Dzisiaj mamy: Wtorek 11.08.2020

Zastosuj się do tych porad. Dbaj o bezpieczeństwo swoje i innych

park zajawka_wirusPrzedstawiamy podstawowe informacje dotyczące bezpiecznych zachowań i profilaktyki w czasie zagrożenia sanitarno-epidemiologicznego.

Jeżeli to możliwe, należy ograniczyć przebywanie w miejscach publicznych. Osoby, które jednak zdecydowały się np. na krótki spacer po parku czy lesie (w miejscach, gdzie nie ma skupisk ludzkich), powinny stosować się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego.

kwiaty31. Podczas spacerów unikaj siadania na łąwkach tuż obok innych osób, staraj się nie rozmawiać z przechodniami. Zachowaj co najmniej 1,5-metrową odległość od spacerujących.

2. W trakcie pobytu na spacerze warto przewietrzyć mieszkanie.

 

 

washing-hands-4940148 1920_1

3. Należy pamiętać o częstym myciu rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości dezynfekować je płynami/żelami na bazie alkoholu (min. 60%). Istnieje ryzyko przeniesienia wirusa z zanieczyszczonych powierzchni na rękach. Dlatego częste mycie rąk zmniejsza ryzyko zakażenia.

4. Unikaj dotykania oczu, nosa i ust. Dłonie dotykają wielu powierzchni, które mogą być zanieczyszczone wirusem

 

 

woman-3083379 1920

5. Regularnie myj lub dezynfekuj powierzchnie dotykowe

6. Na powierzchni telefonów komórkowych bardzo łatwo gromadzą się chorobotwórcze drobnoustroje. Regularnie dezynfekuj swój telefon komórkowy (np.: wilgotnymi chusteczkami nasączonymi środkiem dezynfekującym). Nie kładź telefonu na stole i nie korzystaj z niego podczas spożywania posiłków.

 

 

 

katar7. Podczas kaszlu i kichania należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką – jak najszybciej wyrzuć chusteczkę do zamkniętego kosza i umyć ręce używając mydła i wody lub zdezynfekować je środkami na bazie alkoholu (min. 60%). Zakrycie ust i nosa podczas kaszlu i kichania zapobiega rozprzestrzenianiu się zarazków, w tym wirusów.

 

 

 

salad-3921790 960_7208. Odżywiaj się zdrowo i pamiętaj o nawodnieniu organizmu. Stosuj zrównoważoną dietę. Unikaj wysoko przetworzonej żywności. Pamiętaj o codziennym jedzeniu minimum 5 porcji warzyw i owoców. Odpowiednio nawadniaj organizm. Codziennie pij ok. 2 litry płynów (najlepiej wodę).

 

 

 

Copyright © 1995-2011 Park Śląski