Dzisiaj mamy: Środa 05.08.2020

Park Śląski podjął wyzwanie #GaszynChallenge

gaszyn2Do tej akcji charytatywnej Park Śląski został nominowany przez radnego Sejmiku Województwa Śląskiego Bartłomieja Kowalskiego. Pracownicy Parku Śląskiego na czele z Prezes Agnieszką Bożek – zgodnie z regułami akcji – wykonywali pompki i przysiady, a następnie przeprowadzono zbiórkę pieniędzy.

ZOBACZ WIDEO: 

https://www.youtube.com/watch?v=JpS4IuuBEOE

Inicjatywę #GaszynChallenge zapoczątkowali strażacy z miejscowości Gaszyn, którzy wpadli na pomysł zrobienia kilku pompek i wsparcia zbiórki na rzecz Wojtusia chorego na rdzeniowy zanik mięśni. Do powtórzenia zadania nominowali kolejne osoby i tak akcja rozeszła się po całej Polsce, odnosząc ogromny sukces – udało się zebrać potrzebną kwotę na leczenie chłopca. Teraz kolejne nominowane instytucje i grupy wpłacają datki na inne chore na SMA dzieci. Osoby, które podejmują wyzwanie wpłacają minimum 5 zł, a jeżeli ktoś tego nie zrobi – minimum 10 zł.

- Park Śląski melduje wykonanie zadania, a teraz czas na nominację. Nominujemy Fundusz Górnośląski, Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie i Koleje Śląskie – powiedziała na zakończenie akcji Agnieszka Bożek, Prezes Parku Śląskiego.

A zatem łańcuszek dobra się rozszerza. Cel jest przecież bardzo szczytny.

Copyright © 1995-2011 Park Śląski