Dzisiaj mamy: Niedziela 13.06.2021

Silesia Marathon – PARKINGI I OBJAZDY

W niedzielę (4 października) w Parku Śląskim, na bieżni Stadionu Śląskiego, zakończy się 12. Silesia Marathon. Dla wszystkich, którzy chcą pozostawić swoje samochody na pobliskich alejach, przygotowano specjalną ofertę parkingową. Na terenie Parku Śląskiego mogą też wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu.

PARKINGI
Bilet parkingowy będzie można zakupić w przedsprzedaży internetowej na stronie www.ticketmaster.pl do 3 października, do godziny 23:59 w następujących cenach:
Strefa Parkingowa P8 – 20,00 zł
Strefa Parkingowa P9 – 20,00 zł
Po zakupie biletu parkingowego, bilet należy wydrukować i kierować się do Strefy Parkingowej poprzez współrzędne GPS podane na bilecie.
Bilet można zakupić tutaj: https://www.ticketmaster.pl/event/19935

parkingi 12_silesia_maraton-01-1_-_Mapa_Stref


W przypadku, gdy nie wszystkie miejsca parkingowe zostaną wykupione w przedsprzedaży internetowej będzie możliwość zakupienia biletu parkingowego na miejscu w dniu imprezy
w momencie wjazdu na teren Parku Śląskiego, jednak w sprzedaży bezpośredniej cena biletu parkingowego wynosić będzie:
Strefa Parkingowa P8 – 30,00 zł
Strefa Parkingowa P9 – 30,00 zł
Możliwość wjazdu na parkingi w godzinach 06:00 – 14:00. Ilość miejsc parkingowych na terenie Parku Śląskiego w dniu imprezy jest ograniczona, dlatego w przypadku braku miejsc parkingowych wjazdy do Parku Śląskiego zostaną zamknięte. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc zachęcamy do przyjazdu komunikacją miejską.

INFORMACJE DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Dla osób niepełnosprawnych przygotowane zostały także bezpłatne miejsca parkingowe – obok Stadionu Śląskiego – wyznaczone na Parkingu P1.
Bilety parkingowe na dedykowane miejsca dla osób niepełnosprawnych będzie można zarezerwować na stronie internetowej: www.ticketmaster.pl
Rezerwacja biletu parkingowego dla osób niepełnosprawnych jest możliwa po wpisaniu hasła: SLASKI

Liczba miejsc parkingowych jest ograniczona a o ich wydaniu decyduje kolejność zgłoszeń. W dniu imprezy wydrukowany bilet parkingowy dla osób niepełnosprawnych będzie ważny tylko i wyłącznie z kartą parkingową osoby niepełnosprawnej, której posiadacz znajduje się w pojeździe. Karta parkingowa osoby niepełnosprawnej musi być wydana i użytkowana zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Pamiętaj:
1. Parkingi na terenie Parku Śląskiego są płatne, lecz niestrzeżone. Prosimy
o niepozostawianie cennych przedmiotów w pojazdach oraz o właściwe zamknięcie samochodów.
2. Możliwość skorzystania z miejsc parkingowych na terenie Parku Śląskiego
w Strefach Parkingowych w dniu imprezy dotyczy, tylko i wyłącznie pojazdów do
3,5 t DMC oraz zarejestrowanych do przewożenia maksymalnie 7 osób.
3. Bilet parkingowy upoważnia do jednorazowego wjazdu do Strefy Parkingowej.
Po opuszczeniu Strefy Parkingowej nie ma możliwości ponownego wjazdu do Strefy Parkingowej na tym samym bilecie parkingowym.
4. Prosimy o bezwzględne słuchanie poleceń służb parkingowych oraz służb ochrony odpowiedzialnych za kierowanie pojazdów na miejsca parkingowe w strefie parkingowej.
5. Śledź informacje na kanałach Parku Śląskiego.
Zachęcamy do śledzenia strony www.parkslaski.pl oraz kanału społecznościowego Facebook Parku Śląskiego, gdzie będą umieszczane informacje o organizacji ruchu i komunikacji w dniu imprezy.

