Dzisiaj mamy: Poniedziałek 01.03.2021
2021-02-26

Park Śląski łączy pokolenia, szkoli i edukuje

    W Parku Śląskim wystartował projekt - „Parkowe Centrum Rozwoju Pod Kapeluszem”. Dzięki unijnemu wsparciu aż 160 osób z Chorzowa może skorzystać m.in. ze szkoleń, warsztatów i treningów. Ich celem jest zwiększenie samooceny i zaradności, która przydaje się w poszukiwaniu pracy, ale też przygotowanie do wykonywania konkretnych zawodów. (...)
zobacz wiecej
2021-02-25

W Parku Śląskim trwa naturalna wymiana drzewostanu

Na promenadzie im. gen. Jerzego Ziętka prowadzone są prace związane z planowaną rewitalizacją zieleni. Celem tego przedsięwzięcia jest wymiana starego, schorowanego drzewostanu, który mógł zagrażać bezpieczeństwu użytkowników parku. Prace odbywają się na odcinku od alei Harcerskiej do Wiązowej. W miejsce starych drzew zostaną nasadzone nowe – w tej samej liczbie. (...)
zobacz wiecej
2021-02-19

Park Śląski odwiedziła Magdalena Gorzkowska!

Niedawno w Parku Śląskim gościliśmy niezwykłą kobietę. Odwiedziła nas himalaistka Magdalena Gorzkowska. Choć ma dopiero 28 lat, to już może pochwalić się zdobyciem trzech ośmiotysięczników. Kilka dni temu, wróciła z najtrudniejszej wyprawy w życiu - na K2.   Pani Magdalena zdradziła, że do swoich wypraw przygotowuje się w naszym Parku. – Mam tutaj swoje dwie trasy biegowe, które wpisują się w treningi wydolnościowe. (...)
zobacz wiecej
2021-02-16

Bieg Wiosenny. Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania. Sprawdź!

Jeszcze tylko do piątku - 19 lutego - obowiązuje promocyjna cena za opłatę startową w Biegu Wiosenny 2021, który odbędzie się w Parku Śląskim 7 marca. Do piątku to kwota 59 zł. Opłata w terminie od 20 do 28 lutego to koszt 69 złotych. Jest również możliwość zakupu w biurze zawodów w dniach 5 i 6 marca w ograniczonej ilości 100 pakietów. Opłata startowa w tych dniach będzie możliwa jedynie gotówką i wyniesie 80 zł. (...)
zobacz wiecej
2021-02-05

Walentynki na „Elce”, czyli romantyczny spacer w chmurach!

Mówi się, że miłość uskrzydla, w brzuchu pojawiają się motyle, a zakochani zaczynają się unosić nad ziemią. Każdy, kto choć raz doznał tego uczucia, wie, że to czysta prawda. Tymczasem już 14 lutego święto wszystkich zakochanych. Chcecie raz jeszcze unieść się z miłości nad ziemię? Nic prostszego… Park Śląski przygotował specjalnie dla Was Walentynki na Kolejce Linowej „Elka”. (...)
zobacz wiecej
2021-01-19

Rzeźba Karolinki rozbłysła na różowo

Z okazji rozpoczynającego się Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy podczas wieczornego spaceru w pięknej zimowej aurze będzie można zobaczyć naszą rzeźbę Karolinki oświetloną na różowo. Rzeźba przez cały tydzień będzie Wam przypominała o systematycznej profilaktyce oraz utrwalaniu prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Pamiętajcie o kontrolowaniu swojego zdrowia, które jest najważniejsze! Zapisujcie się na badania. (...)
zobacz wiecej
2021-01-11

Dobiegła końca modernizacja ścieżek spacerowych wokół alei Różanej

W ramach tego przedsięwzięcia rozebrana została stara nawierzchnia bitumiczna, zniknęły płyty chodnikowe i krawężniki na niewyremontowanych dotąd ścieżkach przylegających do alei Różanej. W ich miejscu powstała nowa ekologiczna nawierzchnia mineralna. Przetarg wygrała firma AGC Bytom Sp. z o.o. z siedzibą w Bytomiu. Zadanie wyceniono na nieco ponad 380 tys. zł. W ramach remontu alejek przy Al. (...)
zobacz wiecej
2021-01-04

Taki był 2020 rok w Parku Śląskim

Za nami rok pełen wyzwań i sytuacji, których nikt nie był w stanie przewidzieć. Mimo licznych zawirowań związanych z koronawirusem kalendarz wydarzeń, które miały miejsce w Parku Śląskim udało się zapełnić. Cieszymy się, że mogliśmy gościć Państwa na alejkach parkowych, w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym, kolejce Elce, Stadionie Śląskim, Legendii i Górnośląskim Parku Etnograficznym w Chorzowie. (...)
zobacz wiecej
2020-12-30

Kolejne, nowe inwestycje w Parku Śląskim

30 grudnia 2020r . Zarząd Parku Śląskiego podpisał kolejne niezwykle istotne dla rozwoju Parku umowy, na łączną kwotę prawie 12 milionów złotych. To dobry koniec roku, a zarazem początek i realizacja nowych inwestycji. - Park Śląski w ostatnim czasie rozwija się niezwykle dynamicznie. Część inwestycji została już oddana do użytku i służy mieszkańcom. Są również takie, które wkraczają właśnie w kluczowy etap realizacji, jak np. (...)
zobacz wiecej
2020-12-19

Magia kolędowania w Parku Śląskim

W Parku Śląskim wybrzmiały wspaniałe kolędy i pastorałki. Wszystko dzięki artystom z Teatru Rozrywki, którzy w sobotę dali pokaz swoich umiejętności przy cudownej choince w sąsiedztwie kultowej żyrafy. Wydarzenie odbyło się dzięki współpracy Parku Śląskiego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz Teatru Rozrywki w Chorzowie.   Radosne śpiewanie, kolorowa choinka i wspaniała atmosfera, towarzyszyły wszystkim spacerowiczom w Parku Śląskim i setkom osób przed ekranami. (...)
zobacz wiecej
Aktualna strona: 1, wszystkich stron: 394
Copyright © 1995-2011 Park Śląski