Dzisiaj mamy: Piątek 18.01.2019
2019-01-09

Piękna zima w Parku Śląskim [ZDJĘCIA]

Zachęcamy do obejrzenia zimowych zdjęć z najpiękniejszych miejsc w parku.
zobacz wiecej
2019-01-02

Pelikany mają willę z basenem

Pelikany małe ze Śląskiego Ogrodu Zoologicznego po raz pierwszy są eksponowane zimą. Wszystko dzięki nowemu pawilonowi, który umożliwia obserwację tych niezwykle ruchliwych i interesujących ptaków. Nowy budynek znajdziecie po lewej stronie od wejścia głównego, tuż przy wybiegu marabuta. Na szybach obiektu wciąż znajdują się jeszcze biało-czerwone taśmy, które pomagały ptakom przyzwyczaić się do obecności oszklenia. (...)
zobacz wiecej
2019-01-02

Do sprzedaży trafił kalendarz Stadionu Śląskiego na rok 2019

Stadion Śląski zaprasza do zakupu wyjątkowego trzynastostronicowego kalendarza na rok 2019, w którym zaprezentowane zostały najważniejsze imprezy sportowe, muzyczne i rozrywkowe minionych 12 miesięcy. Trzynastostronicowy kalendarz Stadionu Śląskiego wydawany jest już od 2005 roku, z przerwą w 2015. Każde wydanie to zupełnie inna koncepcja na przedstawienie samego obiektu, ważnych dla stadionu momentów oraz nawiązania do historii. (...)
zobacz wiecej
2018-12-27

Sylwester bez auta i sztucznych ogni [SPRAWY ORGANIZACYJNE NA 31.12.2018]

W tym roku Sylwestra będziemy obchodzić na Stadionie. Nie zapominajmy, że znajduje się on na terenie Parku Śląskiego. To niezwykła przestrzeń, enklawa zieleni w samym sercu zurbanizowanego Śląska, nasze wspólne dobro. Pamiętajcie o tym również 31 grudnia, kiedy czerpać będziecie z jego uroków przed i podczas „Sylwestrowej Mocy Przebojów”, która odbędzie się na Stadionie Śląskim. (...)
zobacz wiecej
2018-12-27

Sylwestrowa Noc Przebojów Telewizji Polsat na Stadionie Śląskim

Telewizja Polsat już od 2015 organizuje zabawy sylwestrowe w stolicy naszego województwa. Jak mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic, te poprzednie edycje udowodniły, że miasto radzi sobie z tego typu wyzwaniami. W tym roku plany organizacyjne pokrzyżował zakończony już Szczyt Klimatyczny ONZ. Pojawił się pomysł organizacji regionalnego Sylwestra w obiekcie, który jest symbolem naszego województwa. (...)
zobacz wiecej
2018-12-21

Parkowy przewodnik świąteczny

Przyrodnicze uroki Parku Śląskiego można podziwiać również zimą. Jednak w przerwie świąteczno-noworocznej, od 22 grudnia do 7 stycznia, warto skorzystać też z innych atrakcji. Jeżeli zastanawiacie się z jakich, mamy dla Was krótką ściągawkę. Boże Narodzenie i okres noworoczny to czas, który można spędzić rodzinnie i aktywnie. Zachęcamy do skorzystania ze wszystkich parkowych propozycji – podkreśla Marek Widuch, wiceprezes Parku Śląskiego. (...)
zobacz wiecej
2018-12-20

Jak zadbać o świąteczne drzewko

Choinka to jeden z najważniejszych symboli Bożego Narodzenia. Ogrodnicy i specjaliści ds. zieleni z Parku Śląskiego przygotowali dla Was specjalny poradnik, dzięki któremu będziecie mogli dłużej cieszyć się urokami świątecznych drzewek. Warto się z nim zapoznać. 1. Postaw na odpowiedni gatunekWybór jest ogromny. Sklepy od kilku tygodni kuszą promocjami. Jednak, jeżeli chcemy, żeby choinka nie sprawiała wielu problemów i cieszyła nasze oczy przez dłuższy czas, warto wybrać odpowiedni gatunek. (...)
zobacz wiecej
2018-12-18

W śląskim zoo można dotknąć nosorożca

Nosorożce to zwierzęta zagrożone wyginięciem. Warto o tym pamiętać i warto na ten temat edukować. Fundacja Park Śląski udostępniła na terenie Śląskiego Ogrodu Zoologicznego naturalnych rozmiarów eksponat edukacyjno-przyrodniczy, dzięki któremu każdy będzie mógł poznać te zwierzęta z bliska. Postawiono go tuż obok budowanego właśnie pawilonu dla nosorożców, który ma zostać oddany do użytku już za kilka tygodni. (...)
zobacz wiecej
2018-12-18

Odszedł Gerard Mądry, wielki miłośnik i przyjaciel Parku Śląskiego

Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku to był obiekt jego największej troski. Gerard Mądry nigdy nie dawał za wygraną, a jego czasem może i zbyt ostra krytyka, zawsze dawała do myślenia. Nie było też wątpliwości, że chodzi w niej tylko o jedno: aby park wrócił do lat największej świetności. Stowarzyszenie „Nasz Park” działa już od ponad 13 lat. Powstało m. (...)
zobacz wiecej
2018-12-14

Parkingi na terenie Parku Śląskiego podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów

Podczas Sylwestrowej Nocy Przebojów Park Śląski udostępni parkingi, które będą zlokalizowane w czterech strefach. Bilet parkingowy będzie można zakupić w przedsprzedaży internetowej na stronie www.ticketmaster.pl od 14 grudnia od godziny 9 do dnia 31 grudnia do 16 w cenie 20 zł (link poniżej). Po zakupie bilet należy wydrukować i kierować się do Strefy Parkingowej poprzez współrzędne GPS podane na bilecie. (...)
zobacz wiecej
Aktualna strona: 1, wszystkich stron: 359
Copyright © 1995-2011 Park Śląski