Wyznaczyliśmy 2 strefy parkingowe oraz miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych:

Strefa Parkingowa P8:
Wjazd od ul. Chorzowskiej w Katowicach
Współrzędne GPS: 50.283253, 18.975074
Strefa parkingowa wyłącznie dla samochodów osobowych

Strefa Parkingowa P9
Wjazd od ul. Parkowej w Chorzowie
Współrzędne GPS: 50.290334, 18.968959
Strefa parkingowa wyłącznie dla samochodów osobowych

Parking P1 – miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych:
Wjazd od ul. Parkowej w Chorzowie
Współrzędne GPS: 50.290334, 18.968959
Strefa parkingowa wyłącznie dla samochodów osobowych

Ze względu na brak konkretnych numerów ulicy przy wjazdach do Parku Śląskiego zamieściliśmy współrzędne GPS poszczególnych wjazdów. Współrzędne GPS są niezwykle ważne, aby uniknąć zamieszania przy dojazdach do Stref Parkingowych.

UTRUDNIENIA W RUCHU

• w godzinach od 07:30 do 11:00 mogą występować chwilowe utrudnienia w przejeździe przez skrzyżowanie al. Głównej z Promenadą Gen. Jerzego Ziętka ze względu na Start biegaczy Silesia Marathon.
• od godziny 9:30 do godziny 14:30 ze względu na przebieg trasy biegu Silesia Marathon zamknięte zostaną:
o Harcerska na odcinku od Ronda na al. Harcerskiej do skrzyżowania
z Promenadą Gen. Jerzego Ziętka,
o Klonowa na odcinku od skrzyżowania z al. Leśną do stawu „Hutnik”
o Leśna od skrzyżowania z al. Klonową do skrzyżowania al. Planetarium
o Planetarium na odcinku od wjazdu do Parku Śląskiego do skrzyżowania
z al. Leśną.

Mapa -_alternatywny_dojazd_do_dzierzawców

W związku z powyższym w godzinach od 9:30 do 14:30 został wyznaczony alternatywny dojazd do Restauracji Łania, Restauracji Przystań, Restauracji Dworek Parkowy, przez Wjazd Główny do Parku Śląskiego od ul. Chorzowskiej, zgodnie z mapą będącą załącznikiem do niniejszego posta. Pomimo zamknięcia al. Harcerskiej, dojazd do Ośrodka Harcerskiego odbywać się będzie bez zmian od ul. Parkowej, lewą stroną ronda na al. Harcerskiej.

 

 

Instrukcja parkowania w płatnych strefach parkingowych w dniu 04 października 2020 roku

1. Wjazd do Strefy Parkingowej P8 - od ul. Chorzowskiej:
• od godziny 06:00 do godziny 16:00 wjazd możliwy dla posiadaczy zezwoleń wjazdowych do Parku Śląskiego, wydawanych przez WPKiW S.A. (zezwolenie składa się
z karty magnetycznej oraz zalaminowanego druku zezwolenia). W podanych powyżej godzinach, elektroniczny system weryfikacji zezwoleń zostanie wyłączony, dlatego konieczne jest posiadanie zalaminowanego druku.
• od godziny 06:00 do godziny 14:00 wjazd możliwy również dla osób posiadających bilet parkingowy w przedsprzedaży internetowej oraz możliwość zakupu biletu parkingowego w momencie wjazdu do Parku Śląskiego w przypadku, gdy nie wszystkie bilety zostaną sprzedane w przedsprzedaży.
• W podanym dniu i w podanej strefie parkingowej w godzinach od 6:00 do 16:00 nie będzie możliwości walidacji biletów parkingowych. Dzierżawcy, którzy na co dzień korzystają z tej możliwości, a w dniu 04 października 2020 roku mają w swoich lokalach rezerwacje na imprezy okolicznościowe mogą otrzymać jednodniowe zezwolenia wjazdowe dla Gości, którzy dokonali rezerwacji.
• W godzinach od 07:30 do 11:00 mogą występować chwilowe utrudnienia w przejeździe przez skrzyżowanie al. Głównej z Promenadą Gen. Jerzego Ziętka ze względu na Start biegaczy Silesia Marathon.
• Od godziny 16:00 wjazd do strefy parkingowej możliwy na normalnych zasadach zgodnie z Regulaminem Niestrzeżonych Stref Parkingowych

