Dzisiaj mamy: Czwartek 04.06.2020

„Roztańczony Śląski”, czyli największa majówkowa impreza w Polsce – wstęp wolny

56803541 2608350075861838_4870540579211051008_nJuż tylko dwa dni dzielą nas od największej majówkowej imprezy w kraju, która odbędzie się na Stadionie Śląskim. Na scenie „Roztańczonego Śląskiego” pojawi się 20 znakomitych polskich i zagranicznych wykonawców, wśród nich zespół Alphaville, Ricchi e Poveri, Fun Factory, Kate Ryan, Danzel, Piękni i Młodzi, Boys, Bayer Full i inni. Wstęp wolny.

2 maja na płycie stadionu oraz przed telewizorami będziemy bawić się w rytmach dance, disco polo oraz pop. Stadion Śląski ponownie przywita wyjątkowe gwiazdy polskiej i zagranicznej muzyki. Usłyszymy największe hity w wykonaniu m.in. zespołu Alphaville, Danzela, Fun Factory, DJ Drenchill, Kate Ryan czy Shaun Bakera. Pojawią się także polskie gwiazdy, których przeboje od lat rozkręcają wszystkie imprezy w kraju. Wystąpią m.in. Weekend, Boys, Bayer Full, Piękni i Młodzi, MIG, Masters, Łobuzy oraz pochodzący ze Śląska Long & Junior.

Wstęp jest darmowy. Koncert „Roztańczony Śląski” poprowadzą Paulina Sykut-Jeżyna, Agnieszka Hyży oraz Jerzy Mielewski. Gospodarzem koncertu jest Województwo Śląskie, producentem Telewizja Polsat, a organizatorami Stadion Śląski i Music Company.

PROGRAM IMPREZY
18.00 – otwarcie bram stadionu
19.30 – rozpoczęcie imprezy
20.00 – transmisja w Telewizji Polsat, Disco Polo Music i Polo TV
1.30 – zakończenie imprezy i zamknięcie bram stadionu

PARKING
Park Śląski udostępnił miejsca parkingowe, które zlokalizowane są w 3 strefach parkingowych oraz miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
Bilet parkingowy można kupić w przedsprzedaży internetowej na stronie www.ticketmaster.pl/event/11989 do 2 maja 2019 r. do godz. 11:00. Gdy nie wszystkie miejsca parkingowe zostaną wykupione w przedsprzedaży będzie możliwość zakupienia biletu na miejscu w dniu imprezy w momencie wjazdu na teren Parku Śląskiego. Wjazd na parkingi będzie możliwy w godz. 12:00 – 24:00.

INFORMACJE DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Na terenie Stadionu Śląskiego będą przygotowane wydzielone i oznakowane miejsca dla osób niepełnosprawnych (poruszających się na wózkach, mających problemy z poruszaniem się, niewidomych) wraz z opiekunami. Dla osób niepełnosprawnych przygotowane zostały także bezpłatne miejsca parkingowe – obok Stadionu Śląskiego – na parkingu P1. Bilety parkingowe na można zarezerwować i pobrać w systemie rezerwacji miejsc parkingowych Parku Śląskiego na stronie www.ticketmaster.pl/event/11989 po wpisaniu hasła: SLASKI. Liczba wejściówek ograniczona jest do 40, a o ich wydaniu decyduje kolejność zgłoszeń. W dniu imprezy wydrukowany bilet parkingowy dla osób niepełnosprawnych będzie ważny tylko i wyłącznie z kartą parkingową osoby niepełnosprawnej.

