Dzisiaj mamy: Poniedziałek 03.08.2020

Społecznicy rozmawiali z zarządem Parku Śląskiego

 

0RDSPytano o Wioskę Rybacką, rewitalizację stawu przy Planetarium, program Jessica i rewitalizację „Fali”. W ramach czwartkowej Wojewódzkiej Rady Społecznej ds. Parku Śląskiego poruszono kilkanaście zagadnień dotyczących Parku Śląskiego i planowanych tu inwestycji.

W obradach wzięli udział społecznicy, którzy opiekują się Parkiem, a także zarząd Parku Śląskiego na czele z prezes Agnieszką Bożek.

- Park ma być dla mieszkańców, dla nas i dla przyszłych pokoleń – zaznaczyła prezes Agnieszka Bożek. - Musimy działać wspólne, tak aby pogodzić wszystkich, choć jest to trudne zadanie.

Podkreśliła, że plan modernizacji Parku ma charakter kompleksowy i jest przemyślany. Natomiast skala inwestycji jest ogromna i wymaga właściwego przygotowania. Służyć temu mają m.in. spotkania z mieszkańcami, w których takcie mogą wyrazić swoje oczekiwania.

Zarząd odpowiadał na konkretne pytania zadane przez społeczników, a także zasugerował, aby do spotkań dochodziło cykliczne, nawet częściej niż do tej pory.

- My uważamy, że teraz park jest w dobrych rękach. Jest interesujący plan, na podstawie którego to ważne dla nas miejsce ma odzyskać dawny blask, ważne jest jednak to, aby zagwarantowano pieniądze na realizację wszystkich inwestycji – mówił Dariusz Olejniczak, który reprezentuje Stowarzyszenie Przyjaciół Parku Śląskiego.

O to nie należy się martwić. Na modernizację Parku Śląskiego zaplanowano ponad ćwierć miliarda zł.

0RDS3

0RDS2

0RDS4a

Copyright © 1995-2011 Park Śląski