Mikołajki
Dzisiaj mamy: Sobota 07.12.2019

Impreza pod gwiazdami

Żadnych ograniczeń, żadnych murów, żadnych granic. Już jutro, czwartego lipca, w WPKiW odbędzie się pierwsza całonocna impreza, czyli Toxicator Open Air.


Mayday, który odbywa się w Spodku znają wszyscy miłośnicy muzyki techno i hause. Od dziesięciu lat na tej imprezie spotykają się ludzie z całej Europy. Tak samo ma być w WPKiW. Będą dwie sceny na Małym i Dużym Kręgu Tanecznym . Oba obiekty – jak zapewniają organizatorzy – zmienią się w najlepszy klubowy parkiet w kraju. Królować będą takie gatunki muzyczne jak hardstyle, hardcore czy jumpstyle. I tak na scenie w Dużym Kręgu Tanecznym pojawią się między innymi: Isaac, Crypsis, Outblast czy MC H. Na Małym Kręgu Tanecznym zagrają: Mayhem, Homeboy, Meander czy Dj Winkiel. Cała impreza rozpocznie się o godzinie 18. Bilety kosztują w przedsprzedaży 79 złotych dniu imprezy 95 złotych.


Skąd pomysł na organizowanie w WPKiW Txicatora? Wszystko dlatego, że styczniowa impreza, która odbyła się w Hali Wystaw „Kapelusz” okazała się wielkim sukcesem.  Jak wynika z ankiet, które później przeprowadzono, najchętniej w tego typu imprezach biorą udział młodzi ludzie w wieku 24 lat, pracujący. Ponad pięćdziesiąt procent z nich najbardziej lubi słuchać muzyki techno, trzydzieści pięć procent – house.
- Tego typu wydarzenia są zawsze dla miłośników takiej muzyki niezłą gratką– przekonuje Mateusz Ryska z Katowic, który na Mayday jeździ od pięciu lat. – A pomysł, by tym razem pobawić się pod gwiazdami jest strzałem w dziesiątkę – dodaje.

Copyright © 1995-2011 Park Śląski