Dzisiaj mamy: Poniedziałek 26.06.2017
2017-06-23

Noc Świętojańska i inne ciekawe wydarzenia 24 i 25 czerwca [LISTA IMPREZ]

Przed nami pierwszy weekend lata. Najważniejszym wydarzeniem w Parku Śląskim będzie Noc Świętojańska. Nie zabraknie jednak również innych ciekawych imprez. 1;. Noc Świętojańska w Parku Śląskim2. Kino na kole3. Muzyczny Bukiet Róż4. Reni Jusis na Kontenerach Kultury5. Bieg dla Słonia6. Koncert „Dni, których nie znamy”7. Joga w Rosarium8. Zumba na Stadionie Śląskim (...)
zobacz wiecej
2017-06-21

Kino na Kole, czyli Międzynarodowy Festiwal Filmów Rowerowych w Parku Śląskim

Międzynarodowy Festiwal Filmów Rowerowych odbywa się już od dwunastu lat w Herne w Zagłębiu Ruhry w Niemczech, a od 2012 roku ma także swoją edycję w Polsce. Do tej pory filmy pokazywane były już w Częstochowie i Krakowie. Teraz, po raz pierwszy zobaczyć je będzie można także w Parku Śląskim w ramach projektu Kino na Kole. Projektu organizowanego przez Park Ślaski i Instytucje Filmową Silesia Film. (...)
zobacz wiecej
2017-06-21

Uniwersytet Ekonomiczny przygarnął jedną z ławek w Rosarium

„By być wydajnym trzeba być wypoczętym” – taka myśl od dziś zaprasza na jedną z ławek w Rosarium. Zaproponował ją Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, który wziął udział w organizowanej przez Park Śląski akcji „Przygarnij ławkę”. – To jedna z naszych akcji w ramach tzw. społecznej odpowiedzialności biznesu. Uniwersytet nie może się zamknąć w swoich murach. (...)
zobacz wiecej
2017-06-17

Diabły, kominiarz i panna młoda rzucali się kolorami podczas Gryfnego Biegu [ZDJĘCIA]

Warto czasem się zapomnieć i po prostu dobrze się bawić. Tak pewnie twierdzi 558 osób, które wystartowały w piątej edycji Gryfnego Biegu. Na trasie można było spotkać pannę młodą, kilku diabłów i kominiarza. Wszyscy kolorowi i w świetnych humorach, co dokładnie odzwierciedlało specyfikę tego startu. Dziś liczyły się tylko zabawa i kolory, którymi partnerzy biegu – Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, Fundacja Iskierka, Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko i Fundacja Park Śląski – sypali w pięciu strefach. (...)
zobacz wiecej
2017-06-16

Kolorowy weekend w Parku Śląskim [LISTA IMPREZ]

Przed nami ostatni weekend wiosny. W Parku Śląskim odbędzie się kilka ciekawych wydarzeń, w który warto wziąć udział. Oto lista. 1. Festiwal Kolorów2. Gryfny Bieg3. Śniadanie na Trawie4. Food Park Festival5. Fair Weather Friends na Kontenerach Kultury6. Joga w Rosarium7. Biathlon dla każdego na Stadionie Śląskim8. Zumba na Stadionie Śląskim9. Muzyczny Bukiet Róż (...)
zobacz wiecej
2017-06-14

Niedzielna klasyka powraca. Muzyczny Bukiet Róż ponownie zakwitnie w Parku Śląskim [PROGRAM]

Od czerwca zapraszamy na kolejną edycję kameralnego cyklu dla melomanów. Jak co roku u progu letnich wakacji, do malowniczego pleneru nieopodal Rosarium powracają szlachetne dźwięki oraz brzmienia i nastroje całkowicie odmienne wobec repertuaru dominującego w lokalach gastronomicznych i lejącej się z głośników muzycznej komercji. Dźwięki na łąceNa ulubionej przez melomanów i przypadkowych spacerowiczów łące sąsiadującej z Rosarium i Ogrodem Japońskim, ponownie rozbrzmiewać będą dzieła wielkich klasyków oraz szlagiery sprzed dekad w aranżacjach na instrumenty akustyczne. (...)
zobacz wiecej
2017-06-14

Noc na powitanie lata. 24 czerwca parkowe atrakcje otwarte po zmierzchu [SZCZEGÓŁY]

Odwiedzić jeżozwierza po zmroku. Przejechać się w ciemnościach na kanapie kolejki linowej lub na jednej z wielu karuzel w parku rozrywki. Puszczać wianki i szukać kwiatów paproci. Odkryć tajemnice meteorytów przy dźwiękach muzyki rockowej, a w końcu przebiec po zmierzchu kilka kilometrów. To wszystko już 24 czerwca będzie można zrobić podczas Nocy Świętojańskiej w Parku Śląskim. (...)
zobacz wiecej
2017-06-13

Węgierska trawa rozkładana na Stadionie Śląskim. Do zakończenia prac na chorzowskim gigancie zostało naprawdę niewiele [ZDJĘCIA]

Stadion Śląski ma już trawę. Być może w niedalekiej przyszłości wybiegnie na nią Robert Lewandowski i inni zawodnicy reprezentacji Polski w piłce nożnej, a także Anita Włodarczyk i pozostałe gwiazdy światowej lekkoatletyki. Na razie trwa wykańczanie obiektu. Do finiszu zostało naprawdę niewiele. Obiekt będzie dostępny już za kilka miesięcy. – Stadion musi żyć. A żeby tak się stało muszą się nad nim odbywać imprezy – podkreśla Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego. (...)
zobacz wiecej
2017-06-08

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie „Park oczami dziecka”. Z najciekawszych prac powstanie kolorowa publikacja

Od 1 do 23 czerwca można nadsyłać prace na konkurs plastyczny „Park oczami dziecka”, który jest adresowany do najmłodszych. Z najciekawszych prac powstanie publikacja prezentująca Park Śląski z dziecięcej perspektywy. Organizatorami konkursu są Park Śląski i Fundacja Park Śląski, a dofinansowanie na jego realizację przyznał Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. (...)
zobacz wiecej
2017-06-08

Przed nami trzeci start Parkowej Korony Biegów. Gryfne bieganie w dobrym nastroju

Kilometr, kolory, muzyka i kolejny kilometr. Łącznie cztery takie strefy znajdą się na tegorocznej trasie Gryfnego Biegu, który w Parku Śląskim odbędzie się 17 czerwca. Zapisy na ten star odbywają się już tylko w biurze zawodów. Będzie to trzeci tegoroczny start zaliczany do Parkowej Korony Biegów. W zeszłym roku, w Gryfnym Biegu wystartowało 1385 zawodników. (...)
zobacz wiecej
Aktualna strona: 1, wszystkich stron: 332
Copyright © 1995-2011 Park Śląski