Dzisiaj mamy: Środa 05.08.2020

Grozi im wyginięcie, bo są zbyt piękne. Specjalna akcja w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym

zwierzaki tydzien_zoo2newRuszył Tydzień Misji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów. To okazja, aby lepiej poznać te wyjątkowe miejsca. Do akcji oczywiście przystąpił również Śląski Ogród Zoologiczny.

Po co komu zoo? Może takie „przechowalnie zwierząt” to przeżytek? Przekonajcie się, że ogród zoologiczny to coś więcej, niż miejsce pokazywania dzikich zwierząt!

Przez najbliższy tydzień (już od poniedziałku 9 marca) polskie ogrody zoologiczne - Śląski Ogród Zoologiczny, Ogród Zoologiczny w Bydgoszczy, ZOO i Fokarium Dolina Charlotty, ZOO Kraków, ZOO Lubin - Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie, ZOO Łódź, ZOO Płock, Ogród Zoobotaniczny w Toruniu, Warszawskie ZOO, ZOO Wrocław i ZOO Zamość - "Ogród Zoologiczny im. Stefana Milera" opowiedzą o misji i roli zoo, o zadaniach, które stoją przed nami wszystkimi.

Pod wspólnym szyldem Tygodnia Misji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów zaprezentujemy Wam to, czego na co dzień nie widać, a co dzieje się i jest podstawą funkcjonowania współczesnego zoo.

Każdy z ogrodów biorących udział w Tydzień Misji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów wybrał ambasadora akcji – zwierzę znane i lubiane, a jednocześnie zagrożone wyginięciem, bo razem #chronimyGINĄCEgatunki.

7

8

4

1

3

5

Copyright © 1995-2011 Park Śląski