Dzisiaj mamy: Środa 05.08.2020

W śląskim zoo obrodziło maluchami

zajawka nowe_zwierzaki_newPierwsze młode pojawiły się wśród zwierząt kopytnych. Na przednówku na świat przyszły 4 niale grzywiaste – 3 samice i 1 samiec.

Młode przychodziły na świat w kilkudniowych odstępach – pierwsze urodziło się 25 lutego a ostatnie 15 marca. Czekamy jeszcze na narodziny szóstego malucha. 

Ojcem wszystkich nowych przychówków jest jeden samiec. Opiekunowie każdego roku przyjmują zasadę, według której nadają imiona maluchom urodzonym w danym stadzie. Zeszłoroczne niale otrzymywały imiona na literę „G”, które były równocześnie nazwami państw afrykańskich. W tym roku są to imiona na literę A – mamy więc: Afrodytę, Alojza, Antosia i Adiego.

Młode pojawiło się również w stadzie gerez abisyńskich. Młode tych małp po przyjściu na świat wyróżniają się białym ubarwieniem, które z czasem ustępuje miejsca charakterystycznej, czarnej barwie. Młodym opiekuje się całe stado.

Do czasu, gdy jego sierść się nie wybarwi, młode pozostaje w centrum zainteresowania stada – wszyscy członkowie stada chcą się nim opiekować. Zdarza się, że wyrywają je sobie z rąk lub wykradają wykorzystując nieuwagę matki. Nasza mała gereza jest zdrowa i silna. Nie znamy jeszcze jej płci – badanie będzie możliwe gdy młode podrośnie i będzie bardziej samodzielne.

zajawka 232 8153

Copyright © 1995-2011 Park Śląski