Dzisiaj mamy: Sobota 26.09.2020

Róże, spektakle i koncerty - rusza Parkowy Wrzesień z Kulturą

2020-08-31 parkowy-wrzesien-z-kultura-FBZ ogromną przykrością, ze względu na warunki atmosferyczne, jesteśmy zmuszeni odwołać wydarzenia zaplanowane na ostatni weekend Parkowego Wrzesienia z Kulturą, 26 i 27 września.

To był niezwykły wrzesień w Parku Śląskim. Dziękujemy, że zechcieliście Państwo być z nami, szczególnie podczas wydarzeń zorganizowanych w ramach „Parkowego września z kulturą”. Mamy nadzieję, że emocje i przeżycia kulturalne jakie Państwu zaproponowaliśmy w ramach tego cyklu pozostaną z Państwem na długi czas. Każdy weekend był inny i każdy weekend gromadził mnóstwo gości. To pokazuje, że Park jest idealnym miejscem na takie wydarzenia a potrzeba społeczna jest ogromna.

Zapewniamy natomiast, że jesienią i zimą będziemy mieli dla Państwa wiele atrakcji, w tym wydarzeń kulturalnych. Natomiast w niedzielę o 16.00 zapraszamy na nasz profil, przygotowana będzie dla Państwa muzyczna niespodzianka. Śledźcie nasz profil i bądźcie z nami na alejkach parkowych.

 

Zbigniew Herbert pisał, że „kultura to (…) budowanie wartości, dla których warto żyć”. Park Śląski rusza więc z cyklem „Parkowy Wrzesień z Kulturą”, to wachlarz artystycznych wydarzeń, zarówno dla małych jak i większych miłośników sztuki.

Pierwsze spektakle już 5 i 6 września. Zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę o godz. 14.00 i 16.00 do Rosarium w Parku Śląskim.

Plenerowe występy artystyczne cieszą się ogromnym powodzeniem. Po kilku latach przerwy, teatry i instytucje kultury – w kameralnej formie – znów wrócą do przestrzeni Parku Śląskiego. Na scenie w Rosarium będzie można zobaczyć artystów i aktorów z Opery Śląskiej, Teatru Rozrywki, Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego, Filharmonii Śląskiej oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. O program dla najmłodszych zadba również Studio Artystyczne „Maciej” oraz Agencja Artystyczna „PRYM ART”.

– Ograniczenia, które zostały wprowadzone były trudne dla wszystkich, również dla artystów i odbiorców sztuki. Wsłuchując się w głosy naszych gości i ogólną tęsknotę za sztuką postanowiłam zainaugurować nowy projekt w Parku Śląskim, czyli „Parkowy Wrzesień z Kulturą". Myślę, że odrobinę muzyki, sztuki każdemu z nas sprawi ogromną przyjemność. Nie zapominamy również o najmłodszych, dla nich też mamy przygotowany szereg kulturalnych atrakcji, a wszystko to w naszym Rosarium w Parku Śląskim. Mam nadzieję że Parkowy Wrzesień z Kulturą" zostanie z nami na długie lata. Zapraszam w każdy weekend września – podkreśla Agnieszka Bożek, prezes Parku Śląskiego.

Spektakle i animacje dla dzieci w soboty i niedziele będą się rozpoczynały o godzinie 14. Wydarzenia skierowane do dorosłych będzie można oglądać od godziny 16.
„Parkowy Wrzesień z kulturą” powstaje dzięki współpracy z Operą Śląską, Teatrem Rozrywki, Teatrem Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego, Filharmonią Śląską, Zespołem Pieśni i Tańca „Śląsk”.

Współfinansowany jest ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w ramach programu Śląskie dla Seniora oraz Śląskie dla kobiety.

Organizatorzy ze względu na warunki atmosferyczne i epidemiologiczne zastrzegają sobie prawo do odwołania wydarzeń. Wstęp na każde z nich jest bezpłatny.

PROGRAM

5.09.2020 – sobota
14.00 – Niespodzianka dla Dzieci/ Studio Artystyczne Maciej
16.00 – musicalowe songi wszech czasów, miłosne duety i liryczne piosenki – koncert artystów Teatru Rozrywki
6.09.2020 – niedziela
14.00 –„Opowieści Wagantów”- spektakl lalkowy dla dzieci
Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego
16.00 – Opera Śląska

12.09.2020 – sobota
14.00 – Wakacyjna przygoda - warsztaty wokalno- taneczne
Zespół Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny
16.00 – koncert okolicznościowy - Zespół Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny
13.09.2020 – niedziela
12.00 – „(Nie) BRZYDKIE KACZĄTKO” – PRYM ART
16.00 – Big Band Śląski – artyści Teatru Rozrywki

19.09.2020 – sobota
14.00 – koncert dla dzieci – Filharmonia Śląska
16.00 – "Żywoty świętych osiedlowych", spektakl, Teatr Śląski im.
Stanisława Wyspiańskiego
20.09.2020 – niedziela
12.00 – Wakacyjna przygoda - warsztaty wokalno- taneczne
Zespół Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny
16.00 – Kwartet muzyczny - Zespół Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny

26.09.2020 – sobota - ODWOŁANE
12.00 – „KOZIOŁEK MATOŁEK i jego przygody” - PRYM ART
16.00 – "Sztuka", spektakl, Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego
27.09.2020 – niedziela - ODWOŁANE
12.00 –„Plastusiowy Pamiętnik i Plamy” - PRYM ART
16.00 – Wielki Finał Parkowego Września z Kulturą

 

Copyright © 1995-2011 Park Śląski