Dzisiaj mamy: Piątek 18.09.2020
2020-09-16

Filharmonia zainaugurowała sezon w Parku Śląskim

Filharmonia Śląska zainaugurowała w środę nowy sezon artystyczny na Dużym Kręgu Tanecznym w Parku Śląskim. Dyrektor Filharmonii Śląskiej Adam Wesołowski w trakcie konferencji prasowej podkreślił, że ten sezon jest zwrotem w kierunku natury i ekologii. Będzie się to objawiało w naturalnym brzmieniu i kompozycjach inspirowanych przyrodą oraz w działaniach na polu społecznym i ekologicznym. (...)
zobacz wiecej
2020-09-16

Tak postępują inwestycje w Parku Śląskim. ZDJĘCIA

Po raz kolejny wraz z Zarządem Parku Śląskiego odwiedziliśmy trwające tu budowy. Obecnie w trakcie realizacji są trzy duże przedsięwzięcia. To gruntowna modernizacja Ogrodu Japońskiego, remont świątyni Petrycha oraz budowa polderu przeciwpowodziowego. Łączna kwota tych inwestycji wynosi ponad 15 milionów zł! Ponadto przebudowywane są alejki w pobliżu Kręgów Tanecznych, które zyskają nową nawierzchnię. (...)
zobacz wiecej
2020-09-10

UL2L: piąte warsztaty dla uczestników projektu. Tym razem on-line

To już piąty warsztat organizowany w ramach projektu UrbanLinks 2 Landscpe w programie Interreg Europe, w którym Park Śląski jest jednym z partnerów. To jednocześnie wyjątkowe wydarzenie - ze względu na pandemię COVID-19, całe spotkanie odbywa się on-line. Gospodarzem spotkania jest łotewska gmina Kuldiga, a tematem przewodnim: „Partnerstwa i modele biznesowe”. (...)
zobacz wiecej
2020-09-07

Urodzinowy tydzień z Elką

Wszystkie Elki, w dzień urodzin naszej kultowej atrakcji, jadą bezpłatnie. Ale na tym nie koniec. Z obniżonej ceny we wtorek 8 września będą mogły skorzystać wszystkie osoby, które wraz z Elżbietą, Elką, Elunią zdecydują się na przejażdżkę kolejką linową. Specjalne rabaty będą obowiązywać również od środy do niedzieli, a dodatkowo od wtorku do niedzieli potrwają konkursy, w których będzie można wygrać parkowe gadżety i inne nagrody. (...)
zobacz wiecej
2020-09-03

Parkingi na terenie Parku Śląskiego podczas memoriału Kamili Skolimowskiej

W niedzielę (6 września) na Stadionie Śląskim odbędzie się memoriał im. Kamili Skolimowskiej. Jeżeli ktoś wybiera się na to wydarzenie samochodem, to zachęcamy do skorzystania ze strefy parkingowej P8, która została zaznaczona na poniższej mapie.   1. Strefa Parkingowa Główna – P8 – Wjazd od ul. Chorzowskiej:• W dniu 06 września 2020 roku w strefie parkingowej obowiązywać będzie opłata jednorazowa ryczałtowa:- za parkowanie samochodów osobowych do 7,5 t DMC w wysokości 20,00 zł- za parkowanie samochodów powyżej 7,5 t DMC w wysokości 40,00 zł• Opłaty o których mowa, będą pobierane jednorazowo w momencie wjazdu do stref parkingowych. (...)
zobacz wiecej
2020-09-03

W niedzielę 11. Memoriał im. Kamili Skolimowskiej INFORMATOR DLA KIBICÓW

W niedzielę 6 września na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędzie się Memoriał Kamili Skolimowskiej. Będzie to już jedenasta edycja zawodów poświęconych pamięci najmłodszej polskiej mistrzyni olimpijskiej, ale po raz pierwszy w historii Memoriał będzie… ozłocony. Światowa centrala lekkoatletyczna – World Athletics – doceniła imprezę i wcieliła ją do cyklu World Athletics Continental Tour Gold, nadając jej najwyższą, złotą odznakę. (...)
zobacz wiecej
2020-09-03

Kolejka Elka w niedzielę będzie czynna do godz. 16

Szanowni goście Parku Śląskiego! W związku z organizacją memoriału im. K. Skolimowskiej (wyjątkowo) w dniu 6 września 2020 roku kolej linowa Elka będzie czynna do godz. 16.00(ostatnia jazda o godz. 15.40) Za utrudnienia przepraszamy.
zobacz wiecej
2020-09-02

Róże, spektakle i koncerty - rusza Parkowy Wrzesień z Kulturą

Zbigniew Herbert pisał, że „kultura to (…) budowanie wartości, dla których warto żyć”. Park Śląski rusza więc z cyklem „Parkowy Wrzesień z Kulturą”, to wachlarz artystycznych wydarzeń, zarówno dla małych jak i większych miłośników sztuki. Pierwsze spektakle już 5 i 6 września. Zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę o godz. 14. (...)
zobacz wiecej
2020-08-29

„Weekend dla Zdrowia” w Parku Śląskim

W Parku Ślaskim rozpoczął się plenerowy „Weekend dla Zdrowia”, który potrwa do niedzieli 30 sierpnia. Eksperci służą radami w kardiobusie, osteobusie, dermobusie i mammobusie. To okazja, aby w jednym miejscu precyzyjnie sprawdzić stan swojego zdrowia. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Województwo Śląskie, a odbywa się ono w ramach akcji „Śląskie dla seniora” i „Śląskie dla kobiety”. (...)
zobacz wiecej
2020-08-26

Stadion Śląski Narodowym Stadionem Lekkoatletycznym!

Stadion Śląski oficjalnie został Narodowym Stadionem Lekkoatletycznym! Decyzję w tej sprawie podjął Polski Związek Lekkiej Atletyki. Dziś z tej okazji na terenie legendarnego „Kotła Czarownic” odsłonięta została pamiątkowa tablica. Odsłonięcie tablicy informującej o przyznaniu tytułu Narodowego Stadionu Lekkoatletycznego Stadionowi Śląskiemu miało miejsce po południu. (...)
zobacz wiecej
Aktualna strona: 1, wszystkich stron: 387
Copyright © 1995-2011 Park Śląski