Dzisiaj mamy: Wtorek 23.01.2018
2018-01-18

Sadzonki dla Parku Śląskiego. Hojne wsparcie sponsorów i instytucji

Kwiaty sprawiają, że Park Śląski jest jeszcze bardziej kolorowy. Natomiast drzewa produkują tlen, co sprawia, że spacerowicze mogą oddychać pełną piersią. Dzięki wsparciu sponsorów i instytucji, barw na trawnikach będzie więcej, a powietrze jeszcze czystsze. W tym roku Fundacji Park Śląski udało się pozyskać partnerów i sponsorów, którzy w formie darowizny przekazali do posadzenia na parkowych alejach zarówno cebulki kwiatów, jak i małe drzewa. (...)
zobacz wiecej
2018-01-04

W Planetarium Śląskim już w tym roku rozpocznie się budowa parku nauki

W tym roku rozpocznie się rozbudowa i modernizacja Planetarium Śląskiego. Zarząd Województwa Śląskiego zadecydował o przeznaczeniu na ten cel ponad 92 milionów złotych pochodzących ze środków Unii Europejskiej. Pierwsze prace powinny rozpocząć się już wiosną. Planetarium Śląskie wzbogaci się o nowy budynek o powierzchni ponad 2,5 tysiąca metrów kwadratowych. (...)
zobacz wiecej
2018-01-03

Finał WOŚP na Stadionie Śląskim [PROGRAM, PARKINGI, KOMUNIKACJA]

Miuosh przed Światełkiem do nieba – to deser wydarzenia, jakie zagości 14 stycznia w Kotle Czarownic. Co jeszcze czeka nas tego dnia? Chorzów po raz czwarty będzie jednym z miast dobrze widocznych podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 14 stycznia scena stanie przed Stadionem Śląskim, a uczestnicy wydarzenia za datek do puszki z serduszkiem, będą mogli wejść na trybuny Kotła Czarownic. (...)
zobacz wiecej
2018-01-03

Kto tym razem wygra prawo do nazwy alejki i wesprze WOŚP?

Przed nami 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Park Śląski – podobnie jak w latach ubiegłych - licytuje nazwę jednej ze swoich alejek, a otrzymana z tego tytułu kwota, zasili konto fundacji Jurka Owsiaka. LICYTUJ NAZWĘ ALEJKI W poprzednich edycjach rywalizacja była bardzo emocjonująca. W poprzednich edycjach zwyciężali Browar Przystań oraz aż czterokrotnie firma Denso, która w zeszłym roku za prawo do rocznej nazwy alejki, zapłaciła 12 100 zł. (...)
zobacz wiecej
2017-12-21

Świąteczna Gazeta Parkowa już 22 grudnia

Jutro (22 grudnia) ukaże się nowy numer Gazety Parkowej. Znajdziecie w nim najnowsze informacje dotyczące Parku Śląskiego oraz ważnych spraw związanych z naszym regionem, a także wkładkę „Śląskie eko” dotyczącą ochrony przyrody i dbania o środowisko. Czytelnicy będą mieli okazję zapoznać z aktualnymi wydarzeniami, planami oraz zapowiedziami imprez, które w najbliższym czasie odbędą się w Parku Śląskim. (...)
zobacz wiecej
2017-12-20

Spędź święta w Parku Śląskim. Mamy kilka propozycji na najbliższe dni

Park Śląski na każdą pogodę – główne hasło promocyjne Parku Śląskiego jest aktualne również w okresie świąteczno-noworocznym. Jeżeli zastanawiacie się, z jakich atrakcji można skorzystać w tym okresie, mamy dla Was krótki przewodnik. Święta Bożego Narodzenia i okres noworoczny, to magiczne chwile, okazja do nadrobienia tych wszystkich rzeczy, na które nie mamy czasu na co dzień – podkreśla Łukasz Buszman, rzecznik prasowy Parku Śląskiego. (...)
zobacz wiecej
2017-12-20

Gdzie w tym roku szukać pierwszej gwiazdki?

Odpowiada astronom z Planetarium Śląskiego Damian Jabłeka: Na co nie mogą się doczekać najmłodsi (i nie tylko) w wigilijny wieczór? Oczywiście na prezenty! A prezenty otwieramy po uroczystej wieczerzy, wobec czego należało by ją rozpocząć w miarę szybko, nawet w porze obiadowej, albo i śniadania... Hola, hola, to nie takie proste, tradycja jasno mówi: do wieczerzy wigilijnej można siadać dopiero po pojawieniu się na niebie pierwszej gwiazdki. (...)
zobacz wiecej
2017-12-19

Wiosenny z metą na Śląskim. 10 kilometrów na rozpoczęcie sezonu biegowego [ZAPISY]

Jeżeli marzycie o tym, aby wbiec na metę po bieżni Stadionu Śląskiego, to 11 marca nadarzy się ku temu okazja. Bieg Wiosenny będzie pierwszym startem na 10 kilometrów i drugim w historii, który zakończy się na chorzowskim gigancie. Zapisy już ruszyły. ZAPISY W Biegu Wiosennym uczestnicy mają do pokonania 10 kilometrów. Od kilku lat to najpopularniejszy start, organizowany na alejach Parku Śląskiego. (...)
zobacz wiecej
2017-12-15

„Śląsko Wilijo” w skansenie 17 grudnia [PROGRAM]

Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” zapraszaw niedzielę, 17 grudnia w godzinach od 12.00 do 16.00 na imprezę plenerową„Śląsko Wilijo”. Śląsko Wilijo – program 12.00 – 12.15 – Marek Szołtysek – wigilia po Śląsku 12.15 – 12.30 – „Twórczość kolędników – ziemskich pielgrzymów…” – Powiatowy Zespół SZKÓŁ NR 2 Z Pszczyny 12. (...)
zobacz wiecej
2017-12-15

Małpi pałac w chorzowskim zoo. Gibon Jantan ma nowy dom

Chorzowskie gibony mają nowy dom, a teraz starają się o potomstwo. Śląski Ogród Zoologiczny stworzył dla nich prawdziwy egzotyczny pałac. Jest więc duża szansa, że niedługo doczekamy się maleńkich gibonów. To bardzo ważne, ponieważ ten gatunek małp jest zagrożony wyginięciem. Każdy maluch jest więc na wagę złota! Do chorzowskiego zoo dziewięcioletni Jantan przyjechał pod koniec października z Zurychu. (...)
zobacz wiecej
Aktualna strona: 1, wszystkich stron: 343
Copyright © 1995-2011 Park Śląski