DODATKOWA KOMUNIKACJA PUBLICZNA
Zarząd Transportu Metropolitalnego organizuje w dniu imprezy w godz. 17:00 - 19:00 oraz 23:00 - 2:00 zwiększoną ofertę komunikacji publicznej.
Komunikacja tramwajowa:
– Linie nr 11, 19 – zwiększenie pojemności taboru oraz uruchomienie dodatkowych kursów przed imprezą, oraz po zakończeniu imprezy,
– Linia nr 0 – uruchomienie kursowania w relacji: „Katowice Plac Wolności” – „Chorzów Stadion Śląski Pętla Zachodnia” z obsługą wszystkich przystanków tramwajowych na trasie przejazdu.
Komunikacja autobusowa:
– Linie nr: 820, 830, 840 od godziny 17:00 obsługiwać będą dodatkowy przystanek Chorzów AKS wraz z uruchomieniem dodatkowych kursów,
– Dla linii autobusowych nr: 138 i 674 uruchomione zostaną dodatkowe kursy po zakończonej imprezie, zapewniając odwóz do katowickich dzielnic oraz osiedli: Osiedle Witosa, Ligota, Brynów, Piotrowice, Ochojec, Osiedle Paderewskiego, Giszowiec – odjazdy z przystanku „Osiedle Tysiąclecia Ułańska“ (odległość od bram stadionu ok. 350 m).

ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU
W związku z organizacją imprezy wprowadzone zostaną tymczasowe zmiany w organizacji ruchu:
– od godziny 15.00 wprowadzony zostanie zakaz wjazdu i wyjazdu z osiedla Tysiąclecia od ul. Chorzowskiej,
– wzdłuż ul. Chorzowskiej, na odcinku od ul. Złotej do granicy z Chorzowem, zostaną wprowadzone dodatkowe zakazy zatrzymywania i postoju. Analogiczne oznakowanie zostanie wprowadzone na ul. Brackiej od Drogowej Trasy Średnicowej do ul. Chorzowskiej. Dodatkowo do znaków zostanie dołączona tabliczka T-24, tj. odholowanie pojazdu przed służby miejskie w przypadku naruszenia zakazu,

– od godziny 7.00 wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy w ciągu ul. Parkowej, na odcinku od ronda w rejonie C.H. Carrefour do skrzyżowania z ul. Kościuszki,
– od godziny 16.30 ograniczona zostanie możliwość skrętu w lewo z ciągu ul. Katowickiej (z centrum miasta) w kierunku ulicy Parkowej,
– od godziny 16.30 zamknięte dla ruchu pojazdów zostanie połączenie między al. Wojska Polskiego w Chorzowie i ul. Ułańską w Katowicach.

Parkingi
W dniu 02 maja 2019 roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędzie się „Roztańczony Śląski”. Park Śląski udostępni miejsca parkingowe, które zlokalizowane będą w 3 strefach parkingowych oraz miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych na parkingu P1, zgodnie z mapą i rozpiską poniżej.
1. Wjazd do Strefy Parkingowej P8 - od ul. Chorzowskiej:
• od godziny 8:00 do godziny 24:00 wjazd możliwy dla posiadaczy zezwoleń wjazdowych do Parku Śląskiego, wydawanych przez WPKiW S.A. (zezwolenie składa się z karty magnetycznej oraz zalaminowanego druku zezwolenia).
W podanych powyżej godzinach, elektroniczny system weryfikacji zezwoleń zostanie wyłączony, dlatego konieczne jest posiadanie zalaminowanego druku. Nie będzie również możliwości wjazdu Państwa klientów i dostawców, który nie posiadają zezwolenia na wjazd do Parku Śląskiego.
• od godziny 12:00 do godziny 24:00 wjazd możliwy również dla osób posiadających bilet parkingowy w przedsprzedaży internetowej oraz możliwość zakupu biletu parkingowego w momencie wjazdu do Parku Śląskiego w przypadku, gdy nie wszystkie bilety zostaną sprzedane w przedsprzedaży.
• W podanym dniu i w podanej strefie parkingowej nie będzie możliwości walidacji biletów parkingowych. Dzierżawcy, którzy na co dzień korzystają z tej możliwości, a w dniu 02 maja 2019 roku mają w swoich lokalach rezerwacje na imprezy okolicznościowe mogą otrzymać jednodniowe zezwolenia wjazdowe dla Gości, którzy dokonali rezerwacji.

