Dzisiaj mamy: Poniedziałek 16.09.2019
2019-09-13

Parkingi i wjazd do Parku Śląskiego podczas memoriału im. Kamili Skolimowskiej

Jeśli wybierasz się na Memoriał Kamili Skolimowskiej, który odbędzie się na Stadionie Śląskim 14 września, przygotowaliśmy miejsca parkingowe w Strefie Parkingowej P8. Zryczałtowana opłata parkingowa pobierana będzie w momencie wjazdu do Strefy Parkingowej: • za parkowanie samochodów osobowych do 7,5 t DMC w wysokości 20,00 zł,• za parkowanie samochodów powyżej 7,5 t DMCw wysokości 40,00 zł. (...)
zobacz wiecej
2019-09-13

UL2L: kolejne spotkanie interesariuszy w ramach programu Interreg Europe

Dziś odbyły się drugie warsztaty interesariuszy w ramach projektu UrbanLinks 2 Landscape, który jest realizowany w ramach unijnego programu Interreg Europe. Uczestnicy dzisiejszego spotkania dyskutowali na temat roli UL2L w rozwoju terytorialnym województwa. Przedstawiali też swoje rekomendacje. Omawiali też lokalne i regionalne programy dotyczące terenów zielonych, a także mówiono o tych projektach, które się udały i tych, których zaniechano. (...)
zobacz wiecej
2019-09-12

Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko świętuje 60. urodziny!

Śląskie Wesołe Miasteczko już od 60 lat bawi mieszkańców Śląska i całej Polski. Wszystko zaczęło się w 1959 roku, kiedy po raz pierwszy otwarto bramy, wówczas jeszcze Wesołego Miasteczka. Wiele osób mówiąc słowo „karuzela” ma w myślach kultowe Samoloty Duże, które działają w Legendii do dzisiaj pod nazwą DreamFlight Airlines. Cały tegoroczny sezon w parku mija pod znakiem tej okrągłej rocznicy. (...)
zobacz wiecej
2019-09-05

Rajd Śląska - organizacja ruchu na terenie Parku Śląskiego

6 września na terenie Parku Śląskiego i na Stadionie Śląskim odbędzie się odcinek pokazowy Rajdu Śląska "Kryteria 100-lecia Powstań Śląskich". W związku z tym nastąpi zmiana organizacji ruchu, zgodnie z mapą załączoną poniżej. Utrudnień można się spodziewać w godzinach od 17 do 23. Dla kibiców zostały przygotowane miejsca parkingowe, które również zostały oznaczone na mapie. (...)
zobacz wiecej
2019-09-03

Jubileuszowy LOTTO Memoriał Kamili Skolimowskiej 14 września na Stadionie Śląskim

W drugą sobotę września w legendarnym Kotle Czarownic po raz kolejny wystartują największe gwiazdy światowej lekkoatletyki. Organizatorzy i partnerzy wydarzenia zapewniają, że niemal wszystko jest już gotowe do jubileuszowej, 10. edycji mityngu, który po raz drugi odbędzie się na Stadionie Śląskim. Od 2009 roku impreza poświęcona pamięci najmłodszej polskiej mistrzyni olimpijskiej przeszła drogę od kameralnego spotkania sportowych przyjaciół Kamili Skolimowskiej do prestiżowego mityngu, który przed rokiem zgromadził na trybunach ponad 41 000 sympatyków lekkoatletyki. (...)
zobacz wiecej
2019-08-30

W Legendii zakończycie wakacje podczas Summer Vibes Music Party

W sobotę 31 sierpnia o 20:00 startuje Summer Vibes Music Party. To specjalna edycja wydarzenia Legendia At Night. Jazdę na karuzelach przy zachodzie słońca i po zmroku urozmaicą specjalne atrakcje! Summer Vibes Music Party to idealna propozycja na niezapomniane zakończenie tegorocznych wakacji. Szaleństwo na karuzelach w połączeniu z największymi muzycznymi hitami to prawdziwa moc imprezowych wrażeń! Oświetlone nocą karuzele i parkowe alejki pozwalają odkryć Legendię na nowo. (...)
zobacz wiecej
2019-08-26

Fest Festival jest bardzo dobrze oceniany przez uczestników. Za wszelkie utrudnienia podczas imprezy przepraszamy

Fest Festival, który odbył się w miniony weekend był największą i jedyną tak dużą imprezą w sezonie 2019 w przestrzeni Parku Śląskiego. To nowa bardzo ciekawa propozycja na festiwalowej mapie Polski. Zjechało na niego kilkadziesiąt tysięcy ludzi z całego kraju. Poza świętem muzyki, to również bardzo dobra promocja Parku Śląskiego poza aglomeracją. W ośmiu strefach każdego dnia festiwalu bawiło się około 20 tysięcy ludzi. (...)
zobacz wiecej
2019-08-26

Ruszyła sprzedaż miejsc parkingowych na Rapsodię Śląską

31 sierpnia na Stadionie Śląskim odbędzie się koncert „Rapsodia Śląska”. Park Śląski udostępni miejsca parkingowe w kilku strefach. Bilet parkingowy będzie można zakupić w przedsprzedaży internetowej na stronie www.ticketmaster.pl od dnia 26 sierpnia 2019 roku od godziny 12:00 do dnia 31 sierpnia 2019 roku do godziny 10:00 w następujących cenach:Strefa Parkingowa P8 – 10,00 złStrefa Parkingowa P10 – 10,00 zł Po zakupie biletu parkingowego, bilet należy wydrukować i kierować się do Strefy Parkingowej poprzez współrzędne GPS podane na bilecie. (...)
zobacz wiecej
2019-08-24

Przedostatnie „Śniadanie na trawie” z dyskusją o udanych zwyżkach i przygotowaniu roślin do jesieni

Zbliżamy się do końca wakacji, ale również do końca Waszego ulubionego cyklu – Śniadanie na trawie”. Dziś poza standardowym menu zaserwowaliśmy dyskusję o udanych związkach oraz o przygotowaniu roślin do jesieni. To najlepsze, co mogło nas wszystkich spotkać – słońce, leżaki, pyszne jedzenie, odpoczynek i uśmiech – można było dziś znaleźć w ogrodzie różanym. (...)
zobacz wiecej
2019-08-22

Park Śląski nie tworzy żadnych osi widokowych. Rozpoczęła się natomiast realizacja programu modernizacyjnego

W odniesieniu do doniesień medialnych dotyczących stworzenia osi widokowych i związaną z tym wycinką drzew, pragniemy stanowczo odciąć się od tego typu pomysłów i zapewnić, że żaden z nich nie zostanie zrealizowany. Są one całkowicie sprzeczne z przyjętą przez obecny zarząd WPKiW SA strategią rozwoju Parku Śląskiego oraz z opinią Rady ds. Różnorodności Biologicznej Parku Śląskiego, która w naszej Spółce, w sprawach związanych z ochroną parkowej flory i fauny, jest ważnym organem doradczym. (...)
zobacz wiecej
Aktualna strona: 1, wszystkich stron: 371
Copyright © 1995-2011 Park Śląski