Dzisiaj mamy: Poniedziałek 20.02.2017
2017-02-14

Miłosne wzloty i romantyczne uniesienia. „Elka” znów zrobiła swoje w Dniu Zakochanych

Najpierw spacer, potem walentynkowa przejażdżka „Elką”, a na koniec restauracja. Prawdę mówiąc kolejność może być zupełnie inna, ale nie ma wątpliwości, że dla 160 par właśnie przejażdżka kolejką linową to najbardziej romantyczną chwilą w Dniu Zakochanych. – „Elka” to dla wielu osób symbol. Nieco starsi właśnie na naszej kolejce przeżywali pierwsze miłosne uniesienia i romantyczne wzloty – uśmiecha się Łukasz Buszman, rzecznik prasowy Parku Śląskiego. (...)
zobacz wiecej
2017-02-08

Aktualne nazwy już na rozkładach. Następny przystanek: Park Śląski Wejście Główne

Aktorka, Joanna Bartel, od kilku tygodni zachęca do wysiadania i wsiadania na przystankach przy Parku Śląskim. Wszystko dzięki temu, że KZK GOP zmienił nazwy przystanków i używaną obecnie marką zastąpił skrót WPKiW. – To kolejny dowód na to, że zmieniona w celach marketingowych nazwa parku coraz bardziej przebija do społecznej świadomości – przyznaje Łukasz Buszman, rzecznik prasowy Parku Śląskiego. (...)
zobacz wiecej
2017-02-02

Prezes Stadionu Śląskiego o odśnieżaniu dachu: Wszystko funkcjonuje zgodnie z nakreśloną wcześniej strategią

Nieco intensywniejsza zima sprawia, że drugi największy dach stadionowy w Europie, przechodzi test wytrzymałości. Zarówno konstrukcja, jak i osoby odpowiadające za jej utrzymanie, jak na razie zdają go na ocenę bardzo dobrą. – Nie ma żadnych obaw – zapewnia Krzysztof Klimosz, prezes spółki Stadion Śląski. – W tym roku zima nie oszczędza dachu na Stadionie Śląskim. (...)
zobacz wiecej
2017-01-31

„Elka” dla zakochanych. 14 lutego znów będzie można świętować Walentynki na kolejce linowej [ZAPISY]

Macie już pomysł na Dzień Zakochanych? Jeżeli szukacie czegoś niesztampowego, co zaskoczy partnera, zachęcamy do walentynkowej przejażdżki „Elką”. Będzie można ją zakupić od 1 lutego. ZAPISY Muffinki, róże, gorąca czekolada, a wszystko w gondoli kolejki linowej. W latach ubiegłych, z romantycznej przejażdżki parkową kolejką, skorzystało kilkaset par. Żadna nie wysiadła z gondoli niezadowolona. (...)
zobacz wiecej
2017-01-30

Trwają prace nad uchwałą antysmogową. Niska emisja to sprawa nas wszystkich

Marszałek województwa przedstawił założenia projektu uchwały antysmogowej. Już od września w regionie ma obowiązywać zakaz stosowania paliw złej jakości. – Ta sprawa dotyczy nas wszystkich. Tu chodzi o ludzkie życie i zdrowie – podkreśla Wojciech Saługa. Podczas ostatniej sesji Sejmiku Śląskiego, radni dyskutowali na temat założeń projektu uchwały dotyczącej ograniczenia niskiej emisji. (...)
zobacz wiecej
2017-01-27

Kulminacyjny moment przebudowy giganta. Otwarcie Stadionu Śląskiego coraz bliżej

Budowa Stadionu Śląskiego jest już na ostatniej prostej. Nad nowym obliczem „Kotła Czarownic” pracuje obecnie kilkaset osób, które uwijają się, żeby dotrzymać terminu zakończenia robót. Otwarcie zaplanowano na wrzesień. Jaki będzie jego program? – Pracujemy nad nim. O szczegółach poinformujemy 15 lutego – zapewnia Kazimierz Karolczak, członek zarządu województwa śląskiego. (...)
zobacz wiecej
2017-01-25

Bezpiecznie i odpowiedzialnie. O dokarmianiu ptaków zimą

Co roku zadajemy sobie pytanie czy dokarmiać ptaki zimą i – jeżeli tak – to czym? Pytanie to budzi, szczególnie wśród przyrodników, wiele kontrowersji. Niewłaściwe dokarmianie ptaków może bowiem przynieść więcej szkody niż pożytku. Oto kilka wskazówek, jak mądrze dokarmiać ptaki w mieście. Aby dokarmianie ptaków stało się realną pomocą, powinno się odbywać w okresie zmniejszonego dostępu do pożywienia, kiedy ptaki nie są w stanie zapewnić sobie odpowiednich racji żywnościowych. (...)
zobacz wiecej
2017-01-25

„Jedynką” bez przesiadki. Tramwajem z Katowic do Gliwic, obok Parku Śląskiego

Przez sześć miast przejeżdża „jedynka”, nowa i najdłuższa obecnie linia w ofercie Tramwajów Śląskich. Od połowy grudnia można nią dojechać z zajezdni w Gliwicach aż do centrum Katowic. Tramwaj przejeżdża również obok Parku Śląskiego. Wcześniej linia numer 1 kursowała między zajezdnią w Gliwicach, przez Zabrze do Rudy Śląskiej Chebzia, gdzie na pętli kończyła bieg. (...)
zobacz wiecej
2017-01-25

Uczymy najmłodszych segregowania śmieci. O recyklingu dzieci wiedzą więcej

Rozmawiamy z Magdaleną Muchą, biologiem, edukatorem ekologicznym, współautorką opracowania „ABC młodego ekologia” oraz prowadzącą w Akademii Bioróżnorodności zajęcia, między innymi o tematyce recyklingu. – Trudno rozmawia się z dziećmi na temat segregowania śmieci?– Na pewno łatwiej niż z ich rodzicami. W ogóle mam wrażenie, że dzieci mają większą wiedzę na ten temat. (...)
zobacz wiecej
2017-01-20

Kolejne strefy Śląskiego Wesołego Miasteczka. Z nową bramą, kamieniczkami, górami i magicznym lasem

W tym miesiącu prezentujemy ostatnie dwie strefy, które pojawią się jako nowe w Śląskim Wesołym Miasteczku w sezonie 2017. Magical Village, powita nas nową strefą wejścia i atrakcjami w stylu uroczego miasta, a tuż obok strefa Magical Forest, przeniesie nas w świat lasu pełnego magii, tajemnic i czarodziejskich stworzeń. Śląskie Wesołe Miasteczko zmieni się w przyszłym roku nie do poznania. (...)
zobacz wiecej
Aktualna strona: 1, wszystkich stron: 324
Copyright © 1995-2011 Park Śląski