Dzisiaj mamy: Poniedziałek 27.05.2019
2019-05-24

Ruszają konsultacje społeczne „Porozmawiajmy o parku”. Pierwsze z nich będą dotyczyły Ogrodu Różanego

Rozpoczynamy cykl konsultacji społecznych „Porozmawiajmy o parku”. Mają one oczywiście związek z rozpoczynającą się realizacją Programu Rewitalizacji Parku Śląskiego. Już 31 maja, w nadchodzący piątek, o godzinie 16 w dyrekcji Parku Śląskiego, odbędzie się pierwsze spotkanie konsultacyjne. Wspólnie z Wami chcemy poszukać drogi do właściwiej i satysfakcjonującej użytkowników rewitalizacji parkowych przestrzeni. (...)
zobacz wiecej
2019-05-24

Move Your Brass - Festiwal Orkiestr Dętych trafi do Parku Śląskiego

Ponad 350 muzyków, muzyczne bitwy, potańcówki, warsztaty i koncerty na ziemi i w powietrzu – to będzie prawdziwa inwazja orkiestr dętych na Katowic, ale i Park Śląski. Move Your Brass - Festiwal Orkiestr Dętych rozpoczyna się w piątek 24 maja. Na Śląsku orkiestry dęte to nieodłączny element muzycznego krajobrazu. Ale to także zjawisko globalne – znane tak samo w Europie, jak i Ameryce czy Korei. (...)
zobacz wiecej
2019-05-23

Stadion Śląski ze strzelnicą biathlonową i nowym kompleksem szatni

Witold Bańka, minister sportu i turystyki potwierdził dzisiaj, że ministerstwo dofinansuje kwotą 4,5 mln zł budowę strzelnicy biathlonowej na Stadionie Śląskim. To prawie połowa kosztów powstania tego obiektu. Zależy nam na rozbudowaniu infrastruktury sportowej wokół Stadionu Śląskiego, podkreślił marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski. Oddanie do użytku strzelnicy planowane jest przed sezonem zimowym 2020/21. (...)
zobacz wiecej
2019-05-21

Parkingi w Parku Śląskim podczas koncertu Miuosh, Jimek, Smolik, NOSPR – Scenozstąpienie

W dniu 09 czerwca 2019 roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędzie się „Miuosh, Jimek, Smolik, NOSPR – Scenozstąpienie”. Park Śląski udostępni miejsca parkingowe, które zlokalizowane będą w 3 strefach parkingowych oraz miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych w strefie Parkingowej P8, zgodnie z mapą i rozpiską poniżej. Bilet parkingowy będzie można zakupić w przedsprzedaży internetowej na stronie www. (...)
zobacz wiecej
2019-05-21

Z biletem na Stadion możesz zwiedzić skansen

Masz bilet na wydarzenie, które odbywa się na Stadionie Śląskim? Chcesz przy okazji zwiedzić znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie stadionu Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”. Od maja posiadacze biletu na wydarzenia organizowane przez Stadion mogą zwiedzać skansen za 5 zł. To efekt umowy o współpracy pomiędzy Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” a Stadionem Śląskim, która właśnie weszła w życie. (...)
zobacz wiecej
2019-05-16

Szukasz pomysłu na wyjazd? Wpadnij koniecznie na Atrakcje Regionów

Przed nami kolejna, siódma już edycja Targów Turystyki Weekendowej Atrakcje Regionów, które odbędą się w dniach 17 – 19 maja w Parku Śląskim na Polach Marsowych obok Stadionu Śląskiego. Targi Atrakcje Regionów to prawdziwa gratka dla wielbicieli podróży i aktywnego spędzania wolnego czasu. Na targach każdy znajdzie kierunek, który go zainspiruje. (...)
zobacz wiecej
2019-05-14

Ruszyła przebudowa Planetarium Śląskiego

Niemal dwukrotnie większa powierzchnia, nowoczesna sala projekcyjna i atrakcje naukowe, jakich nie ma nigdzie indziej. Właśnie rusza modernizacja Planetarium Śląskiego. Pierwsi robotnicy pojawili się już na placu budowy. Na ukończenie tego zadania mają 540 dni. Przetarg na inwestycję „Planetarium – Śląski Park Nauki” wygrała firma Budimex. Jak podkreśla Jakub Chełstowski, marszałek województw śląskiego, jej rozpoczęcie, to historyczna chwila tego obiektu i całego województwa. (...)
zobacz wiecej
2019-05-11

Marszałek powołał Radę Społeczną ds. Parku Śląskiego

Marszałek Jakub Chełstowski powołał Wojewódzką Radę Społeczną ds. Parku Śląskiego. Zapowiedział także powstanie okrągłego stołu dla Parku Śląskiego. Rada ds. Parku Śląskie jest organem opiniodawczo – doradczym działającym przy marszałku województwa. Do jej zadań należeć będzie rozpoznawanie potrzeb i doradzanie działań rozwojowych Parku, opiniowanie i wspieranie inicjatyw realizowanych na obszarze Parku oraz organizowanie płaszczyzny współpracy i wymiany doświadczeń pomiędzy podmiotami działającymi na rzecz wzmocnienia oferty edukacyjnej, sportowej i rozrywkowej Parku. (...)
zobacz wiecej
2019-05-07

Wraca Wasze ulubione „Śniadanie na trawie”

Będzie o zdrowym jedzeniu, zdrowym trybie życia, odpowiedzialności za środowisko, interakcjach międzyludzkich i trochę o seksie. 11 maja wraca „Śniadanie na trawie”. Przez siedemnaście kolejnych sobót znów będzie można nabrać dystansu, odpocząć na leżaku, dowiedzieć się czegoś ciekawego i zjeść coś zdrowego i pysznego. Nie zabraknie też nowości. Wśród nich m. (...)
zobacz wiecej
2019-05-06

Zmarł Aleksander Franta, architekt, wizjoner, budowniczy Parku Śląskiego

1 maja odszedł ostatni z Zielonych Koni, Aleksander Franta. Architekt, wizjoner, wielka postać dla całego Śląska i bardzo szczególna dla Parku Śląskiego (Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku). Miał 94 lata. Zielone Konie to zespół projektowy działający w latach 1949 – 1958 w strukturach „Miastoprojektu” w Katowicach, w skład którego wchodzili Henryk Buszko, Aleksander Franta i Jerzy Gottfried. (...)
zobacz wiecej
Aktualna strona: 1, wszystkich stron: 365
Copyright © 1995-2011 Park Śląski