2. Wjazd do Strefy Parkingowej P9 - Wjazd od ul. Parkowej:
• od godziny 06:00 do godziny 16:00 wjazd możliwy dla posiadaczy zezwoleń wjazdowych do Parku Śląskiego, wydanych przez WPKiW S.A. (zezwolenie składa się
z karty magnetycznej oraz zalaminowanego druku zezwolenia). W podanych powyżej godzinach, elektroniczny system weryfikacji zezwoleń zostanie wyłączony, dlatego konieczne jest posiadanie zalaminowanego druku.
• Od 06:00 do 14:00 wjazd możliwy również dla osób posiadających bilet parkingowy
w przedsprzedaży internetowej oraz możliwość zakupu biletu parkingowego
w momencie wjazdu do Parku Śląskiego w przypadku, gdy nie wszystkie bilety zostaną sprzedane w przedsprzedaży.
• Od godziny 09:30 do godziny 14:30 ze względu na przebieg trasy biegu Silesia Marathon zamknięte zostaną:
o al. Harcerska na odcinku od Ronda na al. Harcerskiej do skrzyżowania
z Promenada Gen.Jerzego Ziętka,
o al. Klonowa na odcinku od skrzyżowania z al. Leśną do stawu „Hutnik”
o Al. Leśna od skrzyżowania z al. Klonową do skrzyżowania al. Planetarium
o Al. Planetarium na odcinku od wjazdu do Parsku Śląskiego do skrzyżowania
z al. Leśną.
W związku z powyższym w podanych powyżej godzinach, został wyznaczony alternatywny dojazd do Restauracji Łania, Restauracji Przystań, Restauracji Dworek Parkowy, przez Wjazd Główny do Parku Śląskiego od ul. Chorzowskiej, zgodnie z mapą będącą załącznikiem do niniejszej instrukcji. Pomimo zamknięcia alei, dojazd do Ośrodka Harcerskiego odbywać się będzie bez zmian od ul. Parkowej, lewą stroną ronda na al. Harcerskiej.
• Od godziny 16:00 wjazd do strefy parkingowej możliwy na normalnych zasadach zgodnie z Regulaminem Niestrzeżonych Stref Parkingowych

3. Wjazd do Strefy Parkingowej P12 Złota – Wjazd od ul. Złotej:
• Od godziny 8:00 do godziny 24:00 strefa parkingowa będzie funkcjonowała bez żadnych zmian. Opłata godzinowa pobierana będzie zgodnie z Regulaminem Niestrzeżonych Stref Parkingowych.

Informacje dodatkowe:

