Dzisiaj mamy: Środa 17.07.2019
2019-07-16

Na Stadionie Śląskim trwa Lato Otwartych Boisk

Jeszcze do 2 sierpnia potrwa 14. edycja „Lata otwartych boisk” na Stadionie Śląskim. Podczas bezpłatnej akcji skierowanej do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 16 lat uczestnicy mogą skorzystać z obiektów treningowych stadionu. Zorganizowane zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-13:00. Każdego dnia uczestnicy akcji mogą wziąć udział w specjalnie przygotowanych rozgrywkach sportowych, rekreacyjnych, a także w zajęciach kulturalnych i artystycznych. (...)
zobacz wiecej
2019-07-10

Tour de Pologne przejedzie przez Park Śląski

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego i organizatorzy Tour de Pologne podpisali umowę na organizację wyścigu w województwie śląskim W uroczystym parafowaniu umowy uczestniczyli przedstawiciele władz regionu – marszałek Jakub Chełstowski i wicemarszałek Wojciech Kałuża oraz dyrektor generalny Tour de Pologne, Czesław Lang i Prezes Zarządu Lang Team Adam Siluta. (...)
zobacz wiecej
2019-07-09

TAURON ponownie sponsorem tytularnym cyklu TAURON SEC

Już po raz kolejny Stadion Śląski, miejsce legendarne dla fanów polskiego żużla, stanie się areną, na której rozegrany zostanie finał Indywidualnych Mistrzostw Europy na żużlu. Po raz kolejny również cykl TAURON SEC zorganizowany zostanie ze wsparciem sponsora tytularnego. 8 lipca podczas konferencji prasowej ogłoszone zostało podpisanie umowy sponsoringowej między organizatorem rozgrywek – firmą One Sport i TAURONEM. (...)
zobacz wiecej
2019-07-05

Miejsca i strefy parkingowe podczas koncertu zespołu Rammstein na Stadionie Śląskim

W dniu 24 lipca 2019 roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędzie się Koncert „Rammstein”. Park Śląski udostępni miejsca parkingowe, które zlokalizowane będą w 4 strefach parkingowych oraz miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych na Parkingu P1, zgodnie z mapą i rozpiską poniżej. Bilet parkingowy będzie można zakupić w przedsprzedaży internetowej na stronie www. (...)
zobacz wiecej
2019-07-03

Rusza Marszałkowski budżet obywatelski – Ty decydujesz na co zostanie przeznaczony

10 mln zł jest do rozdysponowania w ramach pierwszej edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. W trakcie konferencji ją inaugurującej, w Muzeum Śląskim zaprezentowano założenia programu. W spotkaniu z przedstawicielami samorządów i organizacjami pozarządowymi, wziął udział marszałek Jakub Chełstowski, a także członek Zarządu Województwa Śląskiego, Izabela Domogała i przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego, Jan Kawulok. (...)
zobacz wiecej
2019-07-03

Szturm Śląski, czyli I Bieg z przeszkodami na Stadionie Śląskim

W niedzielę, 7 lipca o godz. 10.00 rozpoczynamy na Stadionie Śląskim Szturm Śląski, czyli I Bieg z przeszkodami. Na uczestników czekają niezwykłe przeszkody zlokalizowane na terenie stadionu i wokół obiektu na ponad pięciokilometrowej trasie. Do pokonania będzie ponad 2000 schodów i 20 przeszkód. Biegacze startować będą w kilkudziesięcioosobowych grupach co 15 minut. (...)
zobacz wiecej
2019-07-02

„Dzień Miodu” w chorzowski skansenie

Zapraszamy 7 lipca 2019 w godzinach od 12.00 do 17.00 na „Dzień miodu”. W programie m.in.: prezentacja tradycyjnych sposobów pozyskiwania miodu, historia pszczelarstwa, prelekcje, pokazy. Jarmark miodów i wyrobów pszczelarskich. Podczas imprezy odbędą się też m.in.: pokazy wirowania miodu, będzie można wykonać ozdoby z wosku, poznać historię bartnictwa i posłuchać o roli pszczół w przyrodzie oraz zastosowaniu miodu w kosmetykach i lecznictwie. (...)
zobacz wiecej
2019-07-01

Kilka tysięcy osób bawiło się na II Pikniku Rodzinnym na Śląskim

W sobotę, 29 czerwca kilka tysięcy osób bawiło się na II Pikniku Rodzinnym na Śląskim. Na arenie głównej w Talentiadzie rywalizowało kilkadziesiąt rodzin, a blisko pół tysiąca dzieci sprawdziło swoje umiejętności w miasteczku piłkarskim oraz skorzystało z innych atrakcji i zabaw. Po nich, w meczu pokazowym Gwiazdy Ślonskiego Fusbala (Oldboje Śląskiego ZPN) wygrały 5:1 z zespołem o nazwie Team Silesia (Reprezentacja Urzędu Marszałkowskiego i Stadionu Śląskiego). (...)
zobacz wiecej
2019-06-27

II Piknik Rodzinny na Śląskim, czyli wielkie granie… dla każdego

Stadion Śląski to miejsce wyjątkowe i symboliczne. Na jego murawie występowały największe gwiazdy polskiej i światowej piłki nożnej. Ty także możesz tu zagrać! Śląski Związek Piłki Nożnej i Stadion Śląski zapraszają na II Piknik Rodzinny na Śląskim. Otwarcie bram nastąpi w sobotę, 29 czerwca o godz.12.00. Wstęp na imprezę jest wolny! Na murawę Śląskiego zapraszamy od godz. (...)
zobacz wiecej
2019-06-26

„Powstańcze ślady w filmie „Powstańcze ślady w filmie ”.” w MGPE

W dniu 29 czerwca w godzinach od 17.00 na terenie Muzeum odbędzie się wydarzenie pt. „Powstańcze ślady w filmie sól ziemi czarnej>>”. Impreza jest organizowana z okazji 100 – lecia Powstań Śląskich przez: Instytucję Filmową Silesia, Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”, Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. Punktem wyjścia do organizacji imprezy jest film „Sól ziemi czarnej” Kazimierza Kutza. (...)
zobacz wiecej
Aktualna strona: 1, wszystkich stron: 368
Copyright © 1995-2011 Park Śląski