Dzisiaj mamy: Poniedziałek 29.11.2021

dojazd

dojazdDo Parku można dostać się zarówno tramwajem i autobusem.
Na przystanku Park Śląski Wejście Główne, z którego jest do nas najbliżej zatrzymują się tramwaje z linii: 6, 7, 11, 19 i 23.

Rozkład jazdy

Na przystanek Parku Śląskiego Wejście Główne  dojeżdżają linie autobusowe: 6 ,820, 830, 830N, 840, 840N oraz tramwaje: 6, 7, 11, 19 i 23. Oprócz tego swój przystanek mają tam też PKSy.

Dojazd samochodem

Koszty parkowania w WPKiW, to:

- w tygodniu – 2,50 zł za godznię

- w weekendy i święta – 4 zł za godzinę

Miejsca parkingowe (ok. 2500) znajdują się przy:

- ul. Złotej;

- Śląskim Parku Linowym;

- Restauracji Róża;

- Kamiennym Kasztelu i obok (teren po dawnej Cepelii);

- Przy Pelikanach (w stronę bramy nr 1 Stadionu Śląskiego);

- Restauracji Marysin Dwór;

- Carrefourze;

- Skansenie, Łani, Leśniczówce;

- Planetarium;

Wskazówki dojazdu z przykładowych miejscowości:

Z Krakowa: Autostradą A4 do Katowic – w prawo w ul. Feliksa Bocheńskiego i Bracką – w lewo na skrzyżowaniu z ul. Chorzowską (DK 79) – w prawo do głównego wjazdu do Parku Śląskiego przed Stadionem Śląskim.

Z Opola i Wrocławia: Autostradą A4 do Katowic – w lewo w ul. Feliksa Bocheńskiego i Bracką – w lewo na skrzyżowaniu z ul. Chorzowską (DK 79) – w prawo do głównego wjazdu do Parku Śląskiego przed Stadionem Śląskim.

Z Częstochowy: DK 1/S1 do zjazdu na autostradę A4 w kierunku Katowic – Autostradą A4 do Katowic – w prawo w ul. Feliksa Bocheńskiego i Bracką – w lewo na skrzyżowaniu z ul. Chorzowską (DK 79) – w prawo do głównego wjazdu do Parku Śląskiego przed Stadionem Śląskim.

DK 1 kierunek Tychy/Katowice – DK86 do zjazdu na autostradę A4 w kierunku Katowic – Autostradą A4 do Katowic – w prawo w ul. Feliksa Bocheńskiego i Bracką – w lewo na skrzyżowaniu z ul. Chorzowską (DK 79) – w prawo do głównego wjazdu do Parku Śląskiego przed Stadionem Śląskim.

Copyright © 1995-2011 Park Śląski