1. Każdy użytkownik pojazdu poprzez wjazd na teren niestrzeżonego płatnego parkingu akceptuje postanowienia niniejszego regulaminu zakupu biletu parkingowego w płatnych strefach parkingowych (dalej również jako: Regulamin) i zobowiązuje się do ścisłego jego przestrzegania.
2. Pozostawienie pojazdu na parkingu nie ma znamion zawarcia umowy przechowania,
w znaczeniu nadanym jej przez art. 835 i nast. Kodeksu cywilnego.
3. Użytkownik pojazdu odpowiada za wszelkie szkody wyrządzone WPKiW lub osobom trzecim na terenie parkingu lub wokół parkingu na zasadach ogólnych Kodeksu Cywilnego.
4. Parkingi na terenie Parku Śląskiego są płatne, lecz niestrzeżone. Prosimy
o niepozostawianie cennych przedmiotów w pojazdach oraz o właściwe zamknięcie samochodów.
5. Wjazd do Strefy Parkingowej możliwy jest tylko i wyłączenie za okazaniem ważnego biletu parkingowego.
6. Wjazd do Strefy Parkingowej możliwy w dniu 04 października 2020 roku od godziny 06:00
7. Możliwość skorzystania z miejsc parkingowych na terenie Parku Śląskiego w Strefach Parkingowych o numerach P8, P9 oraz Parkingu P1 w dniu imprezy dotyczy, tylko
i wyłącznie pojazdów do 3,5 t DMC oraz zarejestrowanych do przewożenia maksymalnie 7 osób. Próba wjazdu pojazdem, który wykracza poza w/w limity powoduje utratę ważności biletu parkingowego bez możliwości wjazdu do strefy parkingowej oraz utratę możliwości ubiegania się o zwrot poniesionych kosztów zakupu biletu.
8. Dla osób niepełnosprawnych przygotowane zostały bezpłatne miejsca parkingowe na terenie Parku Śląskiego – obok Stadionu Śląskiego – Parking P1. Bilet parkingowy należy zarezerwować na stronie www.ticketmaster.pl. Rezerwacja biletu parkingowego dla osób niepełnosprawnych jest możliwa po wpisaniu hasła: SLASKI
W dniu imprezy wydrukowany bilet parkingowy dla osób niepełnosprawnych będzie ważny tylko i wyłącznie z kartą parkingową osoby niepełnosprawnej, której posiadacz znajduje się w pojeździe. Karta parkingowa osoby niepełnosprawnej musi być wydana
i użytkowana zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Brak spełnienia powyższych warunków, powoduje utratę ważności biletu parkingowego bez możliwości wjazdu do strefy parkingowej.
9. Bilety parkingowe wykupywane są na konkretne Strefy Parkingowe. Po wykupieniu biletu należy kierować się do właściwych wjazdów do Stref Parkingowych, zgodnie z mapą załączoną do biletu i zamieszczonymi na mapie współrzędnymi GPS poszczególnych wjazdów. Nie ma możliwości przemieszczania się między strefami wewnątrz terenu Parku Śląskiego
10. Prosimy o wydruk biletów parkingowych, gdyż w okolicach dojazdu to Stref Parkingowych, obowiązkowe będzie okazanie go służbą Policji kierującej ruchem na drogach dojazdowych do stref parkingowych, czyli jeszcze przed wjazdem do Strefy Parkingowej i dojazdu do miejsca skanowania biletu parkingowego. Na drogach dojazdowych do Stref Parkingowych, wydrukowany bilet musi zostać umieszczony za przednią szybą pojazdu.
11. Bilet parkingowy upoważnia do jednorazowego wjazdu do Strefy Parkingowej. Po opuszczeniu Strefy Parkingowej nie ma możliwości ponownego wjazdu do Strefy Parkingowej na tym samym bilecie parkingowym.
12. Prosimy o bezwzględne słuchanie poleceń służb parkingowych oraz służb ochrony odpowiedzialnych za kierowanie pojazdów na miejsca parkingowe w strefie parkingowej.
13. Ze względu na możliwe zmiany w organizacji ruchu na drogach dojazdowych do Parku Śląskiego sugerujemy wcześniejszy przyjazd do Stref Parkingowych.
14. Zwrot ceny za zakupiony bilet parkingowy może nastąpić tylko i wyłącznie w przypadku odwołania wydarzenia zaplanowanego na dzień 04 października 2020 roku. Celem uzyskania zwrotu, należy okazać zakupiony bilet parkingowy oraz bilet na odwołane wydarzenie.
15. W przypadku przeniesienia wydarzenia na inny termin, bilet parkingowy nie podlega zwrotowi, lecz zostaje do wykorzystania w terminie na który przeniesione zostało wydarzenie.
Informacja o opłatach w dniu 04 października 2020 r.:
Bilety parkingowe zakupione w przedsprzedaży internetowej na stronie www.ticketmaster.pl są w następujących cenach:
Strefa Parkingowa P8 – 20,00 zł
Strefa Parkingowa P9 – 20,00 zł
Bilety parkingowe zakupione w momencie wjazdu na teren Parku Śląskiego w godzinach od 6:00 do 14:00, w sprzedaży bezpośredniej w następujących cenach:
Strefa Parkingowa P8 – 30,00 zł
Strefa Parkingowa P9 – 30,00 zł
Opłata parkingowa w strefach parkingowych P8 oraz P9 od godziny 16:00:
a) dla pojazdów osobowych o masie całkowitej do 7,5 tony i motocykli w wysokości 4,00 zł (słownie: dwa złote pięćdziesiąt groszy) za każdą rozpoczętą godzinę parkowania;
b) b) dla pojazdów o masie powyżej 7,5 tony opłata ryczałtowa w wysokości 20,00 zł (słownie: dwudziestu złotych zero groszy) za jednokrotne parkowanie niezależne od ilości godzin parkowania.
Opłata parkingowa w strefie parkingowej P12
a) dla pojazdów osobowych o masie całkowitej do 7,5 tony i motocykli w wysokości 4,00 zł (słownie: dwa złote pięćdziesiąt groszy) za każdą rozpoczętą godzinę parkowania;
b) b) dla pojazdów o masie powyżej 7,5 tony opłata ryczałtowa w wysokości 20,00 zł (słownie: dwudziestu złotych zero groszy) za jednokrotne parkowanie niezależne od ilości godzin parkowania.

