Dzisiaj mamy: Niedziela 29.11.2020
2020-11-21

Inwestycyjna rewolucja w Parku Śląskim

Świętujący w tym roku swoje 70. urodziny Park Śląski przechodzi gruntowną modernizację. Bodaj największą od czasów swojego powstania. Przez 7 lat na ten cel trafi aż 226 mln zł – są to środki pozyskane z unijnego budżetu w ramach programu Jessica. Pierwsze 10 mln zł zaangażowano już w 2019 roku – wyremontowano kilometry parkowych dróg i alejek, dawny blask odzyskała „Karolinka” – jedna z najbardziej kultowych rzeźb „zielonych płuc Śląska”. (...)
zobacz wiecej
2020-11-11

Święto Niepodległości

Dzisiaj obchodzimy Święto Niepodległości, z tej okazji dla pierwszych 200 osób, które zechcą podziwiać Park z lotu ptaka i skorzystają z oferty kolei Elki, czeka niespodzianka. Natomiast już w godzinach popołudniowych nasza kolej Elka oraz rzeźba Karolinka zostaną oświetlone barwami patriotycznymi. Przypominamy również, że dzisiaj (tj.11.11.) kolejka linowa Elka czynna będzie od godziny 10:00 do 16:00 (ostatni przejazd o 15:40), natomiast od godziny 14:45 można skorzystać z przejazdu wyłącznie w gondolach. (...)
zobacz wiecej
2020-11-10

Dzień Jeża

Dzisiaj Dzień Jeża - bohatera bajek dla dzieci, przyjaciela ogrodu i nocnego łowcy.Jako gatunek chroniony zasługuje na szczególną uwagę. Dlatego też w Parku Śląskim, w cichych miejscach rozmieszczamy dla nich specjalne domki, które pomagają im przetrwać zimę, dają schronienie w czasie hibernacji. Nie przeszkadzajmy jeżom im w zimowym śnie, a zamiast tego podziwiajmy cudowne rzeźby jeży na promenadzie generała Jerzego Ziętka. (...)
zobacz wiecej
2020-11-06

Nowa odsłona Świątyni Petrycha

Kolorowa jesień jeszcze bardziej podkreśla piękno tego miejsca. W Parku Śląskim właśnie zakończono prace związane z renowacją Świątyni Petrycha. Urokliwa i bardzo klimatyczna przestrzeń wygląda jak ze snu. Niebawem można spodziewać się tutaj kameralnych koncertów w stonowanych brzmieniach oraz kącików literackich. Świątynia Patrycha dołączyła do grona inwestycji, które pomyślnie zrealizowano w Parku Śląskim. (...)
zobacz wiecej
2020-10-27

Zielone światło dla gości Parku Śląskiego

W Parku Śląskim trwa szereg wielomilionowych inwestycji, które powadzone są na niespotykaną dotąd skalę. Przy tego typu zadaniach nieuniknione są utrudnienia związane z komunikacją pieszych, rowerzystów, rolkarzy. Zarząd WPKiW wychodząc naprzeciw oczekiwaniom gości Parku Śląskiego, wprowadził zmiany dotyczące parkowania, które obowiązują firmy budowlane realizujące inwestycje. (...)
zobacz wiecej
2020-10-23

Dzieciaki będą zachwycone. W Parku Śląskim powstanie miasteczko ruchu drogowego

W Parku Śląskim rozstrzygnięto właśnie przetarg na wykonanie projektu miasteczka ruchu drogowego wraz ze skateparkiem. Przygotowanie dokumentacji kosztować będzie ponad 145 tys. zł. Nowa atrakcja powstanie w śledzie dawnego miasteczka na terenie Ośrodka Harcerskiego. Wykonawcą zadania będzie firma Meritum Projekt z siedzibą w Katowicach, która złożyła najkorzystniejszą ofertę. (...)
zobacz wiecej
2020-10-22

Ekosłupki sprawdzają jakość powietrza

Goście Parku Śląskiego mogą na bieżąco sprawdzać jakość powietrza w Zielonych Płucach Śląska. Wszystko dzięki  tzw. ekosłupkom, które właśnie ozdobiły parkowe alejki. Dzięki nowoczesnej technologii, bez wychodzenia z domu na telefonie możemy sprawdzić czym oddychamy. Każdy słupek pełni funkcję informatora. Światło zamontowane na górze  wskazuje jakość powietrza. (...)
zobacz wiecej
2020-10-22

Nowy plac zabaw połączy pokolenia!

W tym miejscu nawet seniorzy będą mogli przypomnieć sobie czasy błogiego dzieciństwa. W Parku Śląskim w czwartek, 22 października podczas konferencji prasowej oficjalnie przekazano nowy i wyjątkowy plac zabaw. Takiego miejsca w Zielonych Płucach Śląska jeszcze nie było.   – Ten plac zabaw będzie służył osobom w każdym wieku, powstał w ramach Parku Wielu Pokoleń. Tak naprawdę to dzięki Państwu jesteśmy dziś w tym miejscu. (...)
zobacz wiecej
2020-10-21

Obradowała Rada ds. Różnorodności Biologicznej Parku Śląskiego

W dyrekcji Parku Śląskiego w środę, 21 października odbyło się spotkanie Rady ds. Różnorodności Biologicznej Parku Śląskiego. Było to pierwsze posiedzenie gremium wchodzącego w skład drugiej kadencji. Powołano zespół ekspertów składający się z naukowców, społeczników i pracowników WPKiW, którego zadaniem będzie opiniowanie, konsultowanie i omawianie inwestycji i akcji edukacyjnych w Zielonych Płucach Śląska. (...)
zobacz wiecej
2020-10-13

Strażacy i obsługa kolejki ćwiczyli ewakuację „Elki”

W piątek zatrzymała się kolejka linowa. W gondoli utknął jeden z pasażerów. Na miejsce zostały wezwane trzy zastępy straży pożarnej. Przy użyciu wozu drabiny uwięziona osoba została uwolniona oraz sprowadzona na ziemię. Na szczęście tym razem były to tylko ćwiczenia. Podczas ewakuacji „Elki” ćwiczone są procedury oraz schemat działania. Bierze w nich udział obsługa techniczna naszej kolejki oraz funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie. (...)
zobacz wiecej
Aktualna strona: 1, wszystkich stron: 391
Copyright © 1995-2011 Park Śląski