2. Wjazd do Strefy Parkingowej P9 - Wjazd od ul. Parkowej:
• od godziny 8:00 do godziny 24:00 wjazd dla posiadaczy zezwoleń wjazdowych do Parku Śląskiego, wydanych przez WPKiW S.A. (zezwolenie składa się z karty magnetycznej oraz zalaminowanego druku zezwolenia). W podanych powyżej godzinach, elektroniczny system weryfikacji zezwoleń zostanie wyłączony, dlatego konieczne jest posiadanie zalaminowanego druku. Nie będzie również możliwości wjazdu Państwa klientów i dostawców, który nie posiadają zezwolenia na wjazd do Parku Śląskiego.
• od godziny 12:00 do godziny 24:00 wjazd możliwy również dla osób posiadających bilet parkingowy w przedsprzedaży internetowej oraz możliwość zakupu biletu parkingowego w momencie wjazdu do Parku Śląskiego w przypadku, gdy nie wszystkie bilety zostaną sprzedane w przedsprzedaży.
• Od 12:00 do 24:00 wjazd możliwy dla posiadaczy biletów parkingowych dla osób niepełnosprawnych w celu dojazdu do miejsc dla osób niepełnosprawnych na parkingu P1. Bilety parkingowe na dedykowane miejsca dla osób niepełnosprawnych będzie można zarezerwować i pobrać w systemie rezerwacji miejsc parkingowych Parku Śląskiego na stronie: www.ticketmaster.pl. Liczba wejściówek ograniczona jest do 40, a o ich wydaniu decyduje kolejność zgłoszeń.
• W podanym dniu i w podanej strefie parkingowej nie będzie możliwości walidacji biletów parkingowych. Dzierżawcy, którzy na co dzień korzystają z tej możliwości, a w dniu 02 maja 2019 roku mają w swoich lokalach rezerwacje na imprezy okolicznościowe mogą otrzymać jednodniowe zezwolenia wjazdowe dla Gości, którzy dokonali rezerwacji.
3. Wjazd do Strefy Parkingowej P10 – Wjazd od ul. Siemianowickiej:
• od godziny 12:00 do godziny 24:00 wjazd możliwy dla osób posiadających bilet parkingowy w przedsprzedaży internetowej oraz możliwość zakupu biletu parkingowego w momencie wjazdu do Parku Śląskiego w przypadku, gdy nie wszystkie bilety zostaną sprzedane w przedsprzedaży.
4. Wjazd do Strefy Parkingowej P12 Planetarium – wjazd od ul. Bytkowskiej:
• od godziny 8:00 do godziny 24:00 wjazd możliwy dla posiadaczy zezwoleń wjazdowych do Parku Śląskiego, wydanych przez WPKiW S.A. (zezwolenie składa się z karty magnetycznej oraz zalaminowanego druku zezwolenia).
• Ze względu na modernizację Planetarium Śląskiego w podanej strefie nie przewiduje się dostępnych miejsc parkingowych ani dla gości Parku Śląskiego ani dla uczestników imprezy.
• Od godziny 12:00 do godziny 24:00 klienci Restauracji Łania, Restauracji Dworek Parkowy oraz Restauracji Villa Gardena będą mogli wjechać na teren Parku Śląskiego poprzez wjazd od ul. Bytkowskiej w Siemianowicach Śląskich. Klienci deklarujący dojazd do w/w restauracji, otrzymają bilet z biletomatu i będą mogli wjechać na teren Parku Śląskiego pod warunkiem zaparkowania swojego pojazdu pod wskazaną Restauracją. Ze względu na wyłączony elektroniczny system poboru opłat, przed wyjazdem klient powinien otrzymać pieczątkę Restauratora na odwrocie biletu, a następnie oddać bilet obsłudze przy wyjeździe. Walidacja w tym dniu i w podanej strefie będzie odbywać się tylko i wyłącznie na podstawie pieczątki na odwrocie biletu parkingowego. W przypadku braku miejsc parkingowych pod daną Restauracją, możliwość wjazdu na teren Parku Śląskiego i dojazdu do Restauracji zostanie wstrzymana.