Instrukcja parkowania w płatnych strefach parkingowych w dniu 04 października 2020 roku

1.      Wjazd do Strefy Parkingowej P8 - od ul. Chorzowskiej:

  od godziny 06:00 do godziny 16:00 wjazd możliwy dla posiadaczy zezwoleń wjazdowych do Parku Śląskiego, wydawanych przez WPKiW S.A. (zezwolenie składa się
z karty magnetycznej oraz zalaminowanego druku zezwolenia). W podanych powyżej godzinach, elektroniczny system weryfikacji zezwoleń zostanie wyłączony, dlatego konieczne jest posiadanie zalaminowanego druku.

  od godziny 06:00 do godziny 14:00 wjazd możliwy również dla osób posiadających bilet parkingowy w przedsprzedaży internetowej oraz możliwość zakupu biletu parkingowego w momencie wjazdu do Parku Śląskiego w przypadku, gdy nie wszystkie bilety zostaną sprzedane w przedsprzedaży.

  W podanym dniu i w podanej strefie parkingowej w godzinach od 6:00 do 16:00 nie będzie możliwości walidacji biletów parkingowych. Dzierżawcy, którzy na co dzień korzystają z tej możliwości, a w dniu 04 października 2020 roku mają w swoich lokalach rezerwacje na imprezy okolicznościowe mogą otrzymać jednodniowe zezwolenia wjazdowe dla Gości, którzy dokonali rezerwacji.

·        W godzinach od 07:30 do 11:00 mogą występować chwilowe utrudnienia w przejeździe przez skrzyżowanie al. Głównej z Promenadą Gen. Jerzego Ziętka ze względu na Start biegaczy Silesia Marathon.

·        Od godziny 16:00 wjazd do strefy parkingowej możliwy na normalnych zasadach zgodnie z Regulaminem Niestrzeżonych Stref Parkingowych

2.      Wjazd do Strefy Parkingowej P9 - Wjazd od ul. Parkowej:

  od godziny 06:00 do godziny 16:00 wjazd możliwy dla posiadaczy zezwoleń wjazdowych do Parku Śląskiego, wydanych przez WPKiW S.A. (zezwolenie składa się
z karty magnetycznej oraz zalaminowanego druku zezwolenia). W podanych powyżej godzinach, elektroniczny system weryfikacji zezwoleń zostanie wyłączony, dlatego konieczne jest posiadanie zalaminowanego druku.

  Od 06:00 do 14:00 wjazd możliwy również dla osób posiadających bilet parkingowy
w przedsprzedaży internetowej oraz możliwość zakupu biletu parkingowego
w momencie wjazdu do Parku Śląskiego w przypadku, gdy nie wszystkie bilety zostaną sprzedane w przedsprzedaży.

