Dzisiaj mamy: Wtorek 20.03.2018
2018-03-16

Marszałek Wojciech Saługa: O frekwencję jestem spokojny

Na temat meczu Polska – Korea Południowa, który już 27 marca odbędzie się na Stadionie Śląskim rozmawiamy z Wojciechem Saługą, marszałkiem województwa śląskiego. – Prawie 9 lat tęskniliśmy za powrotem piłkarskiej reprezentacji kraju na Stadion Śląski (ostatni mecz – eliminacje MŚ – przegrana ze Słowacją 0:1 – przyp. red.). W tym czasie byliśmy świadkami wzlotów i upadków przy modernizacji dawnego Kotła Czarownic. (...)
zobacz wiecej
2018-03-01

Zmarła Irena Fugalewicz. Była wielką przyjaciółką Parku Śląskiego

24 lutego zmarła Irena Fugalewicz, wielka przyjaciółka Parku Śląskiego. W latach 60. była członkiem Komitetu Budowy WPKiW, a w ostatnim czasie działała w Fundacji dla Śląska m.in. na rzecz ochrony parkowych rzeźb. Miała 77 lat. Urodzona w Starym Samborze, córka Stanisława i Janiny Fugalewicz z domu Węcłałowicz. Po wojnie przyjechali do Katowic w z cała rodziną, osiedlając się w jednej z najciekawszy kulturowo dzielnic miasta Ktowice Giszowiec gdzie biegając po giszowieckich podwórkach nasiągkęła śląskością bogactwem śląskich czarnych ogrodów. (...)
zobacz wiecej
2018-02-26

Akademia ludzi spełnionych, którzy chcą parkowi coś oddać

Oto historia o tym, jak zostać parkowym wolontariuszem. Krysia Adamczyk na emeryturę przeszła w lipcu ubiegłego roku. We wrześniu była już członkiem Parkowej Akademii Wolontariatu. Uczy się tu angielskiego, pomaga w przygotowaniu wydarzeń, spotyka ciekawych ludzi. Jak mówi, ma wobec Parku dług, który teraz chce spłacić. Do PAW Krystyna pierwszy raz trafiła dwa lata temu. (...)
zobacz wiecej
2018-02-22

Bieg Wiosenny 2018 FAQ

Mamy dla Was odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z Biegiem Wiosennym. Kiedy i gdzie organizowany jest Bieg Wiosenny? Bieg Wiosenny odbędzie się w niedzielę 11 marca 2018 r. o godzinie 11:00 w Parku Śląskim. Start biegu przy Polach Marsowych. Meta na Stadionie Śląskim Gdzie i kiedy można odebrać pakiet startowy? Pakiety startowe będzie można odebrać w biurze zawodów działającym na Stadionie Śląskim, (sala gimnastyczna, przejście bramą nr 8) w dniach: 9 marca 2018 r. (...)
zobacz wiecej
2018-02-21

Stadion Śląski odzyska żużlową duszę

Stadion Śląski to kolebka sportu. To właśnie na nim, Polacy odnosili wielkie triumfy oraz świętowali niezapomniane zwycięstwa. Każdy sportowiec dąży do perfekcji, która zaprowadzi go na szczyt sportowego Olimpu – pierwsze miejsce na podium. Złoto zawsze smakuje najlepiej, ale nie wszędzie można usłyszeć 45 000 gardeł, które wykrzykują twoje imię. We wrześniu 2018 roku, Stadion Śląski, po raz kolejny zagości na żużlowej mapie świata. (...)
zobacz wiecej
2018-02-21

Belinda Tato: Park Śląski ma potencjał większy niż jego powierzchnia

Park Śląski ma potencjał większy niż jego powierzchnia. Nie uda się naraz rozwiązać wszystkich problemów, ale stopniowo dacie sobie radę z wszelkimi trudnościami. Tak działa się wszędzie na świecie – oceniała Belinda Tato, projektantka i architekt o międzynarodowej sławie, która wykłada m.in. na Uniwersytecie Harvarda w Bostonie. Kilka tygodni temu zgodziła się uczestniczyć w warsztatach z pracownikami Parku Śląskiego. (...)
zobacz wiecej
2018-02-20

W Parku Śląskim są realizowane prace porządkowe i pielęgnacyjne. Dotyczą również drzewostanu

Na terenie Parku Śląskiego trwają prace związane z porządkowaniem, pielęgnacją i korektą drzewostanu oraz innych elementów parkowej zieleni. Obecnie są one prowadzone w rejonach ulicy Parkowej oraz alei Sportowej. W rejonie ul. Parkowej prace zabezpieczające prowadzi spółka Tauron, która porządkuje teren po usunięciu trzydziestu drzew zagrażających bezpośrednio przebiegającej tamtędy linii wysokiego napięcia. (...)
zobacz wiecej
2018-02-19

Otwarcie Stadionu Śląskiego sportowym wydarzeniem roku 2017

Otwarcie Stadionu Śląskiego zostało sportowym wydarzeniem roku 2017. Nagrodę przyznała Kapituła Plebiscytu Sportowiec Roku 2017 woj. śląskiego, którego uroczyste podsumowanie odbyło się na Stadionie Śląskim. 17 lutego br. na Stadionie Śląskim odbyła się Gala Plebiscytu Sportowiec Roku 2017 woj. śląskiego. To nagrody czytelników i internautów Dziennika Zachodniego, które przyznano w 6 kategoriach: Sportowiec Roku, Trener Roku, Drużyna Roku, Młodzieżowy Sportowiec Roku do lat 18, Trener Młodzieży Roku do lat 18, Młodzieżowa Drużyna Roku do lat 18. (...)
zobacz wiecej
2018-02-07

Historia będzie tworzyć się na Śląskim. Memoriał Kusocińskiego 8 czerwca w Chorzowie. Bilety od 10 złotych!

Memoriał Janusza Kusocińskiego to kolejna wielka impreza lekkoatletyczna, która w tym roku zagości na Stadionie Śląskim. Ten najstarszy polski mityng, mający wielkie tradycje i bogatą sportową historię, odbędzie się w Chorzowie 8 czerwca. Już dziś rusza sprzedaż biletów na to wydarzenie – ich ceny zaczynają się od 10 złotych. KUP BILET Po kilku latach rozgrywania zawodów w Szczecinie Memoriał Janusza Kusocińskiego znalazł nowy dom – będzie nim nowoczesny Stadion Śląski w Chorzowie. (...)
zobacz wiecej
2018-02-02

Z Pól Marsowych na Stadion Śląski. Znamy nową trasę Biegu Wiosennego

Tłumy chętnych wystartują podczas najbliższego Biegu Wiosennego. Na liście jest już ponad 2,5 tysiąca zawodników. 10-kilometrowa trasa, którą 11 marca pokonają biegacze, będzie wiodła głównymi alejami Parku Śląskiego, ale również po leśnych duktach, które z pewnością ją urozmaicą. Finał odbędzie się na Stadionie Śląskim. ZAPISY Trasa będzie miała jedną pętlę. (...)
zobacz wiecej
Aktualna strona: 1, wszystkich stron: 345
Copyright © 1995-2011 Park Śląski