Dzisiaj mamy: Poniedziałek 30.11.2020

Dolina Jagi – wodna atrakcja to nowość 2020 w Legendii

d4Dlaczego warto odwiedzić Legendię w sezonie 2020? Zdecydowanie największą nowością będzie Dolina Jagi, bo tak właśnie nazywać się będzie nowa, wodna rodzinna atrakcja.

W ostatnich latach atrakcje, które pojawiały się w Legendii Śląskim Wesołym Miasteczku, odnosiły znaczące sukcesy na arenie międzynarodowej. Otwarty w 2017 roku Lech Coaster został wybrany drugim najlepszym, stalowym rollercoasterem 2017 roku w plebiscycie European Star Award. Rok później sukces odniósł Bazyliszek, czyli pierwsza w Polsce atrakcja typu Interactive Dark Ride, która została nagrodzona „Oscarem” branży rozrywkowej – statuetką TEA TheaAwards jako najlepsza rodzinna przejażdżka roku. Po wielu sukcesach czas na kolejne inwestycje… Poznajcie Dolinę Jagi!

Dolina Jagi to inwestycja warta ponad 4 miliony euro. Powstaje w miejscu kultowego Ześlizgu do Wody, który lata swojej świetności miał już dawno za sobą. Będzie to atrakcja typu River Rapids Ride. Osiem 9-osobowych pontonów zabierze gości Legendii Śląskiego Wesołego Miasteczka na dynamiczny spływ rwącym, górskim potokiem z kaskadami i wodospadami z prędkością 3,7 m/sek.

Prace budowlane rozpoczęły się w lipcu ubiegłego roku, jednak proces przygotowawczy do realizacji tej inwestycji miał swój początek znacznie wcześniej. W powstawanie Doliny Jagi zaangażowano ponad 100 osób – w tym inżynierów, geologów, geodetów, czy operatorów maszyn. Za dostarczenie samego urządzenia odpowiada niemiecka firma Hafema, która tworzy atrakcje wodne dla największych parków rozrywki na całym świecie. Ich przejażdżki są doceniane przez gości takich parków jak Phantasialand w Niemczech, Toverland w Holandii, Wild Adventures w USA czy Space Land w Japonii.

– Atrakcje tego typu cieszą się niemalejącą popularnością wśród gości w parkach rozrywki na całym świecie. To dzięki temu, że zapewniają maksymalny poziom rodzinnej zabawy przy jednoczesnym zachowaniu największego stopnia bezpieczeństwa – zachwala Paweł Cebula – Dyrektor Legendii Śląskiego Wesołego Miasteczka.

Poza samym urządzeniem w Dolinie Jagi duże znaczenie będzie mieć tematyzacja nawiązująca do słowiańskich mitów. Postacią przewodnią będzie Baba Jaga, która w Legendiiwystąpi w odsłonie leśnej bogini zestawiającej w sobie żywioły ludzkiej natury. Poznamy jej dobre oraz złe oblicze, zależne od zamiarów ludzi oraz ich szacunku do przyrody. Całą historię uzupełnią między innymi Rusałki, Błędne Ogniki i postać Leszego.

Podczas spływu pontonem, będącym tutaj miedzianym kociołkiem Baby Jagi, wybierzemy się do słowiańskiej krainy, aby odkryć zapomniane zakątki tego magicznego miejsca. Dolina Jagi skrywa w sobie największe tajemnice Legendii. To miejsce, gdzie w dawnych czasach nadprzyrodzone siły niemal zniszczyły wszelką działalność człowieka i przez setki lat nikt nie mógł go odkryć. Teraz nadchodzi czas zmiany… Wyruszmy w podróż do legendarnej krainy!

– Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko od 2017 roku jest największym parkiem tematycznym w Polsce. Nowa atrakcja oparta na wyjątkowej historii i wzbogacona o niebanalne elementy tematyzacji, stanowi dopełnienie idei tego miejsca i pięknie wpisuje się w klimat całego parku – mówi Izabela Kieliś,Local Commercial Manager w Legendii Śląskim Wesołym Miasteczku.

Jak mówią przedstawiciele Legendii, budowa Doliny Jagi została ukończona. Urządzenie było już również testowane. W tej chwili park czeka na zielone światło od władz państwa na możliwość otwarcia swoich bram dla gości. Trzymamy kciuki, aby nastąpiło to jak najszybciej.

Copyright © 1995-2011 Park Śląski