Dzisiaj mamy: Piątek 17.09.2021

Komunikat z dn. 30.06.2014 r.

Właściciel Tatralandii i ośrodka JASNA Chopok sprawdzi potencjał rozwojowy wesołego miasteczka.

Tatry Mountain Resorts a.s. oraz zarząd WPKiW S.A., właściciel Śląskiego Wesołego Miasteczka, podpisali list intencyjny w sprawie ogólnego porozumienia o współpracy, rozpoczynający równocześnie proces przygotowania szczególnych warunków i umów. Efekty negocjacji będą znane za kilka miesięcy, a ewentualną zgodę na zaangażowanie słowackiego potentata w modernizację śląskiego lunaparku wyda samorząd wojewódzki.

***

– W ostatnim czasie nasz obiekt się zmienia. Rośnie liczba atrakcji, a w ślad za tym statystyki odwiedzin. Jednak nie oszukujmy się, Śląskie Wesołe Miasteczko potrzebuje sporego przyśpieszenia, które spowoduje, że z lat osiemdziesiątych szybko przeniesiemy się w drugą dekadę dwudziestego pierwszego wieku – mówi Paweł Cebula, dyrektor Śląskiego Wesołego Miasteczka.

***

We wrześniu ubiegłego roku ogłoszono przetarg na wybór doradcy w procesie poszukiwania inwestora dla Śląskiego Wesołego Miasteczka. Postępowanie wygrało PwC, jedna z największych firm konsultingowych na świecie. Efektem podjętych działań było zainteresowanie śląską inwestycją słowackiej spółki Tatry Mountain Resorts a.s., właściciela m.in. aquaparku Tatralandia, największego w tej części Europy ośrodka narciarskiego – JASNA pod Chopokiem, a od niedawna również Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego. W ubiegłym tygodniu podpisano list intencyjny pomiędzy WPKiW S.A., właścicielem wesołego miasteczka oraz zarządem słowackiego potentata.

– Nasi południowi sąsiedzi mają koncepcję zarządzania tego typu obiektami. Ich pomysły sprawdziły się w kilku miejscach. Działania, które podejmiemy po podpisaniu listu intencyjnego pozwolą zweryfikować, czy preferowany przez nich model biznesowy sprawdzić się również na Śląsku – mówi Paweł Cebula, dyrektor Śląskiego Wesołego Miasteczka.

W ramach analizy warunków potencjalnej współpracy prowadzona będzie dyskusja na temat szczegółowego planu inwestycyjnego, sposobu finansowania i struktury formalnej przedsięwzięcia. Punktem wyjścia do dyskusji nad szczegółami współpracy będzie przede wszystkim ogólna wizja funkcjonowania, w tym m.in. decyzja, czy śląski obiekt będzie miał charakter lunaparku tematycznego.

- TMR jest firmą z profesjonalnym know-how, mamy pewne i zasobne zaplecze finansowe, jesteśmy dobrze przygotowani do zapewnienia rozwoju i doinwestowania takich projektów, jak Śląskie Wesołe Miasteczko. Posiadając już obiekty na Słowacji, w Czechach i w Polsce, wiemy, jak zapewnić synergię w zarządzaniu obiektami z korzyścią dla klienta w Polsce. Wspólnie przygotujemy najlepsze rozwiązania, które spowodują, że to miejsce kultowe dla wielu Polaków na nowo stanie się magnetyczne i przyciągające. Chcemy, aby nasze zaangażowanie przyniosło takie korzyści rozwijającej się aglomeracji śląskiej i jej mieszkańcom, jakie dostarczają nasze projekty park wodny Tatralandia czy ośrodek zimowy JASNA pod Chopokiem, będące w czołówce w tej części Europy w swoich kategoriach – powiedział Bohus Hlavaty, prezes Tatry Mountain Resorts a.s.

Sformułowanie założeń współpracy potrwa kilka miesięcy. Następnie szczegóły umowy zostaną przedłożone m.in. radzie nadzorczej WPKiW S.A., zarządowi województwa oraz Wydziałowi Pomocy Prawnej i Nadzoru Właścicielskiego. Kwestia ewentualnej współpracy z Tatry Mountain Resorts będzie także przedmiotem dyskusji z radnymi sejmiku wojewódzkiego.

– Śląskie Wesołe Miasteczko to w sferze symbolicznej i formalnej własność wszystkich mieszkańców regionu, dlatego jest bardzo ważne, aby ewentualny proces angażowania podmiotu prywatnego na każdym etapie zabezpieczał interes strony publicznej oraz był maksymalnie transparentny – mówi Bartłomiej Zientek, manager w Zespole Fuzji i Przejęć PwC.

Copyright © 1995-2011 Park Śląski