Dzisiaj mamy: Piątek 17.09.2021
2021-09-16

Wandale uszkodzili 9 latarni w okolicy al. Fali

Park się zmienia, zmienia się dla Was. Niestety nie wszyscy to szanują. W ten weekend wandale uszkodzili 9 latarni w okolicy al. Fali. To już kolejny taki akt wandalizmu. Nie możemy się godzić na takie zachowania! Jeśli jesteś świadkiem dewastacji w Parku, prosimy poinformuj nas o tym.   Zdajemy sobie sprawę z potrzeb związanych z poprawą oświetlenia na terenie Parku, niestety takie działania nie pomagają. (...)
zobacz wiecej
2021-09-16

Parkowy Kiermasz Kwiatowy - zapraszamy wystawców

  Parkowy Kiermasz Kwiatowy - edycja jesienna - jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, nawiązujące do bogatej historii wystaw kwiatów w Parku Śląskim - zbliża się wielkimi krokami! Odbędzie się już w dniach 24-26 września w zmodernizowanym Ogrodzie Mozaikowym w pobliżu Hali Wystaw Kapelusz.   Osoby zainteresowane wzięciem udziału w charakterze wystawcy, zapraszamy do kontaktu pod jednym z adresów e-mail:   - marketing@parkslaski. (...)
zobacz wiecej
2021-09-13

Śląskie. Zmieniamy powietrze na dobre!

  Dołącz do nas w sobotę 18 września! Zabierz do Rosarium w Parku Śląskim swoich bliskich i spędźcie z nami sobotnie popołudnie. Zapraszamy już o godz. 13:00 na Piknik Ekologiczny!      W programie: Przyszłość (bez)smogu - wystąpienie dr. Tomasza Rożka Konferencja Podsumowująca realizację projektu InfoSMOG-MED oraz prowadzoną w ramach niego kampanię “Śląskie. (...)
zobacz wiecej
2021-09-10

Rajd Śląska - możliwe utrudnienia!

  Dziś i jutro - w dniach 10 - 11 września - na Stadion Śląski odbywa się wydarzenie Rajd Śląska. W związku z organizacją odcinka specjalnego "Kryterium 100-lecia Powstań Śląskich", który odbędzie się dziś w godz. 15.00 - 22.00 możliwe będą utrudnienia przejazdu na Al. Harcerskiej.   Zawody pod patronatem Marszałka Jakuba Chełstowskiego są rundą mistrzostw Polski. (...)
zobacz wiecej
2021-09-10

Zapraszamy do wspólnego świętowania urodzin Elki!

  Wszystkie Elki, w najblższy weekend 11 i 12 września, pojadą w promocyjnej cenie 8 zł. Oprócz tego na wszystkich gości czekają dodatkowe atrakcje – animacje dla dzieci, gra terenowa, słodki poczęstunek oraz piniata!     „Elka" po raz pierwszy ruszyła w trasę 7 września 1967 roku. Była wtedy jedyną w Polsce koleją linową poza obszarami górskimi oraz najdłuższym tego typu obiektem w Europie. (...)
zobacz wiecej
2021-09-09

Kultowe eksponaty Galerii Rzeźby Śląskiej wracają do dawnej świetności

Kultowe eksponaty Galerii Rzeźby Śląskiej wracają do dawnej świetności. Po „Symbiozie” i „Zakochanych” kolejne rzeźby doczekały się gruntownej konserwacji. To „Płetwonurek”, „Kozice”, „Jelonki” oraz „Matka z dzieckiem”.     Autorem „Kozic” i „Jelonków” był Stanisław Hochuł. (...)
zobacz wiecej
2021-09-09

10. września Elka nieczynna

Informujemy, że dnia 10.09.2021 Kolej Linowa Elka będzie nieczynna z powodu prac technicznych. Przepraszamy za niedogodności i zapraszamy w następne dni tygodnia.
zobacz wiecej
2021-09-08

Kolejne rzeźby przeszły renowację

Dobiegły końca prace konserwatorskie rzeźb „Symbioza” i „Zakochani II”. Są one nieodłącznym elementem Galerii Rzeźby Śląskiej w Parku Śląskim. To zadanie powierzono konsorcjum firm „Rozeta” Konserwacja Zabytków Katarzyna Sułkowska i Talent Gabriela Polewska-Pietrasiewicz. Ta grupa ostatnio wykonała już renowację rzeźby „Wilki” autorstwa Anny Dębskiej. (...)
zobacz wiecej
2021-09-07

Kolej Linowa Elka obchodzi dziś swoje 54. urodziny!

  „Elka" po raz pierwszy ruszyła w trasę 7 września 1967 roku. Była wtedy jedyną w Polsce koleją linową poza obszarami górskimi oraz najdłuższym tego typu obiektem w Europie.   W 2013 roku Elka przeszła modernizację, podczas której zaopatrzono ją w najnowocześniejsze rozwiązania dotyczące bezpieczeństwa, a także zastosowano ekologiczny system zasilania. (...)
zobacz wiecej
2021-09-07

"Parkowy Wrzesień z Kulturą" powraca!

  Park Śląski rusza z cyklem „Parkowy Wrzesień z Kulturą”! To wachlarz artystycznych wydarzeń, zarówno dla małych, jak i większych miłośników sztuki. Pierwsze występy już 11 i 12 września. Zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę o godz. 12:00 i 16:00 do Rosarium w Parku Śląskim.   Plenerowe występy artystyczne cieszą się ogromnym powodzeniem. (...)
zobacz wiecej
Aktualna strona: 1, wszystkich stron: 404
Copyright © 1995-2011 Park Śląski