5. Wjazd do Strefy Parkingowej P11 Złota – Wjazd od ul. Złotej:
• Od godziny 8:00 do godziny 24:00 strefa parkingowa będzie funkcjonowała bez żadnych zmian.
Informacje dodatkowe:


1. Parkingi na terenie Parku Śląskiego są płatne, lecz niestrzeżone. Prosimy o niepozostawianie cennych przedmiotów w pojazdach oraz o właściwe zamknięcie samochodów.


2. Każdy użytkownik pojazdu poprzez wjazd na teren niestrzeżonego płatnego parkingu akceptuje postanowienia niniejszej instrucji parkowania w płatnych strefach parkingowych (dalej również jako: Instrukcja) i zobowiązuje się do ścisłego jego przestrzegania.


3. Pozostawienie pojazdu na parkingu nie ma znamion zawarcia umowy przechowania, w znaczeniu nadanym jej przez art. 835 i nast. Kodeksu cywilnego.


4. Wjazd do Strefy Parkingowej P8, P9, P10 oraz P1 możliwy jest tylko i wyłączenie za okazaniem ważnego biletu parkingowego, który można zakupić w przedsprzedaży na stronie internetowej www.ticketmaster.pl. lub w dniu imprezy w punktach poboru opłat.


5. Wjazd do Strefy Parkingowej P8, P9, P10 oraz P1 w dniu 02 maja 2019 roku możliwy jest od godziny 12:00 do 24:00.


6. Możliwość skorzystania z miejsc parkingowych na terenie Parku Śląskiego w Strefach Parkingowych o numerach P8, P9, P10 oraz parkingu dla osób niepełnosprawnych P1, w dniu imprezy dotyczy, tylko i wyłącznie pojazdów do 3,5 t DMC oraz zarejestrowanych do przewożenia maksymalnie 7 osób. Próba wjazdu pojazdem, który wykracza poza w/w limity powoduje utratę ważności biletu parkingowego bez możliwości wjazdu do strefy parkingowej oraz utratę możliwości ubiegania się o zwrot poniesionych kosztów zakupu biletu.


7. Bilety parkingowe wykupywane są na konkretne Strefy Parkingowe. Po wykupieniu biletu należy kierować się do właściwych wjazdów do Stref Parkingowych, zgodnie z mapą załączoną do biletu i zamieszczonymi na mapie współrzędnymi GPS poszczególnych wjazdów. Nie ma możliwości przemieszczania się między strefami wewnątrz terenu Parku Śląskiego.


8. Prosimy o wydruk biletów parkingowych, gdyż w sytuacji dużego natężenia ruchu w okolicach dojazdu to Stref Parkingowych, konieczne może być okazanie go służbą Policji kierującej ruchem na drogach dojazdowych do stref parkingowych, czyli jeszcze przed wjazdem do Strefy Parkingowej i miejsca skanowania biletu parkingowego.


9. Bilet parkingowy upoważnia do jednorazowego wjazdu do Strefy Parkingowej. Po opuszczeniu Strefy Parkingowej nie ma możliwości ponownego wjazdu do Strefy Parkingowej na tym samym bilecie parkingowym.


10. Należy bezwzględnie przestrzegać poleceń służb parkingowych oraz służb ochrony odpowiedzialnych za kierowanie pojazdów na miejsca parkingowe w strefie parkingowej.


11. Użytkownik pojazdu odpowiada za wszelkie szkody wyrządzone WPKiW lub osobom trzecim na terenie parkingu lub wokół parkingu na zasadach ogólnych Kodeksu cywilnego.


