Dzisiaj mamy: Poniedziałek 29.11.2021
2021-11-26

BLACK FRIDAY - 25% zniżki na Kronikę Parkową!

  Kronika Parkowa – niezwykła publikacja ukazująca 70-letnią historię Parku Śląskego – tylko do końca tygodnia w cenie 25% niższej! Znajdziecie w niej związane z Parkiem Śląskim ciekawostki, po jednej na każdy rok działalności. Przez taki pryzmat zwracamy uwagę na jego bogatą historię, unikatowy charakter i przywiązanie, jakim darzą go mieszkańcy regionu. (...)
zobacz wiecej
2021-11-16

Górnicy przeszli prace konserwacyjne

  16 listopada nastąpił odbiór prac konserwatorskich przy rzeźbie „Górnicy” autorstwa Mariana Wnuka.        Rzeźba powstała w ramach aranżacji przestrzeni parkowej, a od 1965 roku stała w okolicy Stadionu Śląskiego. Przez ponad pół wieku konstrukcja uległa częściowemu zniszczeniu – głównie w wyniku oddziaływania czynników atmosferycznych. (...)
zobacz wiecej
2021-11-15

Już 3 grudnia wielkie otwarcie lodowiska na Placu Mistrzów!

  Wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego i Stadionem Śląskim, już w grudniu zapraszamy na przejażdżkę do Parku Śląskiego!     - będzie możliwość wynajęcia łyżew - otwarte do ostatniego dnia lutego - wymiary 20x30 m   Niebawem więcej informacji, zapraszamy!
zobacz wiecej
2021-11-15

Bulwary w Parku Śląskim przejdą gruntowną modernizację

Rusza kolejna ważna inwestycja w Parku Śląskim. Zarząd WPKiW podpisał umowę na realizację „Bulwarów przy stawie Przystań”.   Bulwary usytuowane są pomiędzy Aleją Klonową a stawem przy przystani, zajmują powierzchnię 8400 m2. Cały teren zostanie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wykonane zostaną m.in. prace związane z nowymi nasadzeniami i ochroną zieleni, zainstalowane będzie nowe oświetleniem i monitoring, powstaną nowe chodniki i ścieżki piesze, położona zostanie nawierzchnia z kostki brukowej. (...)
zobacz wiecej
2021-11-12

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Parku Śląskim

11 listopada uczciliśmy 103. rocznicę odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Po godzinie 13 na Skwerze Powstań Śląskich w obecności Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego, Wojewody Śląskiego Jarosława Wieczorka, Parlamentarzystów, Radnych Sejmiku Województwa Śląskiego, Przedstawicieli Służb Mundurowych i Pocztów Sztandarowych razem z Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. (...)
zobacz wiecej
2021-11-10

Elka również świętuje odzyskanie niepodległości!

  W czwartek Narodowe Święto Niepodległości! Elka również świętuje i będzie kursowała od 10:00 do 17:00. Dodatkowo, na 500. pierwszych gości Elki będą czekały rogale świętomarcińskie     11 listopada zapraszamy Was do Parku Śląskiego, w którym od samego rana będziecie mogli korzystać z wielu atrakcji. Na Stadion Śląski od godziny 10:30 zaprasza Marszałek Śląskie Jakub Chełstowski, gdzie będą odbywały się Wojewódzkie Obchody Narodowego Święta Niepodległości. (...)
zobacz wiecej
2021-11-08

Tak dla czystego powietrza

  Do końca listopada Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach przyjmuje prace w konkursie plastycznym na ekologiczny plakat z zakresu efektów likwidacji niskiej emisji - „Tak dla Czystego Powietrza”. Nowością tegorocznej edycji konkursu jest możliwość udziału w nim nie tylko uczniów szkół podstawowych oraz świetlic środowiskowych z terenu województwa śląskiego, ale także dzieci w wieku przedszkolnym. (...)
zobacz wiecej
2021-11-08

Wodny Plac Zabaw coraz bliżej realizacji

29 października przekazaliśmy teren pod plac budowy Wodnego Placu Zabaw. Dzieci będą miały możliwość skorzystania z obiektu zaraz obok Integracyjnego Placu Zabaw.      - Powierzchnia placu wodnego będzie wynosiła około 200m² - Na terenie Splash Parku pojawi się 9 atrakcji wodnych  - Będziecie mogli przebrać się w stroje kąpielowe w 2 przebieralniach  - Plac wodny będzie dostosowany dla osób ze szczególnymi potrzebami  Z Wodnego Placu Zabaw skorzystacie w Parku Śląskim już w przyszłe wakacje!  Inwestycja dofinansowana z Projektu Miejskiego pn. (...)
zobacz wiecej
2021-11-08

Aleja Łani w pełnej krasie

Kolejna ważna aleja w Parku Śląskim przeszła modernizację. Zakończono prace na Al. Łani, która prowadzi do znanych i chętnie odwiedzanych restauracji oraz Galerii Rzeźby Śląskiej. Powodów do zadowolenia jest więcej. Parkowi Goście mogą już korzystać z parkingu przy Al. Dojazdowej, gdzie wymieniono nawierzchnię.   Wykonawca prac firma Drogopol z Katowic uwinęła się błyskawicznie. (...)
zobacz wiecej
2021-11-08

Gra terenowa z okazji 11 listopada

  Wielkimi krokami zbliża się dzień 11 Listopada, data mająca szczególne miejsce w sercu każdego Polaka. Tego dnia obchodzimy Narodowy Dzień Niepodległości oraz wspominamy bohaterów którzy ponad 100 lat temu dzięki odwadze, poświęceniu i determinacji doprowadzili do odrodzenia się Państwa Polskiego.   Z tej okazji, chcielibyśmy serdecznie zaprosić wszystkich miłośników historii oraz aktywnego wypoczynku do wzięcia udziału w Niepodległościowej Grze Terenowej w Parku Śląskim. (...)
zobacz wiecej
Aktualna strona: 1, wszystkich stron: 409
Copyright © 1995-2011 Park Śląski