Dzisiaj mamy: Środa 19.09.2018
2018-09-17

Różne odsłony ziemniaków, czyli Dzień Kartofla w skansenie

Chorzowski skansen zaprasza 23 września na „Dzień Kartofla” w godzinach od 13.00 do 17.00. Podczas imprezy będzie można spróbować swoich sił w szatkowaniu kapusty i jej ugniataniu, usłyszeć jakie zajęcia dawniej zajmowały gospodynie podczas jesiennych wieczorów, a także samemu, za pomocą kopaczki, wykopać ziemniaki z pola. O historii, odmianach i sposobie uprawy ziemniaka opowiedzą przedstawiciele Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, a na naszych gości czekać będą m. (...)
zobacz wiecej
2018-09-17

Monster Jam: parkingi i dojazd do Parku Śląskiego

W sobotę (22 września) do Parku Śląskiego znów przyjadą potężne trucki. Monster Jam wiąże się jednak z pewnymi zmiana mi w komunikacji na terenie Parku Śląskiego. 1. Park Śląski udostępni parkingi, ale bilet parkingowy trzeba kupić w internecie.W dniu imprezy będzie można zaparkować na terenie Parku Śląskiego. W kilku strefach parkingowych dostępnych będzie łącznie ok. (...)
zobacz wiecej
2018-09-13

Walka o medale i utrzymanie podczas TAURON SEC 2018. Informacje dla kibiców

Podczas finałowej rundy TAURON SEC 2018, która odbędzie się już w sobotę w Chorzowie czeka nas mnóstwo ciekawych pojedynków. Oprócz dania głównego, którym będzie walka o złoty medal,z ogromnym zaciekawieniem będziemy spoglądać na zawodników, którzy zmierzą się o medale, jak i o utrzymanie w cyklu Indywidualnych Mistrzostw Europy. Przed finałową rundą zmagań, na czele stawki widnieje nazwisko Leona Madsena. (...)
zobacz wiecej
2018-09-11

Żużel na Śląskim: informacje o dojazdach i parkingach

Żużel na Śląskim, który odbędzie się 15 września, to ogromne wydarzenie na Stadionie Śląskim. Może go obejrzeć ok. 40 tysięcy widzów, c¬o wiąże się z utrudnieniami komunikacyjnymi. Aby to ułatwić, mamy dla was pakiet informacji. 1. Park Śląski udostępni parkingi, ale bilet parkingowy trzeba kupić w internecie.W dniu koncertu będzie można zaparkować na terenie Parku Śląskiego. (...)
zobacz wiecej
2018-09-07

Sześć dekad śląskiego zoo. Oficjalne uroczystości i promocyjne ceny biletów

– Nie mam wątpliwości, że to najlepsze zoo w Polsce – powiedziała unijna komisarz Elżbieta Bieńkowska podczas uroczystych obchodów 60-lecia Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. Na Stadion Śląski zjechały najważniejsze osoby w województwie, prezydenci miast oraz partnerzy i współpracownicy. Podczas uroczystości przyznano m.in. Złotą Odznakę „ Za zasługi dla Województwa Śląskiego”, a także medale Wojciecha Korfantego. (...)
zobacz wiecej
2018-09-06

Prace serwisowe na Elce. Kolejka nie będzie kursowała przez kilka dni

W najbliższych dniach, tj. 7 września oraz w przyszłym tygodniu, od poniedziałku do piątku (17-22 września) kolej linowa „Elka” będzie nieczynna z powodu koniecznych prac serwisowych i przeglądów technicznych. Za utrudnienia przepraszamy.
zobacz wiecej
2018-09-05

Sportowa Lekcja Historii na Stadionie Śląskim już po raz szósty

W sobotę, 8 września już po raz 6. wspominać będziemy mecz, który przeszedł do historii polskiej piłki nożnej. Tym razem wybraliśmy spotkanie Polska – Anglia (2:0) z eliminacji mistrzostw świata '74. Mecz odbył się 6 czerwca 1973 r. na Stadionie Śląskim, a zwycięstwo 2:0 w obecności ponad 100 000 widzów przeszło do legendy polskiego futbolu. To po tym spotkaniu angielscy dziennikarze, pod wpływem niezwykłej atmosfery, która zapanowała na obiekcie, nazwali Stadion Śląski „Kotłem czarownic”. (...)
zobacz wiecej
2018-09-04

Śląski Ogród Zoologiczny ma 60 lat!

Na początku września szykuje się z tej okazji wielkie świętowanie z okazji 60-lecia Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. Przypomnijmy, że w 1953 roku Prezydium Wojewódzkiej Rady Narodowej w Stalinogrodzie uchwaliło uchwałę powołującą do życia Śląski Ogród Zoologiczny, który zlokalizowano w nowopowstającym Parku Kultury i Wypoczynku. Prace nad jego budową rozpoczęto w zasadzie natychmiast, dzięki czemu już w 1958 roku możliwe było oficjalne otwarcie zoo dla zwiedzających. (...)
zobacz wiecej
2018-09-01

Na sportowo zakończyliśmy wakacje i „Śniadanie na trawie” [ZDJĘCIA]

Rozruchem przed pierwszym dzwonkiem, lekcją o tym, jak przygotować zdrowy posiłek do szkoły, biegiem rodzinnym i nauką pływania na wesoło – tak Park Śląski i jego goście pożegnali wakacje i tegoroczny cykl „Śniadanie na trawie”. – To był wyjątkowy rok. Szczególnie ze względu na bardzo udaną pogodę – podsumowuje „Śniadanie na trawie” Kamila Okoń, jego organizatorka. (...)
zobacz wiecej
2018-08-31

Festiwal Polskiej Piosenki im. Kazimierza Grześkowiaka pn. „Południca 2018”

W dniu 2 września 2018 roku na terenie Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” odbędzie się IV edycja festiwalu, którego celem jest przypomnienie znakomitego dorobku Kazimierza Grześkowiaka oraz zachęcenie twórców i miłośników piosenki satyrycznej, zaangażowanej w piętnowanie przywar i ułomności naszego społeczeństwa, do kontynuowania tego nurtu, z zachowaniem walorów artystyczno-filozoficznych twórczości Grześkowiaka. (...)
zobacz wiecej
Aktualna strona: 1, wszystkich stron: 355
Copyright © 1995-2011 Park Śląski