• Od godziny 09:30 do godziny 14:30 ze względu na przebieg trasy biegu Silesia Marathon zamknięte zostaną:

o   al. Harcerska na odcinku od Ronda na al. Harcerskiej do skrzyżowania
z Promenada Gen.Jerzego Ziętka, 

o   al. Klonowa na odcinku od skrzyżowania z al. Leśną do stawu „Hutnik”

o   Al. Leśna od skrzyżowania z al. Klonową do skrzyżowania al. Planetarium

o   Al. Planetarium na odcinku od wjazdu do Parsku Śląskiego do skrzyżowania
z al. Leśną.

W związku z powyższym w podanych powyżej godzinach, został wyznaczony alternatywny dojazd do Restauracji Łania, Restauracji Przystań, Restauracji Dworek Parkowy, przez Wjazd Główny do Parku Śląskiego od ul. Chorzowskiej, zgodnie z mapą będącą załącznikiem do niniejszej instrukcji. Pomimo zamknięcia alei, dojazd do Ośrodka Harcerskiego odbywać się będzie bez zmian od ul. Parkowej, lewą stroną ronda na al. Harcerskiej.

·        Od godziny 16:00 wjazd do strefy parkingowej możliwy na normalnych zasadach zgodnie z Regulaminem Niestrzeżonych Stref Parkingowych

3.      Wjazd do Strefy Parkingowej P12 Złota – Wjazd od ul. Złotej:

  Od godziny 8:00 do godziny 24:00 strefa parkingowa będzie funkcjonowała bez żadnych zmian. Opłata godzinowa pobierana będzie zgodnie z Regulaminem Niestrzeżonych Stref Parkingowych.

Informacje dodatkowe:

1.      Każdy użytkownik pojazdu poprzez wjazd na teren niestrzeżonego płatnego parkingu akceptuje postanowienia niniejszego regulaminu zakupu biletu parkingowego w płatnych strefach parkingowych (dalej również jako: Regulamin) i zobowiązuje się do ścisłego jego przestrzegania.

2.      Pozostawienie pojazdu na parkingu nie ma znamion zawarcia umowy przechowania,
w znaczeniu nadanym jej przez art. 835 i nast. Kodeksu cywilnego.

3.      Użytkownik pojazdu odpowiada za wszelkie szkody wyrządzone WPKiW lub osobom trzecim na terenie parkingu lub wokół parkingu na zasadach ogólnych Kodeksu Cywilnego.

4.      Parkingi na terenie Parku Śląskiego są płatne, lecz niestrzeżone. Prosimy
o niepozostawianie cennych przedmiotów w pojazdach oraz o właściwe zamknięcie samochodów.

5.      Wjazd do Strefy Parkingowej możliwy jest tylko i wyłączenie za okazaniem ważnego biletu parkingowego.

6.      Wjazd do Strefy Parkingowej możliwy w dniu 04 października 2020 roku od godziny 06:00

7.      Możliwość skorzystania z miejsc parkingowych na terenie Parku Śląskiego w Strefach Parkingowych o numerach P8, P9 oraz Parkingu P1  w dniu imprezy dotyczy, tylko
i wyłącznie pojazdów do 3,5 t DMC oraz zarejestrowanych do przewożenia maksymalnie 7 osób.
Próba wjazdu pojazdem, który wykracza poza w/w limity powoduje utratę ważności biletu parkingowego bez możliwości wjazdu do strefy parkingowej oraz utratę możliwości ubiegania się o zwrot poniesionych kosztów zakupu biletu.

8.      Dla osób niepełnosprawnych przygotowane zostały bezpłatne miejsca parkingowe na terenie Parku Śląskiego – obok Stadionu Śląskiego – Parking P1. Bilet parkingowy należy zarezerwować na stronie www.ticketmaster.pl. Rezerwacja biletu parkingowego dla osób niepełnosprawnych jest możliwa po wpisaniu hasła: SLASKI

W dniu imprezy wydrukowany bilet parkingowy dla osób niepełnosprawnych będzie ważny tylko i wyłącznie z kartą parkingową osoby niepełnosprawnej, której posiadacz znajduje się w pojeździe. Karta parkingowa osoby niepełnosprawnej musi być wydana
i użytkowana zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Brak spełnienia powyższych warunków,
powoduje utratę ważności biletu parkingowego bez możliwości wjazdu do strefy parkingowej.

