Wydarzenia

Śniadanie na trawie w Parku Śląskim

Dodaj do planera Usuń z planera


[Link do wydarzenia]

[Link do oficjalnego profilu Śniadania na Trawie]


Śniadanie na trawie


„Śniadanie na trawie” to wydarzenie cykliczne organizowane nieprzerwanie od 2011 roku. W każdą sobotę od czerwca do września, ludzie spotykają się w Rosarium by spędzić sobotni poranek w aktywny sposób oraz – jak na śniadanie przystało – spróbować zdrowych specjałów serwowanych przez lokalnych dostawców. Każde „śniadanie na trawie” rozpoczyna się porannymi ćwiczeniami z jogi, w których każdy może wziąć udział zupełnie za darmo. Nie brakuje również innych aktywności fizycznych, takich jak fitness czy pilates. Wszystkie zajęcia prowadzone są pod okiem profesjonalnych trenerów, więc nawet jeżeli ktoś nie miał wcześniej styczności z tego typu ćwiczeniami, bez obaw może rozpocząć tutaj swoją przygodę – wystarczy zaopatrzyć się w matę do ćwiczeń!

Wystawcy którzy biorą udział w „śniadaniach” to w większości lokalne sklepy i restauracje oferujące zdrową, ekologiczną żywność. Standardem są przysmaki wegetariańskie oraz wegańskie które podbiją serce nawet najbardziej zatwardziałego mięsożercy. Nie brakuje również produktów sprzedawanych na wagę, w ekologicznych opakowaniach mających na celu promować ideę zero waste.
Jest to również doskonały event dla rodziców z dziećmi – zajęcia plastyczne, animacje, konkursy z nagrodami, zajęcia sportowe oraz ciekawe prelekcje to tylko niektóre z atrakcji które co tydzień staramy się zapewnić najmłodszym.
„Śniadanie” urozmaicają również lokalne jednostki miejskie – takie jak policja czy straż miejska – które dbają o to by wydarzenie miało również aspekt edukacyjny, prowadząc z młodzieżą rozmowy na temat bezpiecznego spędzania czasu w trakcie wakacji czy szkodliwych właściwościach substancji odurzających. Stałym gościem jest również Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, które odwiedza Rosarium busem do poboru krwi.
Od samego początku wydarzenie jest wspierane również przez seniorów z „Fundacji Park Śląski” którzy przeprowadzają z dziećmi animacje, ale również w przystępny sposób dzielą się swoją wiedzą zdobytą w ciągu życia - najmłodsi mogą więc liczyć na ciekawe historie i niewyczerpane pokłady inspiracji. W trakcie „śniadań” funkcjonuje również „Punkt wymiany roślin” w którym możecie zostawić rośliny których już nie chcecie i wymienić je na inne, które ktoś tam dla Was zostawił!

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...