Dzisiaj mamy: Wtorek 30.05.2017
2017-05-29

II Śląski Piknik Kardiologiczny. Dobra zabawa i promocja profilaktyki chorób serca

„Profilaktyka, zdrowie, bezpieczeństwo” – pod takim hasłem w sobotę, 3 czerwca na obiektach treningowych Stadionu Śląskiego odbędzie Śląski Piknik Kardiologiczny. Impreza, którą poprowadzi kabaret Rak, rozpocznie się o godz.11.00 i potrwa do 18.00! Wstęp wolny! To już druga edycja imprezy organizowanej przez Fundację na Rzecz Wspierania Oddziału Elektrokardiologii Górnośląskiego Ośrodka Kardiologii w Katowicach-Ochojcu ELEKTROKARDIOLOGIA-OCHOJEC. (...)
zobacz wiecej
2017-05-26

Popularna i widowiskowa dyscyplina na łąkach w skansenie

Związek Kynologiczny i Amatorska Drużyna sportowa HOPSTER zapraszają na zawody agility, które odbędą się 27 i 28 maja w chorzowskim Skansenie. Agility to bardzo popularna i widowiskowa dyscyplina sportowa dla psów i ich przewodników. Narodziła się w Wielkiej Brytanii w latach 70-tych. Za sport została uznana w 1991 r. (przez Międzynarodową Federację Kynologiczną - FCI). (...)
zobacz wiecej
2017-05-25

Dzieci będą zachwycone. Kinder Joy Road Show w Parku Śląskim

Być jak Christiano Ronaldo, Lewis Hamilton, Joe Bastianich, Krzysztof Kolumb, a może sam Albert Einstein - to marzenie niejednego dziecka. Maluchy będą mogły poczuć się przez chwilę jak ich idole, podczas plenerowych imprez Kinder Joy Road Show. Kinder Joy Road Show to cykl rodzinnych imprez, odbywających się w 16 miastach Polski. W tym roku ich tematem przewodnim jest odkrywanie dziecięcych uzdolnień i pasji. (...)
zobacz wiecej
2017-05-22

Maszyny i urządzenia przed rewolucją przemysłową. Zapraszamy do skansenu na PreIndustriadę

Serdecznie zapraszamy 28 maja od 12.00 do 17.00 na imprezę plenerową „ PreIndustriada”, podczas której zaprezentujemy naszym zwiedzającym maszyny i urządzenia związane z dawnym przemysłem. Nasi goście zobaczą pracę folusza i gręplarki. Będą mogli zwiedzić i posłuchać historii wiatraka z Grzawy i przyjrzeć się pracy młyna z Imielina. W zagrodzie z Krasowych zaprezentujemy pokaz pracy kieratu, a przy chałupie ze Zborowskiego powstanie tradycyjny plac ciesielski, na którym cieśle i lepiarze wykonają ścianę z gliny i słomy. (...)
zobacz wiecej
2017-05-18

Fundusze unijne, Kongres Seniora, capoeira i Zwierzynalia. Ciekawy weekend w Parku Śląskim [LISTA IMPREZ]

Nadchodzący weekend zapowiada się atrakcyjnie nie tylko ze względu na pogodę, ale również dzięki wielu wydarzeniom, które odbędą się w Parku Śląskim. Wśród nich m.in. Dni Otwarte Funduszy Europejskich, Kongres Obywatel Senior i Noc Muzeów w skansenie. Oto pełna lista imprez na sobotę i niedzielę. 1. Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Parku Śląskim2. Kongres Obywatel Senior3. (...)
zobacz wiecej
2017-05-18

Mądrzy i odpowiedzialni właściciele znów spotkają się na Zwierzynaliach

V Ogólnopolski Zjazd Mądrych i Odpowiedzialnych Miłośników Zwierząt to już tradycja, która skupia ludzi kochających zwierzęta, dla których idea "ucząc miłości i szacunku do zwierząt, uczymy miłości i szacunku do ludzi" realizowana jest każdego dnia.     Plan ZWIERZYNALII 2017I ICH PRZYJACIÓŁ.12.15-12.40- PREZENTACJA SCHRONISK: Schronisko„Psitul mnie”z Zabrza, Schronisko„Przystanek Schronisko” z Katowic,Schronisko dla Zwierząt z Zawiercia, Fundacji na Rzecz Zwierząt „MIAUKOT AND ZAGRYZIENI”. (...)
zobacz wiecej
2017-05-17

Festiwal Capoeiry na Duże Łące. Zapraszamy do brazylijskiego tańca

21 maja około godziny 13:30 odbędzie się impreza sportowo-kulturalna w Parku Śląskim! Wydarzenie organizowane przez kluby sportowe z Katowic, Chorzowa i Bytomia, przy wsparciu Urzędu Miasta Chorzowa oraz Parku Śląskiego. W programie treningi capoeira prowadzone przez:- Instrutor Calango (instruktor katowickiego klubu);- Est.instr. Rasta (instruktor bytomskiego klubu);- Est. instr. Zebra (instruktor chorzowskiego klubu);- Est. (...)
zobacz wiecej
2017-05-15

Dni Otwarte Funduszy Europejskich: Elka za złotówkę, tor przeszkód i gigantyczna krzyżówka

Już w najbliższą sobotę (20 maja) w Parku Śląskim odbędą się Dni Otwarte Funduszy Europejskich. W programie jest wiele atrakcji oraz promocja na kolejkę linową. „Elka” będzie kursować wtedy po specjalnej cenie – za przejazd w jedną stronę będzie trzeba zapłacić tylko 1 zł. Od godziny 13 przed Halą Wystaw „Kapelusz” będzie można pokonać specjalny tor przeszkód. (...)
zobacz wiecej
2017-05-13

Techniczna trasa ze zjazdem ze schodów. Tak studenci walczą w Akademickich Mistrzostwach Polski w MTB [ZDJĘCIA]

Dziesięć lat temu w Cieszynie było bardzo mokro i padało. Dziś, gdy po tak długiej przerwie Akademickie Mistrzostwa Polski w MTB wróciły na Śląska, pogoda była łaskawsza. Na starcie stanęło ponad 230 zawodników z całej Polski. W sobotę obyła się jazda indywidualna na czas kobiet i mężczyzn. Kolarze startowali co minutę i mieli do pokonania 5,5-kilometrową dość wyboistą trasę, na której nie brakowało schodów, podjazdów i ciekawych technicznie elementów. (...)
zobacz wiecej
2017-05-13

Retro bukiety i ptaki wędrowne. Trwa Święto Kwiatów w Parku Śląskim [ZDJĘCIA]

Komunijne bukiety w stylu retro, kręcenie wianków i inne atrakcje przyciągnęły dziś całkiem sporą rzeszę odwiedzających na drugi dzień Święta Kwiatów. Największym zainteresowaniem cieszył się oczywiście kiermasz, na którym każdy może znaleźć coś dla siebie. Begonie, azalie i rododendrony czarują w parku już od 1959 roku. Święto Kwiatów jest bowiem kontynuacją słynnych wystaw, które przez dziesięciolecia były jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu parkowych imprez. (...)
zobacz wiecej
Aktualna strona: 1, wszystkich stron: 330
Copyright © 1995-2011 Park Śląski