Dzisiaj mamy: Niedziela 18.11.2018
2018-11-15

Blisko 30 tys. osób świętowało 100-lecie odzyskania niepodległości na Śląskim

220 ton ważyły wszystkie pojazdy militarne, które można było zobaczyć podczas obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości na Stadionie Śląskim. Nie brakowało też licznych występów artystycznych, konkursów z nagrodami czy atrakcji dla dzieci. We wspólnym świętowaniu na Śląskim udział wzięło blisko 30 tysięcy osób. Wielkiej wystawie pojazdów wojskowych na placu Europejskim stadionu towarzyszyła także prezentacja broni, amunicji, armat oraz wyrzutni rakiet. (...)
zobacz wiecej
2018-11-15

Bazyliszek najlepszy na świecie! Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko z kolejnym prestiżowym wyróżnieniem

Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko świętuje kolejny międzynarodowy sukces! Tym razem dobre wieści przyszły aż zza oceanu. 13 listopada w Orlando po raz dwudziesty piąty ogłoszono laureatów nagród Thea Awards TEA, uznawanych za najważniejsze i najwyższe wyróżnienia branży rozrywkowej na świecie. Wśród 15 uhonorowanych projektów znalazł się Bazyliszek. (...)
zobacz wiecej
2018-11-09

Parkingi podczas Narodowego Święta Niepodległości i imprezę na Stadionie Śląskim

W dniu 11 listopada 2018 roku w związku z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości na Stadionie Śląskim zmienia się cennik opłat za parkowanie pojazdów na terenie Parku Śląskiego w sposób następujący: 10,00 PLN– jednorazowa opłata ryczałtowa, pobierana przy wjeździe do strefy parkingowej. Zasady walidacji biletów dla podmiotów prowadzących działalność na terenie Parku Śląskiego pozostają niezmienne. (...)
zobacz wiecej
2018-11-08

Ponad 40 lat gotowałem dla zwierząt

Arnold Dombrowski w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym pracuje od 44 lat. Jest najstarszym kucharzem w zoo. Niedawno, podczas obchodów 60-lecia ogrodu zoologicznego, został uhonorowany Złotą Odznaką „Zasłużony dla Województwa Śląskiego”. Rozmawiamy z nim m.in. o pierwszym dniu jego pracy i o zwierzętach, których jego zdaniem, najbardziej w tym miejscu brakuje. (...)
zobacz wiecej
2018-11-07

Park utonął w jesiennych kolorach [ZDJĘCIA]

Zachęcamy do spacerowania po parku. Jesień jest bowiem w tym roku bardzo urokliwa.
zobacz wiecej
2018-11-06

100-lecie odzyskania niepodległości na Śląskim

Stadion Śląski zaprasza do wspólnego świętowania setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Oprócz wystawy militariów, pokazów laserowych oraz występów artystycznych i konkursów z nagrodami będzie można także zasiąść na trybunie Śląskiego i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Wstęp wolny. Imprezę rozpocznie prezentacja broni, amunicji, wyrzutni rakiet i działa przeciwlotniczego, a także wielka wystawa pojazdów wojskowych, na której można będzie zobaczyć m. (...)
zobacz wiecej
2018-11-05

Rammstein 24 lipca 2019 roku zagra na Stadionie Śląskim

17 września Rammstein ogłasza na swojej stronie: “Prawie gotowe! Nagrania orkiestry i chóru w Mińsku do siódmego studyjnego albumu”. Dodatkowo, zespół publikuje dwa zdjęcia z cytatem z piosenki “Adios”, co także może być interpretowane jako wezwanie do działania dla Rammstein: “Skrzypce płoną z piskiem, harfy przecinają ciało ["Geigen brennen mit Gekreisch, Harfen schneiden sich ins Fleisch"]. (...)
zobacz wiecej
2018-10-26

Wielki mecz w wielkiej sprawie na Śląskim

27 października na arenie główne Stadionu Śląskiego spotkają się dwie wyjątkowe drużyny. Na co dzień ich zawodnicy kojarzą nam się ze zdecydowanie innymi dyscyplinami. Ale w ostatnią sobotę października, w samo południe, drużyny polityków oraz dziennikarzy staną na murawie, by rozegrać mecz charytatywny na rzecz Ośrodka Wsparcia – Dziennego Domu Pobytu w Chorzowie. (...)
zobacz wiecej
2018-10-10

Pobiegnij i zobacz, jak zmienia się park!

Rewitalizacja Parku Śląskiego to sprawa wielkiej wagi, wręcz historyczna. Warto ją upamiętnić. Najlepiej aktywnie. Stąd pomysł wytyczenia biegowej trasy Jessiki, która została poprowadzona szlakiem obiektów i przestrzeni, które już wkrótce mają się zmienić. Zastanawialiśmy się nad tym, jak upamiętnić to wielkie wydarzenie, jakim jest podpisanie umowy dofinansowania. (...)
zobacz wiecej
Aktualna strona: 1, wszystkich stron: 357
Copyright © 1995-2011 Park Śląski