Konkurs plastyczny
Dzisiaj mamy: Sobota 30.05.2020

Move Your Brass - Festiwal Orkiestr Dętych trafi do Parku Śląskiego

XUC0XOS3Ponad 350 muzyków, muzyczne bitwy, potańcówki, warsztaty i koncerty na ziemi i w powietrzu – to będzie prawdziwa inwazja orkiestr dętych na Katowic, ale i Park Śląski. Move Your Brass - Festiwal Orkiestr Dętych rozpoczyna się w piątek 24 maja.

Na Śląsku orkiestry dęte to nieodłączny element muzycznego krajobrazu. Ale to także zjawisko globalne – znane tak samo w Europie, jak i Ameryce czy Korei. Wszędzie tam mają wspólną cechę – tworzą wspólnotę. Wspólnotę muzyków w orkiestrze i wspólnotę ludzi wokół orkiestry. Move Your Brass - Festiwal Orkiestr Dętych przygotowany przez Katowice Miasto Ogrodów, chce pokazać orkiestry dęte właśnie jako fenomen: muzyczny, ale i społeczny.

Większość punktów programu festiwalu rozegra się w Katowicach, ale zaproszone na niego orkiestry trafią także w Parku Śląskiego.

W sobotę o godz. 16 w okolicach bramy ZOO zagra Górnicza Orkiestra Dęta Piekary Julian. Z kolei w niedzielę o tej samej porze przez Park (od stacji Elki przy ul. Złotej do Stadionu) przemaszeruje Orkiestra Dęta KWK „Piast”.

W ten sposób organizatorzy festiwalu chcą wrócić do tradycji plenerowych koncertów orkiestr dętych. Do niedawna był to nieodłączny element panoramy kulturowej Śląska. – Tym koncertem chcemy przypomnieć o sile orkiestr dętych, o tym, że mogą one zagrać unplugged niezależnie od lokalizacji i okazji; a w płucach jej muzyków drzemie niespożyta siła i energia – mówią organizatorzy z instytucji Katowice Miasto Ogrodów.

Copyright © 1995-2011 Park Śląski