Dzisiaj mamy: Sobota 25.01.2020
2020-01-25

Karolinka podczas Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy świeci na różowo

Rozpoczął się Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy. Wśród wielu akcji, które mają zwrócić uwagę na profilaktykę tej choroby jest podświetlanie obiektów na różowo. Park Śląski włączył się w tę akcję. W tym właśnie kolorze rozbłysła wczoraj Karolinka. To inicjatywa Europejskiego Stowarzyszenia Raka Szyjki Macicy (ECCA), Jej celem jest zwrócenie uwagi na wciąż wysoką zachorowalność na raka szyjki macicy – w całej Europie stwierdza się około 60 tysięcy zachorowań rocznie, a blisko 30 tysięcy kobiet umiera z powodu tego nowotworu. (...)
zobacz wiecej
2020-01-10

Ruszają zapisy na Bieg Wiosenny z metą na Stadionie Śląskim [LINK DO ZAPISÓW]

Wkrótce ruszą zapisy na Bieg Wiosenny z metą na Stadionie Śląskim. 8 marca trzy tysiące zawodników będzie mogło pokonać 10-kilometrową trasę, prowadzącą po alejach Parku Śląskiego, budzących się do życia po zimie. Finisz przewidziano na bieżni „Kotła Czarownic”. ZAPISY To będzie ósma edycja Biegu Wiosennego i trzeci raz jego uczestnicy przebiegną z Pól Marsowych na Stadion Śląski, przecinając metę na bieżni lekkoatletycznej. (...)
zobacz wiecej
2020-01-09

Wspomnienia parkowych szczęściarzy

Wielopokoleniowy charakter Parku Śląskiego można łatwo spersonalizować. Edward (lat 70+) i Kamil (lat 25) to nasi parkowi wolontariusze. Poświęcają się dla innych. Ale robią to przede wszystkim z myślą o tym miejscu. Jego historii i wielu funkcjach, jakie pełni w ich życiu. O marzeniach i planach, jakie z nim wiążą. Przeczytajcie, co opowiedzieli nam o swojej „parkowej przygodzie”. (...)
zobacz wiecej
2020-01-03

Jaki był 2019 rok? W Parku Śląskim był to czas inwestycji i wielkich wydarzeń

2019 rok w Parku Śląskim był bardzo intensywny. Sporo działo się zarówno w sferze inwestycyjnej jak i imprezowej. Miliony ludzi, które odwiedziły go w tym okresie nie mogły narzekać na nudę. Przygotowaliśmy zdjęciowe podsumowanie tych minionych dwunastu miesięcy. Modernizacja ParkuRuszyła modernizacja Parku Śląskiego. Projekty, dialogi techniczne, przetargi i roboty, to obecnie parkowa rzeczywistość. (...)
zobacz wiecej
2019-12-30

Organizacyjny Niezbędnik, czyli co warto wiedzieć przed imprezą

Zanim wybierzemy się na Sylwestrową moc przebojów, warto poznać kilka szczegółów, które z pewnością ułatwią dotarcie, dobrą zabawę i szczęśliwy powrót do domu ze Stadionu Śląskiego. Przygotowaliśmy krótki niezbędnik, który porusza najważniejsze sprawy organizacyjne. 1. Wejście na StadionUdział w Sylwestrowej Mocy Przebojów na Stadionie Śląskim jest bezpłatny, nie jest wymagane posiadanie biletu ani wejściówki. (...)
zobacz wiecej
2019-12-13

W Parku Śląskim trwają prace porządkowe

Jak co roku, między 1 października a końcem lutego, trwają w Parku Śląskim prace pielęgnacyjne i porządkowe dotyczące drzewostanu. Ma to związek z przerwą w okresie lęgowym. Obecnie trwa usuwanie schorowanych i spróchniałych drzew. Przeprowadzenie tych prac jest konieczne ze względu na bezpieczeństwo zwiedzających. W najbliższym czasie zostaną usunięte jesiony i topole na alei Spacerowej, w okolicy kortów tenisowych oraz brzozy przy alei Gwiazd. (...)
zobacz wiecej
2019-12-12

Sylwestrowa Moc Przebojów ponownie na Stadionie Śląskim

31 grudnia na Stadionie Śląskim wybuchnie prawdziwy wulkan przebojów, a nie ma lepszego przepisu na imprezę sylwestrową! W tę wyjątkową ostatnią noc w roku Polsat gwarantuje doskonałą zabawę w rytm największych dyskotekowych przebojów tego roku. Wśród nich „Ona by tak chciała” Ronniego Ferrari oraz „Mama ostrzegała” zespołu Daj to głośniej. (...)
zobacz wiecej
2019-12-11

Parkingi w Parku Śląskim podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów

W dniu 31 grudnia 2019 roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędzie się „Sylwestrowa Moc Przebojów”. Park Śląski udostępni miejsca parkingowe, które zlokalizowane będą w 3 strefach parkingowych oraz miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych na Parkingu P1, zgodnie z mapą i rozpiską poniżej. Bilet parkingowy będzie można zakupić w przedsprzedaży internetowej na stronie www. (...)
zobacz wiecej
2019-12-09

Kadra znowu zagra w Kotle Czarownic

Reprezentacja Polski powraca na Stadion Śląski. Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej podjął uchwałę w tej sprawie. Rywalem biało-czerwonych będzie Ukraina, samo zaś spotkanie zaplanowane wstępnie na ostatni dzień marca, zanosi się na jeden z ważniejszych sprawdzianów przed Euro 2020. - Kocioł Czarownic" zawsze był areną wielkich meczów reprezentacji Polski. Spotkaniom kadry towarzyszył wyjątkowy klimat tworzony przez kilkadziesiąt tysięcy kibiców. (...)
zobacz wiecej
2019-12-03

Trwają prace przygotowawcze pod nowy Ogród Japoński

Trwają prace przygotowawcze na terenie przyszłego Ogrodu Japońskiego. W związku z tą inwestycją konieczne jest usunięcie kilkunastu drzew i krzewów. W ich miejsce już wkrótce zostanie zasadzona roślinność pochodząca z Kraju Kwitnącej Wiśni. Przypominamy: Ogród Japoński jest finansowany z projektu miejskiego „Modernizacja Parku Śląskiego”.
zobacz wiecej
Aktualna strona: 1, wszystkich stron: 374
Copyright © 1995-2011 Park Śląski