Dzisiaj mamy: Środa 05.08.2020

Park Śląski bez dzikich wysypisk. Kolejne zlikwidowane

zakaz2Kolejne dzikie wysypisko zniknęło z terenu zarządzanego przez Park Śląski. Mowa o zaśmieconym obszarze przy ulicy Bytkowskiej. Teren porządkowano przez kilka dni. Wywieziono aż cztery transporty odpadów. Trwa ustalanie osób, które przyczyniły się do powstania w tym miejscu dzikiego wysypiska.

Tylko w 2019 roku Park Śląski zlikwidował aż 8 dzikich wysypisk. Znajdowały się one głównie w okolicach ul. Siemianowickiej i Bytkowskiej, a jedno nawet przy Alei Żyrafy. Apelujemy do wszystkich, którzy zauważą nielegalne wyrzucanie odpadów na terenie Parku Śląskiego, aby zgłaszali te incydenty w budynku dyrekcji bądź na Straż Miejską.
Przypominamy również, że Park Śląski jest w coraz większej części objęty monitoringiem. A miejsca, gdzie dotąd powstawały dzikie wysypiska, są szczególnie kontrolowane. Likwidacja dzikich wysypisk to dodatkowy koszt dla Parku Śląskiego, tę kwotę można by było przeznaczyć na doposażenie Parku w ławki, czy też urządzenia zabawowe.

Pamiętajmy, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za nasze środowisko naturalne i powinniśmy o nie wspólnie dbać. Ponadto wyrzucanie śmieci w miejscach niedozwolonych będzie karane, a osoby za to odpowiedzialne nie tylko zapłacą grzywnę, ale także poniosą dodatkowo koszty za wywóz odpadów.

TJ1

TB2TJ2

TB1

Copyright © 1995-2011 Park Śląski