Dzisiaj mamy: Niedziela 30.04.2017
2017-04-26

Turystyczne spacery z nagrodą. Po raz trzeci ruszy akcja „Z przewodnikiem po Parku Śląskim”

Popularyzacja wiedzy o parku, przypomnienie jego historii oraz ukazanie ciekawych miejsc, do których nie zawsze zaglądamy, to główne założenia akcji „Z przewodnikiem po Parku Śląskim”. W maju rusza jej trzecia edycja. „Z przewodnikiem po Parku Śląskim” to cykl sześciu spotkań, które będą się odbywać w każdą drugą niedzielę miesiąca, od maja do października (14 maja, 11 czerwca, 9 lipca, 13 sierpnia, 10 września, 8 października). (...)
zobacz wiecej
2017-04-26

Bo chodzić każdy może. Już w sobotę IV Ogólnopolski Marsz Nordic Walking

Ponad 350 osób, razem z dziećmi, zapisało się już do IV Ogólnopolskiego Marszu Nordic Walking, który odbędzie się w sobotę, 29 kwietnia pod hasłem: „Chodzić każdy może”. Start i meta imprezy usytuowane będą na lekkoatletycznym boisku treningowym Stadionu Śląskiego. Wielkie rodzinne święto nordic walking rozpocznie się wspólną rozgrzewką o godz. (...)
zobacz wiecej
2017-04-26

Paweł Cebula, dyrektor Legendii Śląskiego Wesołego Miasteczka: Plan jest ambitny, ale realny

Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko rusza już 29 kwietnia. To zupełnie inny park rozrywki niż jeszcze dwa sezony temu. Jego goście skorzystają z atrakcji, które przeszły gruntowną modernizację i zaprezentują się w zupełnie nowej odsłonie.– Jesteśmy przekonani, że zmiany, które dokonały się na przestrzeni ostatnich miesięcy, na wszystkich naszych gościach zrobią niesamowite wrażenie – przyznaje Paweł Cebula, dyrektor parku rozrywki w Chorzowie. (...)
zobacz wiecej
2017-04-26

Kolarstwo górskie w olimpijskiej odsłonie. W Parku Śląskim odbędą się Akademickie Mistrzostwa Polski w MTB

13 i 14 maja blisko 260 studentek i studentów z 46 uczelni wyższych zmierzy się z trasą cross-country wyznaczoną w Parku Śląskim. Powalczą o medale w ramach Akademickich Mistrzostw Polski MTB. Już za dwa tygodnie wielu specjalistów od olimpijskiej formuły kolarstwa górskiego, czyli XCO przyjedzie do Chorzowa walczyć o tytuł akademickiego mistrza Polski. Koszulek bronią Aleksandra Podgórska i Jakub Zamroźniak w wyścigu na czas oraz ponownie Podgórska i Maciej Jeziorski w wyścigu ze startu wspólnego. (...)
zobacz wiecej
2017-04-21

Akcja Sadzenie w Parku Śląskim: czterysta dzieci i czterysta nowych drzew [ZDJĘCIA]

Sosny czarne, graby, buki, wiązy, jesiony - łącznie czterysta sadzonek drzew uczniowie śląskich szkół, wolontariusze, oraz przedstawiciele organizacji społecznych posadzili dziś w trakcie akcji „Sadzenie w Parku Śląskim”. Zdążyli też posprzątać park i zawiesić na drzewach budki lęgowe dla ptaków. Ponad czterysta dzieci skorzystało z przygotowanych przez Park Śląski i Fundację Park Śląski obchodów Światowego Dnia Ziemi. (...)
zobacz wiecej
2017-04-13

Druga edycja niezwykle popularnej akcji nawiązującej do historii. Park Śląski. Tu się sadzi

Znów wspólnie nawiążemy do historii i zadbamy o zieleń, największe parkowe bogactwo. Od 21 do 23 kwietnia, odbędzie się druga edycja akcji „Sadzenie w Parku Śląskim”. W ten sposób zostanie zainaugurowany sezon nasadzeń, w trakcie którego w parku przybędzie kilka tysięcy roślin. W tym roku będziemy sadzić rośliny i sprzątać park z okazji Dnia Ziemi 21 i 22 kwietnia oraz sadzić róże w Rosarium 23 kwietnia wspólnie z Fundacją Re:born. (...)
zobacz wiecej
2017-04-10

Piąty sezon z Biletem do Parku Śląskiego: jedna wejściówka, wszystkie atrakcje, spore oszczędności [KUP TUTAJ]

Sezon wiosenno-letni zbliża się wielkimi krokami. Park Śląski i instytucje działające na jego terenie po raz kolejny oferują wspólny bilet na wszystkie atrakcje. KUP BILET Najdłuższa w Polsce nizinna kolejka linowa, największe i najstarsze planetarium, pełne kolorowych karuzel i urządzeń rozrywkowych wesołe miasteczko, najlepiej zlokalizowany w kraju ogród zoologiczny, park linowy z wyjątkowo trudną trasą i klimatyczna sceneria wiejskich chat sprzed stuleci w skansenie – to wszystko na jednej wejściówce. (...)
zobacz wiecej
2017-04-09

467 osób wystartowało w Biegach Górskich. Najlepszy był czterdziestolatek z Będzina [ZDJĘCIA i WYNIKI]

Jeżeli ktoś niedowierzał, że po Parku Śląskim można wytyczyć wyboistą i męczącą trasę, to dzisiejszej odsłonie Parkowej Korony Biegów, nie miał wątpliwości. We wszystkich startach Biegów Górskich wystartowało 467 osób. W tym najbardziej obciążającym, na 10 kilometrów, pierwszy był Dariusz Wilk, czterdziestolatek z Będzina. Wyniki_Bieg_Gorski_Chrzow_2017_5km. (...)
zobacz wiecej
2017-04-07

Prezes Moczkowska: Park musi zachować status najważniejszej przestrzeni zielonej metropoli

Z Anetą Moczkowską, nowym Prezesem Parku Śląskiego, rozmawiamy o przyszłości tego miejsca i planach na najbliższe miesiące pracy. – Słysząc Park Śląski, myśli pani…– Ogród metropolii, czyli zielone serce regionu. Przestrzeń ważna dla każdego mieszkańca naszego województwa. Park to całość, jak organizm, którego krwiobieg tworzą wypełnione gośćmi aleje, ale który nie może w pełni funkcjonować bez nowoczesnych i odpowiadających współczesnym wymogom atrakcji. (...)
zobacz wiecej
2017-04-06

O czym pisko ptok spod familoka? Fundacja Park Śląski zrealizuje ptasi projekt edukacyjny dla mieszkańców Śląska

Ptaki to jedyne zwierzęta, które można łatwo obserwować w samym centrum miejskiego zgiełku. W kwietniu Fundacja Park Śląski rozpocznie ptasi projekt edukacyjny dla mieszkańców śląskich miast „O czym pisko i tyrliko ptok spod familoka?". W czasie jego realizacji, mieszkańcy nauczą się m.in. rozpoznawać konkretne gatunki. Powstanie też specjalna baza ptasich dźwięków. (...)
zobacz wiecej
Aktualna strona: 1, wszystkich stron: 328
Copyright © 1995-2011 Park Śląski