Dzisiaj mamy: Środa 05.08.2020

Komunikat Zarządu Parku Śląskiego w sprawie dzierżawców

dzierżawcyZarząd Parku Śląskiego wyraża ubolewanie, że red. Przemysław Jedlecki z Gazety Wyborczej w Katowicach przygotowując artykuł dotyczący Parku Śląskiego nie wykazał się dziennikarską starannością i nie zechciał skontaktować się z przedstawicielami Parku Śląskiego, aby zadać pytania czy choćby poprosić o komentarz. To sprawiło, że w artykule „Spółka marszałka nie pomoże. Najemcy w Parku Śląskim mają płacić tyle co zawsze” pojawiły się nieprawdziwe informacje. 

Wiceprezes Parku Śląskiego Artur Dzikowski nie wywodzi się ze Stowarzyszenia „Tychy Naszą Małą Ojczyzną”. Trudno oprzeć się wrażeniu, że zamieszczenie takiej informacji służyło jedynie manipulacji Czytelnikiem i podważeniu kompetencji Wiceprezesa Parku.

Manipulacją jest również tytuł artykułu wskazujący, że Zarząd Parku Śląskiego nie chce pomóc dzierżawcom. Park Śląski cały czas ponosi koszty związane z działalnością. Park nie jest instytucją budżetową tylko spółką prawa handlowego, która musi odpowiedzialnie spoglądać na finanse.

Zarząd Parku – mając na względzie dobro parku, w tym także dobro dzierżawców - prowadzi inwestycje i ponosi koszty związane z bieżącym utrzymaniem (np. opłaty za media, ochronę, płatności związane z koniecznością utrzymania terenów zielonych i obiektów w odpowiednim standardzie, utrzymaniem czystości, czy też wynagrodzeniami pracowników) Ponoszone są również koszty związane choćby z oświetleniem, aby nie dochodziło do zniszczeń mienia. Wszystkie działania podejmowane przez Park Śląski są niezwykle istotne i potrzebne do prawidłowego funkcjonowania przestrzeni parku, w tym dzierżawców, aby niezwłocznie po zakończeniu tego szczególnego okresu móc działać, tak jak dotychczas.

Na chwilę obecną Spółka została w znacznym stopniu pozbawiona przychodów związanych m.in. z opłatami parkingowymi, wynajmem terenów pod imprezy, przychodami z kolejki Elki, czy też innymi możliwościami zarobkowymi. Zarząd Parku Śląskiego na bieżąco weryfikuje zaistniałą sytuację i będzie podejmował decyzje, biorąc pod uwagę wiele aspektów oraz proponowane pakiety antykryzysowe m.in. Śląski Pakiet dla Gospodarki, którego wartość szacuje się na miliard złotych.

Analizując obecną sytuację i wychodząc naprzeciw podmiotom prowadzącym działalność gospodarczą Zarząd Parku Śląskiego przeprowadził analizę obecnych kosztów oraz zobowiązań wynikających z podpisanych umów. W tym miejscu należy podkreślić, że zaległości względem Parku z tytułu opłat z dzierżaw wynoszą ponad 2,5 mln zł, powstały one jeszcze przed wprowadzeniem stanu epidemii.

Na chwilę obecną dzierżawcom zostały przedstawione następujące warunki w zakresie rozliczenia czynszu za miesiąc kwiecień:
1. wpłata 50% z tytułu czynszu za kwiecień 2020 r. w terminie wynikającym z umowy,
2. wpłata 25% z tytułu czynszu za kwiecień 2020 r. w miesiącu maju 2020 r. (w terminie płatności czynszu za maj),
3. wpłata 25% z tytułu czynszu za kwiecień 2020 r. w miesiącu czerwcu
2020 r. (w terminie płatności czynszu za czerwiec).

Zarząd Parku Śląskiego zachęca red. Przemysława Jedleckiego, aby przygotowując materiał nt. Parku kontaktował się z rzecznikiem prasowym Parku, Panią Dagmarą Piskorz (numer tel. 694 594 633, adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ).

 

 

Copyright © 1995-2011 Park Śląski