego szczególnego miejsca – powiedział Krzysztof Opałka podczas pierwszego spotkania z dziennikarzami.

Copyright © 1995-2011 Park Śląski