9.      Bilety parkingowe wykupywane są na konkretne Strefy Parkingowe. Po wykupieniu biletu należy kierować się do właściwych wjazdów do Stref Parkingowych, zgodnie z mapą załączoną do biletu i zamieszczonymi na mapie współrzędnymi GPS poszczególnych wjazdów. Nie ma możliwości przemieszczania się między strefami wewnątrz terenu Parku Śląskiego

10.  Prosimy o wydruk biletów parkingowych, gdyż w okolicach dojazdu to Stref Parkingowych, obowiązkowe będzie okazanie go służbą Policji kierującej ruchem na drogach dojazdowych do stref parkingowych, czyli jeszcze przed wjazdem do Strefy Parkingowej i dojazdu do miejsca skanowania biletu parkingowego. Na drogach dojazdowych do Stref Parkingowych, wydrukowany bilet musi zostać umieszczony za przednią szybą pojazdu.

11.  Bilet parkingowy upoważnia do jednorazowego wjazdu do Strefy Parkingowej. Po opuszczeniu Strefy Parkingowej nie ma możliwości ponownego wjazdu do Strefy Parkingowej na tym samym bilecie parkingowym. 

12.  Prosimy o bezwzględne słuchanie poleceń służb parkingowych oraz służb ochrony odpowiedzialnych za kierowanie pojazdów na miejsca parkingowe w strefie parkingowej.

13.  Ze względu na możliwe zmiany w organizacji ruchu na drogach dojazdowych do Parku  Śląskiego sugerujemy wcześniejszy przyjazd do Stref Parkingowych.

14.  Zwrot ceny za zakupiony bilet parkingowy może nastąpić tylko i wyłącznie w przypadku odwołania wydarzenia zaplanowanego na dzień 04 października 2020 roku. Celem uzyskania zwrotu, należy okazać zakupiony bilet parkingowy oraz bilet na odwołane wydarzenie.

15.  W przypadku przeniesienia wydarzenia na inny termin, bilet parkingowy nie podlega zwrotowi, lecz zostaje do wykorzystania w terminie na który przeniesione zostało wydarzenie.

Informacja o opłatach w dniu 04 października 2020 r.:

Bilety parkingowe zakupione w przedsprzedaży internetowej na stronie www.ticketmaster.pl są w następujących cenach:

Strefa Parkingowa P8 – 20,00 zł

Strefa Parkingowa P9 – 20,00 zł

Bilety parkingowe zakupione w momencie wjazdu na teren Parku Śląskiego w godzinach od 6:00 do 14:00, w sprzedaży bezpośredniej w następujących cenach:

Strefa Parkingowa P8 – 30,00 zł

Strefa Parkingowa P9 – 30,00 zł

Opłata parkingowa w strefach parkingowych P8 oraz P9 od godziny 16:00:

a)     dla pojazdów osobowych o masie całkowitej do 7,5 tony i motocykli w wysokości 4,00 zł (słownie: dwa złote pięćdziesiąt groszy) za każdą rozpoczętą godzinę parkowania;

b)     b) dla pojazdów o masie powyżej 7,5 tony opłata ryczałtowa w wysokości 20,00 zł (słownie: dwudziestu złotych zero groszy) za jednokrotne parkowanie niezależne od ilości godzin parkowania.

Opłata parkingowa w strefie parkingowej P12

a)     dla pojazdów osobowych o masie całkowitej do 7,5 tony i motocykli w wysokości 4,00 zł (słownie: dwa złote pięćdziesiąt groszy) za każdą rozpoczętą godzinę parkowania;

b)     b) dla pojazdów o masie powyżej 7,5 tony opłata ryczałtowa w wysokości 20,00 zł (słownie: dwudziestu złotych zero groszy) za jednokrotne parkowanie niezależne od ilości godzin parkowania.

Copyright © 1995-2011 Park Śląski