12. Osoby przyjeżdzające i korzystające z taksówki w dniu 02 maja 2019 r. do Parku Śląskiego mogą zostać dowiezione do miejsca zlecenia kurs, natomiast taksówka w ciągu 30 minut po zakończeniu kursu zobowiązana jest do opuszczenia terenu Parku Śląskiego. W przypadku nie opuszczenia terenu osoba kierująca taksówką zobowiązana jest do uiszczenia opłaty zgodnie z obowiązującym w tym dniu cenniku Zarządzenia w sprawie wysokości i pobierania opłat parkingowych na terenie Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku im. Gen. Jerzego Ziętka S.A. w Chorzowie oraz wprowadzenia regulaminy pobierania i organizacji parkowania w dniach od 02.05.2019 r. do 03.05.2019 r. na terenie Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku im. Gen. Jerzego Ziętka S.A. w Chorzowie.


13. INFORMACJE DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Dla osób niepełnosprawnych przygotowane zostały bezpłatne miejsca parkingowe na terenie Parku Śląskiego – obok stadionu – na parkingu P1. Bilet parkingowy należy zarezerwować na stronie www.ticketmaster.pl.
W dniu imprezy wydrukowany bilet parkingowy dla osób niepełnosprawnych będzie ważny tylko i wyłącznie z kartą parkingową osoby niepełnosprawnej. Karta parkingowa osoby niepełnosprawnej musi być wydana i użytkowana zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
14. Sugerujemy wcześniejszy przyjazd do Stref Parkingowych.
Informacja o opłatach w dniu 02.05.2019 r.:
Bilety parkingowe zakupione w przedsprzedaży internetowej na stronie www.ticketmaster.pl są w następujących cenach:
Strefa Parkingowa P8 – 30,00 zł
Strefa Parkingowa P9 – 30,00 zł
Strefa Parkingowa P10 – 20,00 zł
Bilety parkingowe zakupione w momencie wjazdu na teren Parku Śląskiego, w sprzedaży bezpośredniej cena biletu parkingowego wynosić będzie:
Strefa Parkingowa P8 – 40,00 zł
Strefa Parkingowa P9 – 40,00 zł
Strefa Parkingowa P10 – 30,00 zł
Bilety parkingowe zakupione w strefie parkingowej P 11:
a) dla pojazdów osobowych o masie całkowitej do 7,5 tony i motocykli w wysokości 2,50 zł (słownie: dwa złote pięćdziesiąt groszy) za każdą rozpoczętą godzinę parkowania;
b) dla pojazdów o masie powyżej 7,5 tony opłata ryczałtowa w wysokości 20,00 zł (słownie: dwudziestu złotych zero groszy) za jednokrotne parkowanie niezależne od ilości godzin parkowania.
Pamiętaj:
1. Śledź informacje na kanałach Stadionu Śląskiego i Parku Śląskiego.
Zachęcamy do śledzenia stron www.stadionslaski.pl i www.parkslaski.pl oraz kanałów społecznościowych Facebook oraz Twitter Stadionu Śląskiego i Parku Śląskiego, gdzie będą umieszczane informacje o organizacji ruchu i komunikacji w dniu imprezy.

Wyznaczyliśmy 3 strefy parkingowe oraz miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych:

Strefa Parkingowa P8:
Wjazd od ul. Chorzowskiej w Katowicach
Współrzędne GPS: 50.283253, 18.975074
Strefa parkingowa wyłącznie dla samochodów osobowych
Strefa Parkingowa P9:
Wjazd od ul. Parkowej w Chorzowie
Współrzędne GPS: 50.290334, 18.968959
Strefa parkingowa wyłącznie dla samochodów osobowych
Strefa Parkingowa P10:
Wjazd od ul. Siemianowickiej w Chorzowie
Współrzędne GPS: 50.300619, 18.980921
Strefa parkingowa wyłącznie dla samochodów osobowych
Parking P1 – dla osób niepełnosprawnych
Wjazd od ul. Parkowej w Chorzowie
Współrzędne GPS: 50.290334, 18.968959
Strefa parkingowa wyłącznie dla samochodów osobowych

Ze względu na brak konkretnych numerów ulicy przy wjazdach do Parku Śląskiego zamieściliśmy współrzędne GPS poszczególnych wjazdów. Współrzędne GPS są niezwykle ważne aby uniknąć zamieszania przy dojazdach do Stref Parkingowych.

Copyright © 1995-2011 Park Śląski