Dzisiaj mamy: Wtorek 03.08.2021
2021-08-03

Ekopatrole w Parku Śląskim

  Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby od 15 - 60+ do zapisów na ekopatrole odbywające się w Parku Śląskim w każdy wtorek od 20 lipca 2021.Podczas ekopatroli staniesz się EKOWOLONTARIUSZEM projektu "Parkowa Kuźnia Wolontariatu" realizowanego w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy ze środków Funduszy norweskich i Funduszy EOG na lata 2014-2021.   Każdy patrol rozpocznie się pod budynkiem KAPELUSZ w Parku Śląskim, obok którego ustawiona zostanie flaga Zielone Śląskie, co ułatwi znalezienie grupy. (...)
zobacz wiecej
2021-08-02

Zostań liderem ekologii i zmieniaj na lepsze Park Śląski

  Rusza kolejne spotkanie w ramach Młodzieżowego Forum Ochrony Przyrody. Razem z nami stwórz rekomendację z ekologicznymi rozwiązaniami dla Parku Śląskiego.       Drewniany skatepark czy ławki z ładowaniem zasilanym słońcem w naszym Parku? Wszystko jest do zrobienia, a decyzja należy do Ciebie! Miej swój głos! Wyłonimy najlepsze pomysły, które zostaną przekazane do Marszałka Województwa Śląskiego oraz staną się częścią Lokalnej Strategii Ochrony Przyrody. (...)
zobacz wiecej
2021-07-30

Zapraszamy na kolejne śniadanie w Rosarium!

Na pewno nie możecie doczekać się soboty i "Śniadania na trawie" wśród róż! Jak zwykle informujemy o tym co będzie się działo:  9:00 - 10:30 joga z Akademia Jogi i Terapii Ruchem  11:00 - 12:00 fitness z Calypso Fitness Club Polska  12:00 - 13:00 prelekcja ze Strażą Miejską z Chorzowa   Żeby mieć siłę do dalszych zabaw po tak intensywnym poranku, koniecznie posilcie się u Kolorowego Talerza. (...)
zobacz wiecej
2021-07-29

Ogród Japoński po pracach pielęgnacyjnych

Zakończyliśmy dziś prace pielęgnacyjne w Ogrodzie Japońskim. Zamontowaliśmy specjalne tablice, które informują Gości o zasadach korzystania z tego obiektu. Było to konieczne, aby uniknąć zanieczyszczenia wody w najbliższej przyszłości.   Zwracamy szczególną uwagę na absolutny zakaz:  - Wchodzenia i brodzenia w zbiornikach wodnych. Skóra, ubrania, buty przenoszą fosfor, który sprzyja rozwojowi glonów. (...)
zobacz wiecej
2021-07-29

Zapraszamy na kolejny koncert w cyklu "Muzyczny Bukiet Róż"!

Już 1 sierpnia o godz. 16:00 odbędzie się kolejny koncert z cyklu „Muzyczny Bukiet Róż”. Tym razem wystąpi dla Państwa Maes-trio z programem „Wiedeńskie popołudnie z muzyką”. W programie m. in. Imre Kálmán – „Hrabina Marica” i „Księżniczka czardasza”, Franz Lehár – „Wesoła Wdówka”, Johann Strauss – ‘’Wiedeńska krew”, „Zemsta nietoperza” oraz słynne walce. (...)
zobacz wiecej
2021-07-26

Przebieg modernizacji obiektów Parku Śląskiego

Po udanych modernizacjach Ogrodu Japońskiego i otoczenia Hali Wystaw Kapelusz wykonawcy nie zwalniają tempa, przekształcając kolejne obiekty na terenie Parku Śląskiego. Budynek administracyjno-edukacyjny Śląskiego Ogrodu Zoologicznego, realizowany przez Przedsiębiorstwo Inżynieryjno–Budowlane BUDECON SA. rośnie w oczach. Obiekt ma być dwukondygnacyjny, uformowany w nowoczesną bryłę. (...)
zobacz wiecej
2021-07-26

Kolejny koncert z serii "Muzyczny Bukiet Róż" za nami

Zakończył się kolejny koncert z serii "Muzyczny Bukiet Róż". Wspaniały koncert w rytmie tanga dał Tango Stan Quintet w składzie: Krzysztof Kołodziej – gitara, Karol Grzeszczuk – akordeon, Agnieszka Dancewicz – skrzypce, Justyna Służalec – fortepian, Piotr Kucharz – kontrabas. Gościnnie wystąpiła Ewelina Sobczyk – sopran. Publiczność jak zwykle dopisała!   W trakcie swojej działalności Tango Stan Quintet zagrał już ponad sto koncertów stając się najaktywniejszym tego typu zespołem w kraju. (...)
zobacz wiecej
2021-07-26

Kino samochodowe Tauron

W lipcu i sierpniu zapraszamy do kina samochodowego Tauron. Start każdej projekcji o godzinie 21.30. Miejsce: parking przy Stadionie Śląskim – brama 1B, zjazd z ul. Chorzowskiej, przy „Karolince”.   2.07.2021 | PT | 21.30 | „Green Book”, reż. Peter Farrelly, USA 2018 | 130 min 3.07.2021 | SOB | 21.30 | „Włoskie wakacje”, reż. James D’Arcy, Wielka Brytania, Włochy 2020 | 94 min 30. (...)
zobacz wiecej
2021-07-26

Scena Letnia Stadion

Zapraszamy na cotygodniowe atrakcje przy Stadionie Śląskim. Scena Letnia Stadion to wyjątkowe miejsce - koncerty, warsztaty dla najmłodszych, zajęcia taneczne, muzyka na żywo, food trucki oraz strefa chilloutu. A do tego co tydzień inne atrakcje. Innymi słowy – dla każdego coś dobrego!   Strefa Sceny Letniej Stadion zlokalizowana na terenie obwodnicy Stadionu Śląskiego przy bramie nr 3 obiektu to miejsce, które w każdy wakacyjny weekend tętni życiem! Nie zastanawiajcie się i już dziś zabierzcie ze sobą znajomych! Czekają na Was specjalnie przygotowana strefa chilloutu oraz strefa gastro i liczne atrakcje! A co dokładnie czeka na Was w ten weekend? Dołączcie do wydarzenia i nie przegapcie informacji!   W ramach Sceny Letniej Stadion odbędzie się również 8 wyjątkowych występów i koncertów (biletowanych):   9. (...)
zobacz wiecej
2021-07-26

Turniej Szachowy w Parku Śląskim

W ostatnich dniach Park Śląski stał się centrum potyczek szachowych, w których chętnie bierzecie udział .   W piątek zainaugurowaliśmy "Szachy w Parku Śląskim" wspaniałym spektaklem zespołu Balet Dworski Cracovia Danza. W sobotę dzieci uczyły się grać w szachy, aby potem walczyć w Turnieju Szachowym dla Dzieci. Obejrzeliście spektakl "Żywe Szachy" - bitwę między mongolskim władcą Tamerlanem a tureckim sułtanem Bajazydem na scenie ułożonej z 64 biało-czarnych pól wśród krzewów różanych w Rosarium, którą odegrały dzieci zrzeszone w zabrzańskim klubie szachowym – Szach Mat Zabrze. (...)
zobacz wiecej
Aktualna strona: 1, wszystkich stron: 401
Copyright © 1995-2011 Park Śląski