Dzisiaj mamy: Wtorek 19.10.2021

Bieg Wiosenny 2021 w Parku Śląskim

Mamy doskonałą wiadomość dla wszystkich miłośników aktywnego trybu życia. Organizowany od lat przez Park Śląski Bieg Wiosenny powraca!  7 marca – każdy będzie mógł się zmierzyć z 10-kilometrową trasą po alejach Parku Śląskiego z metą na Stadionie Śląskim. Właśnie ruszyły zapisy.

bieg-wiosenny-1140x620 

Opłata startowa regulowana jest płatnością online i wynosi 59 złotych w przypadku wniesienia jej do 19 lutego. Opłata w terminie od 20 do 28 lutego, to koszt 69 złotych. Jest również możliwość zakupu w biurze zawodów w dniach 5 i 6 marca, w ograniczonej ilości 100 pakietów. Opłata startowa w tych dniach będzie możliwa jedynie gotówką i wyniesie 80 zł.

ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ: KLIKNIJ TUTAJ 

To będzie ósma edycja Biegu Wiosennego i trzeci raz jego uczestnicy przebiegną z Pól Marsowych na Stadion Śląski, przecinając metę na bieżni lekkoatletycznej. W ostatniej edycji, w 2019 roku, start ukończyło 2348 osób. Najlepszy był Mateusz Mrówka z Radlina, który uzyskał rewelacyjny czas – 31 minut i 17 sekund. Pobił tym samym rekord trasy.

W tym roku zawodnicy mają do pokonania jedną, bardzo urozmaiconą pętlę i dosyć długi podbieg przy alei Leśnej - nie należy ona do łatwych, ale ma ciekawy profil. Zawodnicy startują z Pól Marsowych i będą wypuszczani indywidualnie, między godziną 9:00 a 13:00.

Każdy zawodnik w momencie rejestracji do biegu dokona wyboru przedziału czasowego, w którym stawi się na starcie. Na pokonanie trasy wyznaczono limit wynoszący 90 minut.

Dla zawodników przygotowaliśmy atrakcyjne pakiety startowe. Znajdą się w nich: pamiątkowy medal, nawodnienie w połowie trasy i na jej mecie, posiłek regeneracyjny, specjalny gadżet, ubezpieczenie NNW oraz oczywiście chip i numer startowy.

Bieg przeprowadzony będzie zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami i z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa sanitarnego. Organizatorem imprezy jest Park Śląski, a współorganizatorem wydarzenia Stadion Śląski.

Patronem medialnym wydarzenia jest portal i miesięcznik "Dwa Kwadranse" (www.dwakwadranse.pl)

REGULAMIN BIEGU WIOSENNEGO 2021: KLIKNIJ TUTAJ

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA DOTYCZĄCE BIEGU WRAZ Z ODPOWIEDZIAMI: pdffaq_biegwiosenny_00.pdf

UPOWAŻNIENIE DO ODBIORU PAKIETU STARTOWEGO: pdfUpowaznienie_do_odbioru_pakietu_Biegu_Wiosennego_2021_.pdf

ZGODA NA START OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ: pdfZgoda_na_start_osoby_niepełnoletniej_w_Biegu_Wiosennym_2021.pdf

 

Copyright © 1995-2011 Park Śląski