Dzisiaj mamy: Poniedziałek 20.11.2017
2017-11-20

Mikołajkowe atrakcje w Planetarium. Zapraszamy już 6 grudnia

Spotkanie z Mikołajem, lot poza orbitę Marsa i najpiękniejsze analogowe niebo w Polsce – to atrakcje jakie przygotowało na 6 grudnia Planetarium Śląskie. O 17:00 wyświetlony zostanie seans „Kometa nad Szwajcarską Doliną”, który zamienia budynek Planetarium w gigantyczny statek kosmiczny. Dzieci polecą nim w międzyplanetarną podróż , a ich przewodnikiem będzie słynny astronom Mikołaj Kopernik, który na czas seansu zejdzie ze swojego cokołu przed Planetarium. (...)
zobacz wiecej
2017-11-14

11 listopada na Stadionie Śląskim. W pikniku wzięło udział blisko 20 tysięcy osób

Pojazdy militarne, wystawa broni, pokaz musztry paradnej, tresura psa policyjnego, konkursy z nagrodami oraz możliwość bezpłatnego zwiedzania Stadionu – tak wyglądały tegoroczne obchody Święta Niepodległości na Stadionie Śląskim. 11 listopada obiekt odwiedziło blisko 20 tysięcy osób. Święto Niepodległości na obiektach Stadionu Śląskiego odbyło się już po raz szósty. (...)
zobacz wiecej
2017-11-14

Jesteście gotowi na spotkanie z Bazyliszkiem?

Sezon w Legendii dobiegł końca, ale nie ustają zachwyty nad Lech Coasterem, a słowacki inwestor, Tatry Mountain Resorts, już pracuje nad kolejnym hitem. Wiosną przyszłego roku, rodzice będą mogli zabrać swoje pociechy do baśniowego tunelu strachu. Tam, podczas mrożącej krew w żyłach jazdy, spotkają się oko w oko z samym Bazyliszkiem! Wiemy już nieco więcej na jego temat. Największy rollercoaster w Europie Środkowo-Wschodniej to w ostatnich latach bez wątpienia najbardziej spektakularny sukces Legendii Śląskiego Wesołego Miasteczka. (...)
zobacz wiecej
2017-11-10

Oficjalnie: Guns N’ Roses wystąpi 9 lipca 2018 roku na Stadionie Śląskim. Sprzedaż biletów rusza 16 listopada

- Stadionowa trasa w 2018 roku rozpocznie się 3 czerwca w Berlinie, w Niemczech i obejmie dalszych 17 zaplanowanych koncertów na terenie Wielkiej Brytanii i Europy; w tym w roli headlinera na Download Festival w Wielkiej Brytanii, Firenze Rocks, Download Festival Paris, Graspop Metal Meeting oraz Download Festival Madrid - Zespół Guns N’ Roses wystąpi 9 lipca 2018 roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie. (...)
zobacz wiecej
2017-11-07

Narodowe Święto Niepodległości na Stadionie Śląskim i na kolejce linowej „Elka”

Stadion Śląski zaprasza do wspólnego świętowania Dnia Niepodległości. 11 listopada już po raz szósty na obiektach stadionu odbędzie się piknik rodzinny z militarnymi atrakcjami, a po raz pierwszy z możliwością bezpłatnego zwiedzania zmodernizowanego Śląskiego. Piknik rozpocznie się otwarciem wystawy militariów, na której zaprezentowanych zostanie ponad 20 pojazdów wojskowych, w tym m. (...)
zobacz wiecej
2017-11-06

Kolejny ciekawy album o parkowej przyrodzie. Tym razem na temat drzew

Z książki „Drzewa Parku Śląskiego” dowiedzcie się m.in., że cis pospolity został objęty ochroną już w 1423 roku przez króla Władysława Jagiełłę, a wiąz szypułkowy żyje nawet trzysta lat. To najnowsza publikacja Fundacji Park Śląski. „Drzewa Parku Śląskiego” to trzeci album wydany przez fundację. Pierwszy ogólnie opisywał parkową przyrodę, natomiast drugi przedstawiał gatunki bytujących w nim ptaków. (...)
zobacz wiecej
2017-11-06

Rocznicowa biesiada i pięć dekad z „Elką”

„W górze Elka bardzo wielka, dowo radość wszystkim nom. Z góry lepiej widać park rodzinny dom” – to tekst znanej i lubianej piosenki „W moim parku”. Na żywo będzie można ją usłyszeć już 11 listopada, podczas 21. Chorzowskiej Biesiady Rocznicowej. Jej autor, Mirek Szołtysek, jest jednym z artystów, którzy wystąpią w hali Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu przy ulicy Dąbrowskiego. (...)
zobacz wiecej
2017-11-02

Śląski Park Edukacji, czyli wspólna oferta edukacyjna wszystkich instytucji na terenie Parku Śląskiego

„Śląski Park Edukacji” to esencja najważniejszych działań, jakie podejmują instytucje Parku Śląskiego i w ten sposób upowszechniają praktyczną wiedzę wśród najmłodszych pokoleń naszego regionu. Teraz można do niej sięgnąć, dzięki jednej książeczce. ponieważ tutaj ekologia idzie w parze z edukacją, zdecydowanie warto to zrobić. Jakie zajęcia prowadzono w szkole sto lat temu? Jak wygląda zoologiczny podział świata? Jakie są konsekwencje ruchu obrotowego Ziemi? Na te wszystkie pytania odpowiedź można znaleźć, uczestnicząc w warsztatach, które prowadzone są w instytucjach Parku Śląskiego. (...)
zobacz wiecej
2017-10-31

Stadion Śląski areną Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych Katowice- Chorzów – Mikołów 2018!

Ruszają przygotowania do Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych Katowice- Chorzów – Mikołów 2018! Ponad 1000 zawodników Olimpiad Specjalnych z całego kraju rywalizować będzie m.in. na Stadionie Śląskim i na obiektach katowickiej AWF! 222 dni zostały do startu największej sportowej imprezy Olimpiad Specjalnych w 2018 roku! 9 czerwca 2018 r. w Katowicach, Chorzowie i Mikołowie ruszą XI Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych. (...)
zobacz wiecej
2017-10-27

SILESIA BAZAAR Dizajn vol.4: Święto niezależnego dizajnu po raz kolejny w Katowicach

Nasze domy są coraz ładniejsze, a produkty od polskich producentów mebli, dodatków i akcesoriów pojawiają się w nich coraz częściej. Zwrot ku rodzimym firmom oferującym przedmioty użytkowe zawdzięczamy między innymi takim wydarzeniom, jak targi dizajnu. Swoją imprezę dedykowaną projektantom form przemysłowych ma również Śląsk. Mowa o SILESIA BAZAAR Dizajn. (...)
zobacz wiecej
Aktualna strona: 1, wszystkich stron: 341
Copyright © 1995-2011 Park Śląski