Dzisiaj mamy: Poniedziałek 30.11.2020

Jaki był 2019 rok? W Parku Śląskim był to czas inwestycji i wielkich wydarzeń

2019 rok w Parku Śląskim był bardzo intensywny. Sporo działo się zarówno w sferze inwestycyjnej jak i imprezowej. Miliony ludzi, które odwiedziły go w tym okresie nie mogły narzekać na nudę. Przygotowaliśmy zdjęciowe podsumowanie tych minionych dwunastu miesięcy.

Moernizacja ParkuModernizacja Parku
Ruszyła modernizacja Parku Śląskiego. Projekty, dialogi techniczne, przetargi i roboty, to obecnie parkowa rzeczywistość. Zakończyły się już remonty części alejek oraz renowacja Karolinki, która do parkowej przestrzeni wróciła po pięcioletniej przerwie.

 

 

Za wolny_ŚląskZa wolny Śląsk
W Galerii Rzeźby Śląskiej zaprezentowano widowisko „Za wolny Śląsk”. Artyści Teatru Śląskiego odegrali spektakl zainspirowany filmem dokumentalnym „Franek”, którego projekcja jest częścią ekspozycji Muzeum Powstań Śląskich. Na terenie parku odbyła się gra terenowa „Duch Powstańczej Walki”.

 

 

Imprezy na_ŚląskimDuże imprezy
na Stadionie Śląskim
Mistrzostwa Europy na żużlu oraz memoriały lekkoatletyczne im. Janusza Kusocińskiego oraz Kamili Skolimowskiej zyskały rangę największych sportowych wydarzeń na Stadionie Śląskim. Natomiast Scenozstąpienie oraz koncert grupy Rammstein to gigantyczne imprezy muzyczne w „Kotle Czarownic”. Każdą z nich oglądało kilkadziesiąt tysięcy osób.

 

Fest FestivalFest Festival
W sierpniu odbyła się pierwsza edycja Fest Festivalu – największej plenerowej imprezy muzycznej w południowej Polsce. Uwagę zwracał dobór artystów, ale też wyjątkowe aranżacje i urządzenia, którymi wypełniono sporą część parku. Na ośmiu scenach bawiło się ponad 20 tysięcy osób.

 

 

Imprezy biegowePopularne biegi
Imprezy biegowe cieszą się w parku niesłabnącą popularnością. Wśród nich oczywiście te organizowane przez Park Śląski: Bieg Wiosenny, Biegi Górskie i Gryfny Bieg oraz oczywiście Silesia Marathon, który w tym roku witał na starcie kilka tysięcy osób. Parkowe trasy biegowe uchodzą za najlepsze w województwie.

 

 

PrezydentWizyta Prezydenta
Prezydent Andrzej Duda, z okazji obchodów 100-lecia powstań śląskich, odwiedził skansen. Razem z marszałkiem województwa śląskiego Jakubem Chełstowskim, posadzili Dąb Powstań Śląskich. Obchody rocznicowe były głównym akcentem wizyty Prezydenta RP w regionie.

 

 

Rapsodia ŚląskaRapsodia Śląska
Na Stadionie Śląskim, z okazji 100-lecia wybuchu pierwszego powstania śląskiego, wykonano specjalnie skomponowaną na tę okazję „Rapsodię Śląską”, autorstwa Jana A. P. Kaczmarka. Spektakl muzyczny połączono z multimedialnym widowiskiem. Na scenie pojawili się m.in. Monika Brodka, Marcin Wyrostek i IGO.

 

 

Parkowe cykleUlubione cykle
W tym roku wysłuchaliśmy dziewięciu koncertów „Muzycznego Bukietu Róż” i aż szesnaście razy zasiadaliśmy do „Śniadania na trawie”. Plenerowe cykle od wielu lat cieszą się ogromną popularnością. Grono melomanów, jak i całe rodziny, w przepięknej scenerii Rosarium może złapać na nowo oddech, odpocząć przy muzyce oraz uczestniczyć w spotkaniach dot. zdrowego stylu życia.

Copyright © 1995-2011 Park Śląski