Kolejka „Elka” znów jeździ. Mamy specjalną PROMOCJĘ!

2023-04-26

Kolej Linowa „Elka” znów ruszyła! Po kilkumiesięcznej przerwie odwiedzający mogą oglądać panoramę Parku Śląskiego na trasie Stadion Śląski – Wesołe Miasteczko „Legendia”.  Przygowaliśmy dla Was promocję.

Z biletem wstępu do Planetarium Śląskiego, Skansenu i Śląskiego Ogrodu Zoologicznego przejazd Koleją Linową Elką tańszy o 5 zł! Promocja ważna jest do odwołania. WAŻNE: Rabat na przejazd Elką obowiązuje z biletem wstępu do Planetarium, ZOO i Skansenu w tym samym dniu.  

W sobotę, 26 kwietnia br. uruchomiona została Kolej Linowa „Elka” na trasie od Stadionu Śląskiego do Wesołego Miasteczka „Legendia”. Ze względu na prace związane z rozbudową Kolejki „Elki
 o drugą nitkę na trasie do Planetarium – Śląskiego Parku Nauki kursowanie kolejki wstrzymane było od grudnia 2022 r. Zaawansowany poziom prac budowlanych na stacji Wesołe Miasteczko „Legendia” pozwala na ponowne uruchomienie kolejki „Elki” na pierwszym odcinku.

– Kolej linowa Elka to jedna z głównych atrakcji Parku Śląskiego, która cieszy się ogromną popularnością, tym bardziej cieszymy się, że możemy udostępnić ją dla naszych gości na długi weekend majowy. Liczymy, że pogoda dopisze i będziemy mogli wszyscy cieszyć się widokiem kwitnącego Parku Śląskiego z nieco innej perspektywy –  mówi Aneta Miler, rzeczniczka prasowa Parku Śląskiego.

Budowa drugiej nitki Kolei Linowej „Elka” od Wesołego Miasteczka do Planetarium Śląskiego przebiega zgodnie z harmonogramem. Na obu stacjach trwają intensywne prace budowlane, m.in. stawiana jest główna konstrukcja obu obiektów, spacerowicze mogą dostrzec już zarys przyszłej stacji. Następnym etapem będzie stworzenie konstrukcji dachowej, prace z tym związane mają ruszyć w okolicy czerwca.

Trasa przejazdu drugiej linii „Elki” została wykonana zgodnie z obowiązującymi przepisami, powstała także droga technologiczna. Jednocześnie ruszyły prace związane z demontażem fundamentów po starych podporach, w ich miejsce stawiane będą nowe słupy. W ciągu najbliższych tygodni zamontowane zostaną elementy napędu. Drugiej odcinek Kolei Linowej „Elka” ma zostać oddany do użytku w IV kwartale 2023 r.

Kolejka „Elka” kursować będzie przez długi weekend majowy w godzinach od 10.00 do 19.00, a następnie w dni powszechne z wyjątkiem poniedziałków w godzinach od 10.00 do 18.00 oraz w weekendy w godz. Od 10.00 do 19.00.

Czytaj również

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...