Dzisiaj mamy: Poniedziałek 03.08.2020

Prezes Parku sprawdza obiekty w terenie

 

0wizytacjazajawkanewTe miejsca mają zyskać nowe oblicze. Zanim to jednak nastąpi, prezes Parku Śląskiego Agnieszka Bożek w piątek skontrolowała obiekty i punkty na terenie Parku, które mają przejść metamorfozę.

Wizytowała m.in. Kamienny Kasztel. Obiekt popadł w ruinę po pożarze. Nie tylko sam budynek wymaga gruntownego remontu, zagospodarować od podstaw należy również teren wokół niego.

Kolejnym punktem była tzw. ściana płaczu i teren wokół Hali Wystaw Kapelusz. Ten obszar ma przejść poważną modernizację. Sam Kapelusz wymaga ogromnych nakładów finansowych. Na ten cel pozyskano jednak środki z funduszy unijnych.

Wokół hali pojawią się nowe nasadzenia, zmieni się system nawadniania. Alejki zyskają nową nawierzchnię.

Prezes Parku, w trakcie wizytacji, wielką uwagę przywiązała także do obszaru wokół Kanału Regatowego. Rewitalizacja tego miejsca ma kosztować 34 miliony zł. Na to zadania pozyskano pieniądze z programu Jessica. Istotnym punktem jest stworzenie w tym miejscu bulwarów, przestrzeni rekreacyjnej i spacerowej. W niedługiej przyszłości zostanie tu uporządkowana baza gastronomiczna. Istnieje również koncepcja odtworzenia wyspy na kanale.

Następnym miejscem, które postanowiła odwiedzić prezes Agnieszka Bożek, wraz z zarządem Parku, był teren przy wejściu do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. Ma powstać tu skwer, który upamiętni powstańców śląskich. W założeniu zostanie nasadzona tu roślinności, która kwitnąć będzie na biało i czerwono. Pojawią się też cztery maszty, na których zawisną flagi. W tym miejscu również zmieni się oblicze bazy gastronomicznej. Ma być znacznie nowocześniejsze.

Następnym punktem w trakcie wizytacji był Park Linowy. To miejsce ma spory potencjał. Wymaga jednak także dodatkowych nakładów finansowych. Istnieje możliwość, że o dzierżawę tego obiektu będzie starało się Wesołe Miasteczko „Legendia”. Jeśli to nie nastąpi, Park będzie starał się ocalić to miejsce, aby pełniło swą obecną funkcję, a więc służyło rekreacji i zabawie.

pani prezes_przy_WiosceRybackiej2

0g

0e

0h

DSC 0412

DSC 0380

DSC 0387

0b

Copyright © 1995-2011 Park Śląski