Dzisiaj mamy: Wtorek 19.10.2021
2021-10-15

Kolejne zajęcia z cyklu "Senior z klasą"

Jak przyjmować krytykę i pochwały, wyrażać własne opinie i potrzeby, jak odmawiać i oceniać swoje działania – to niektóre z tematów poruszanych na warsztatach z asertywności w cyklu „Senior z klasą”.   Zajęcia dla seniorów są częścią projektu Parkowe Centrum Rozwoju Pod Kapeluszem, sfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej oraz budżetów: państwa i województwa. (...)
zobacz wiecej
2021-10-11

Już wkrótce nowa strona i aplikacja parku!

  Nowa strona i aplikacja Parku Śląskiego jest już w drodze na nasze serwery. Od maja, razem z Amistad, pracujemy nad nową stroną internetową i aplikacją mobilną, które przyniosą świeżość i nowoczesność w naszej Parkowej przestrzeni medialnej.   W aplikacji będziecie mogli m.in. zagrać w gry terenowe, które oprowadzą Was po ciekawych zakamarkach Parku. (...)
zobacz wiecej
2021-10-06

Teren "Psiego Wybiegu" został oddany do modernizacji.

INWESTYCJA W REALIZACJI Termin zakończenia prac: 1.12.2021 r. Już niedługo nasze czworonogi będą mogły korzystać z odnowionego wybiegu, w którym pojawią się urządzenia zabawowe dla psów (wykonane z drewnianych bali), zadba się o zastaną zieleń, zostanie wzniesione nowe ogrodzenie, zostaną wykonane sieci oświetlenia, teletechniczne i monitoringu, stanie tablica z regulaminem i tablica informacyjna. (...)
zobacz wiecej
2021-10-06

Startuje Europejskie Forum Przyszłości

  W dniach 6 – 8 października 2021 r. na Stadionie Śląskim odbędzie się I edycja Europejskiego Forum Przyszłości (EFP). Wydarzenie będzie skupione wokół tematów najistotniejszych z perspektywy rozwoju cywilizacyjnego, społecznego i gospodarczego współczesnego świata.   Organizatorem wydarzenia, pretendującego do miana najważniejszego eventu tego typu w tej części Europy, jest Śląski Fundusz Rozwoju. (...)
zobacz wiecej
2021-10-01

Zmiana organizacji ruchu w weekend

W związku z organizacją imprezy sportowej SILESIA MARATHON w dniu 3.10.2021 zostaje zmieniona organizacja ruchu w przestrzeni Stadionu Śląskiego.    Na Placu Mistrzów zostaje dopuszczona możliwość poruszania się pojazdów celem wykorzystania tej przestrzeni pod miejsca parkingowe. Na załączonej grafice przedstawiamy Wam - drogę dojazdu do Ośrodka Harcerskiego (od strony wjazdu przy AKS Chorzów - ul. (...)
zobacz wiecej
2021-09-30

Rezygnacja Agnieszki Bożek – Prezesa WPKiW

Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku im. gen Jerzego Ziętka S.A. informuje, że Pani Agnieszka Bożek złożyła rezygnację z pełnienia funkcji Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku im. Gen Jerzego Ziętka S.A., ze skutkiem na koniec dnia 30 września 2021r. „W lutym 2020 r. zostałam powołana na stanowisko Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku im. (...)
zobacz wiecej
2021-09-29

Nowy odcinek Elki coraz bliżej

24 września, odbyła się rada budowy nawiązująca do postępu prac projektowych nad nową odnogą Kolei Linowej Elka. Projektanci z Archex S. C. przedstawili kolejne rozwiązania dla inwestycji m. in. wygląd nowej Stacji.   Będzie ona biegła historyczną trasą - od Stacji "Legendii" Śląskiego Wesołego Miasteczka, poprzez Śląski Ogród Zoologiczny do Planetarium.  
zobacz wiecej
2021-09-28

W niedzielę możliwe utrudnienia na parkowych alejkach

Informujemy o możliwych utrudnieniach w ruchu na terenie Parku Śląskiego w najbliższą niedzielę. Dnia 3 października 2021 odbędzie się 13. Silesia Marathon. W związku z tym, że trasa biegu biegnie wzdłuż parkowych alejek, a kluczowym punktem na mapie zawodów jest Stadion Śląski – spodziewane są ograniczenia w możliwości poruszania się w okolicach al. Planetarium, al. (...)
zobacz wiecej
2021-09-27

Spacer ornitologiczny wspólnie z Muzeum Górnośląskim

Czy wiecie jakie ptaki zamieszkują Park Śląski?  Dla których skrzydlatych stworzeń zielone płuca aglomeracji są stałym domem? A może tylko przystankiem w drodze do ciepłych krajów? Tego m.in. będzie można się dowiedzieć podczas spaceru ornitologicznego, który odbędzie się w sobotę 2 października w Parku Śląskim – miejskiej ostoi bioróżnorodności. (...)
zobacz wiecej
2021-09-27

Seniorzy pojadą Elką za 5 zł!

W dniach 1-3 października - z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych - wszyscy seniorzy będą mogli skorzystać z promocji na przejazd Koleją Linową Elka. Za uprzednim okazaniem dowodu tożsamości, osoby 60+ pojadą w jedną stronę za jedyne 5 zł! Zapraszamy!  
zobacz wiecej
Aktualna strona: 1, wszystkich stron: 406
Copyright © 1995-2011 Park Śląski