Konkurs plastyczny
Dzisiaj mamy: Sobota 30.05.2020

Krokusowa niedziela i Dąb Gerard

IMG 9320Park Śląski zaprasza na wspólne sadzenie cebulek krokusów. 20 października, podczas „Krokusowej niedzieli” zasadzimy aż 10 tysięcy roślin. Tego dnia zostanie posadzony też dąb, który upamiętni zmarłego w zeszłym roku Gerarda Mądrego, społecznika i twórcę Stowarzyszenia „Nasz Park”.

Po długiej i niezbyt kolorowej zimie kwitnące krokusy dają zawsze dużo radości i zapowiadają, że za chwilę cała przyroda obudzi się do życia. Od kilku lat ogromną popularnością cieszą się te zasadzone w Rosarium. Wiosną będzie je można podziwiając też w innym miejscu.

Krokusy zostaną bowiem posadzone na promenadzie generała Jerzego Ziętka w trzech podstawowych kolorach: żółtym, białym i fioletowym. Szansę na zasadzenie tych roślin będą mili wszyscy chętni, którzy między godziną 11 a 14 pojawią się za Kanałem Regatowym w kierunku ulicy Złotej. Sadzenie zostanie przygotowane na środkowych trawnikach.

– Pracownicy działu zieleni będą rozdawać cebulki i pokazywać, jak właściwie i w jakich odstępach wkopać te rośliny w ziemię – wyjaśnia Łukasz Drozd, starszy specjalista ds. zieleni w Parku Śląskim. – Każde tego typu działanie ma też na celu edukację, bo uczestnicy będą mogli o krokusach dowiedzieć się czegoś więcej. A czekanie na to aż zakwitną i będą zwiastować przyszłoroczną wiosnę na pewno będzie dodatkowym atutem, który najpewniej nie raz przyciągnie w to miejsce osoby biorące udział w naszej akcji.

20 października za mostem przy alei Głównej o godzinie 11 zostanie zasadzony też Dąb Gerard. W ten sposób zostanie w Parku Śląskim upamiętniony Gerard Mądry, społecznik, bardzo zaangażowany w ochronę parku i jego przyrody, który zmarł w grudniu zeszłego roku.

– Dąb szypułkowy już w rósł w tym miejscu. Wymieniliśmy w tym miejscy Ziemię i przygotowaliśmy teren. Zasadzone drzewo będzie miało około trzech metrów wysokości. Pan Gerard był bardzo zaangażowany w życie parku. Upamiętnienie go w ten sposób jest jak najbardziej zasadne – uważa Drozd.

Copyright © 1995-2011 Park Śląski