Dzisiaj mamy: Czwartek 04.06.2020

Z biletem na Stadion możesz zwiedzić skansen

 MG_8119Masz bilet na wydarzenie, które odbywa się na Stadionie Śląskim? Chcesz przy okazji zwiedzić znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie stadionu Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”. Od maja posiadacze biletu na wydarzenia organizowane przez Stadion mogą zwiedzać skansen za 5 zł.

To efekt umowy o współpracy pomiędzy Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” a Stadionem Śląskim, która właśnie weszła w życie. Dzięki temu, każdy, kto zakupił bilet na koncert (lub inne wydarzenie, które organizuje Stadion) będzie mógł zobaczyć niezwykłą eskpozycję muzealną w cenie 5 zł.

¬– Z naszych obserwacji wynika, że wiele osób przyjeżdża, zwłaszcza na koncerty, wiele godzin przed ich rozpoczęciem. Właśnie z myślą o tych osobach podjęliśmy współpracę ze Stadionem, choć, rzecz jasna, do naszego Muzeum zapraszamy wszystkich – mówi Artur Madaliński, dyrektor MGPE w Chorzowie.

Jeden bilet na imprezę odbywającą się na Stadionie pozwala na wejście do skansenu jednej osoby. Można go wykorzystać dzień przed imprezą, w dniu imprezy lub dzień po imprezie odbywającej się na Stadionie Śląskim. To doskonała okazja dla wszystkich, którzy odwiedzają Chorzów i chcą – przy okazji, na przykład, koncertu – spędzić czas w wyjątkowych miejscu. Ekspozycję Muzeum tworzy dzisiaj ponad sto drewnianych obiektów architektury wiejskiej i małomiasteczkowej. Wśród nich, oprócz chałup i zagród z różnych części województwa śląskiego, znaleźć można unikalny wiatrak z Grzawy oraz obiekty sakralne: rzymskokatolicki kościół z Nieboczów (1791r.) i ewangelicki kościół z Bytomia-Bobrka (1932r.). Bilet do Muzeum uprawnia też do zwiedzania wystaw stałych i czasowych. Na terenie skansenu znajduje się także zabytkowa Karczma u Brożka, serwująca, między innymi, tradycyjne dania kuchni regionalnej.

W okresie od maja do sierpnia Muzeum czynne jest w godzinach od 9.00 do 19.00 (wtorek-piątek) i od 10.00-20.00 (sobota-niedziela). Szczegółową informację na temat godzin otwarcia i cennika można znaleźć na tronie MGPE: http://muzeumgpe-chorzow.pl/pl/dla-zwiedzajacych/godziny-otwarcia/

Najbliższy koncert na Stadionie Śląskim odbędzie się 9. czerwca, o godzinie 18.00. Wystąpią Miuosh, Jimek, Smolik i Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia.

Copyright © 1995-2011 Park Śląski