Konkurs plastyczny
Dzisiaj mamy: Poniedziałek 01.06.2020

Muzyczny Bukiet Róż ponownie zakwitnie

bukiet rozJak co roku, u progu letnich wakacji, do Parku Śląskiego powracają szlachetne dźwięki oraz łagodne brzmienia i nastroje. Muzyka klasyczna, przedwojenne szlagiery, nieśmiertelne przeboje operowe, słynne operetki i musicale, a także znane i lubiane piosenki gwiazd polskiej estrady w nowych interpretacjach – oto repertuar, który od lat przyciąga wiernych melomanów oraz przypadkowych spacerowiczów do malowniczego pleneru na łące sąsiadującej z Rosarium i Ogrodem Japońskim.

W ramach tegorocznego cyklu „różanego brzmienia”, Park Śląski zorganizuje dziesięć koncertów, w których przygotowaniu tradycyjnie uczestniczy, sąsiadujący z parkiem i patronujący Bukietowi, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Wojciecha Kilara w Katowicach. W kilku koncertach na parkowej scenie pojawią się zarówno uczniowie, jak i nauczyciele oraz absolwenci tej zasłużonej placówki. Muzyczny Bukiet Róż 2019 rozkwitać będzie w każdą niedzielę od 16 czerwca do 18 sierpnia, o godzinie 16.

Na powitanie wakacji, cykl cotygodniowych koncertów zainaugurują soliści oraz uczniowskie zespoły kameralne. Szczególnie interesująco zapowiada się zaplanowany na 7 lipca koncert zespołu wokalno-instrumentalnego TangoStan. „Piosenki dla niepodległej – od Paderewskiego do Kaczmarskiego” to muzyczny hołd dla artystów – cichych bohaterów, którzy swoją sztuką przynosili uśmiech i wytchnienie w trudnych czasach polskiej drogi do niepodległości.

Odtwarzając ówczesne dzieje polskiej muzyki rozrywkowej, wykonawcy przypomną m.in. Kaprala Szczapę – legendarnego legionowego wesołka i jego żartobliwe opowieści. Przywrócą atmosferę kabaretu Qui Pro Quo, którego artystów zapraszał do Belwederu sam Marszałek Piłsudski, śmiejąc się z ich żartów i skeczy lub słuchając w uniesieniu Hanki Ordonówny. Sięgną też po utwory Jerzego Petersburskiego – kompozytora i żołnierza Armii Generała Andersa.

Jeśli letnia aura okaże przychylność, na łące obok Rosarium znowu pojawią się nie tylko krzesła dla publiczności, ale także rowery, leżaki, dziecięce wózki i kolorowe koce, tak by niedzielne koncerty ponownie przybrały charakter familijno-rekreacyjnych pikników muzycznych. Zapraszamy!

Copyright © 1995-2011 Park Śląski