Dzisiaj mamy: Piątek 03.07.2020
2020-07-03

Rusza “Joga na trawie” w Parku Śląskim

Mamy wspaniałą wiadomość dla wszystkich aktywnych osób. Już od soboty 4 lipca w Rosarium w Parku Śląskim ruszają zajęcia “Joga na trawie”. Będą one prowadzone w godzinach od 9 do 10:30 cyklicznie w każdą sobotę aż do 29 sierpnia. Wstęp wolny. Wystarczy zabrać ze sobą dobry humor!
zobacz wiecej
2020-07-01

Park Śląski podjął wyzwanie #GaszynChallenge

Do tej akcji charytatywnej Park Śląski został nominowany przez radnego Sejmiku Województwa Śląskiego Bartłomieja Kowalskiego. Pracownicy Parku Śląskiego na czele z Prezes Agnieszką Bożek – zgodnie z regułami akcji – wykonywali pompki i przysiady, a następnie przeprowadzono zbiórkę pieniędzy. ZOBACZ WIDEO:  https://www.youtube.com/watch?v=JpS4IuuBEOE Inicjatywę #GaszynChallenge zapoczątkowali strażacy z miejscowości Gaszyn, którzy wpadli na pomysł zrobienia kilku pompek i wsparcia zbiórki na rzecz Wojtusia chorego na rdzeniowy zanik mięśni. (...)
zobacz wiecej
2020-06-26

DJski początek wakacji wprost ze Stadionu Śląskiego!

Pierwszy wakacyjny weekend i kolejne niezwykłe wydarzenie na Stadionie Śląskim! Adam De Great, C-Bool, DJ Kris oraz Sikdope już 27 czerwca wystąpią wprost ze środka murawy legendarnego „Kotła Czarownic” podczas Pepsi Silesia Beats. Wyjątkowy festiwal z największymi klubowymi przebojami oglądać będzie można w internecie, m.in. na dedykowanej stronie projektu. Pierwsza edycja Pepsi Silesia Beats to trzy godziny niezwykłych muzycznych doznań, zaawansowana technika sceniczna oraz wyjątkowa oprawa i największe nazwiska polskiej sceny klubowej. (...)
zobacz wiecej
2020-06-22

Królowa sportu wróciła na Stadion Śląski

W sobotę 20 czerwca na Stadionie Śląskim rozegrano pierwszy duży krajowy mityng lekkoatletyczny w tym sezonie. Królowa sportu powróciła w wielkim stylu, a gwiazdy polskiej lekkoatletyki potwierdziły przynależność do światowej czołówki. Wojciech Nowicki uzyskał drugi w tym roku wynik na świecie (78,52 m), a Rafał Omelko zwyciężył na 400 m w znakomitym czasie 46,07. (...)
zobacz wiecej
2020-06-19

Zlot food trucków w Parku Śląskim. Zapraszamy

Rynek Smaków znów dotarł do Parku Śląskiego. Zapraszamy na zlot food trucków Magia smaków znów dotarła do Parku Śląskiego. Jeden z najpopularniejszych na Śląsku zlotów food trucków potrwa do niedzieli. Wybór jest naprawdę spory. Zapraszamy pod Kanał Regatowy. Od burrito, przez burgery z szarpaną wołowiną, dania kuchni chorwackiej i indonezyjskiej, kurtosze, owoce w czekoladzie po lody tajskie – każdy znajdzie coś dla siebie. (...)
zobacz wiecej
2020-06-19

Aleja Żyrafy rozkwitła paletą barw. ZDJĘCIA

Na Alei Żyrafy pojawiły się kwietne dywany, na które składają się tysiące begonii i canny. Trwają nasadzenia kwietników płaskich i waz kwietnych. Tylko na Alei Żyrafy będzie ponad 18 tys. kwiatów. Te jednosezonowe rośliny cieszą oczy zwiedzających Park Śląski. Idąc od strony Żyrafy aż do skweru 100-lecia Powstań Śląskich będzie towarzyszył nam długi pas różnokolorowych kwiatów. (...)
zobacz wiecej
2020-06-18

W Parku Śląskim coraz bliżej „zielonej rewolucji”

Tauron, Fundusz Górnośląski, Zarząd Parku Śląskiego i Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze podpisali w czwartek 18 czerwca 2020 listy intencyjne w ramach współpracy dotyczącej wprowadzenia innowacyjnych technologicznie rozwiązań w zakresie pozyskiwania i wykorzystywania energii także na terenie Parku. Zarówno dla przedstawicieli Zarządu Województwa Śląskiego jak i prezesa Tauron Polska Energia wykorzystanie innowacyjnych rozwiązań i nowoczesnej technologii jest niezmiernie ważne. (...)
zobacz wiecej
2020-06-18

Śląskie zoo w finale ogólnopolskiego plebiscytu. Zagłosuj!

Śląski Ogród Zoologiczny dotarł do wielkiego finału ogólnopolskiego plebiscytu „Top Atrakcje” organizowanego przez portal podróżniczy polskieszlaki.pl. Głosowanie trwa jeszcze tylko do 21 czerwca. Każdy może oddać jeszcze swój głos na śląskie zoo. Aby wesprzeć Śląski Ogród Zoologiczny wystarczy wejść na stronę www.topatrakcje.pl/.Nasz ogród zoologiczny jest jednym z ośmiu kandydatów w kategorii „Parki rozrywki”. (...)
zobacz wiecej
2020-06-06

Park Śląski oblegany od samego rana

Prażące słońce, ponad 20 stopni Celsjusza, wolny weekend. Nic dziwnego, że w sobotę w Parku Śląskim trwa prawdziwe oblężenie. Kolejka po bilety do zoo i do Wesołego Miasteczka miały po kilkaset metrów. Choć Śląski Ogród Zoologiczny został otwarty już 1 czerwca – w Dzień Dziecka – to jego atrakcyjność nie słabnie. Chętnych do odwiedzenia zwierzaków nawet przybywa. (...)
zobacz wiecej
2020-06-06

W sobotę otwarcie Śląskiego Wesołego Miasteczka

W sobotę 6 czerwca, o godzinie 10:30 otwiera się Śląskie Wesołe Miasteczko! Zapoznajcie się z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa oraz odpowiedziami na najczęściej zadawane przez Was pytania. Jakich zasad należy przestrzegać według Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego? ▶️ Zachowaj odpowiedni dystans społeczny – minimum dwa metry▶️ Zakrywaj nos i usta podczas kichania lub kaszlenia▶️ Regularnie dezynfekuj i myj dłonie ✅Nasze rekomendacje w celu zwiększenia bezpieczeństwa: ▶️ Korzystaj z punktów dezynfekcji przed i po skorzystaniu z atrakcji▶️ Płać kartą zbliżeniową w kasach, sklepach z pamiątkami oraz w punktach gastronomicznych▶️ Zakładaj maseczkę podczas oczekiwania na przejażdżkę lub odbiór zamówienia▶️ Zakup bilety wcześniej, przez internet za pomocą strony GOPASS ✅Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania: ▶️ Czy wprowadzony został limit osób i konieczna jest wcześniejsza rezerwacja biletów? Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego na terenie Legendii może przebywać jednorazowo 7991 osób. (...)
zobacz wiecej
Aktualna strona: 1, wszystkich stron: 384
Copyright © 1995-2011 Park Śląski