Dzisiaj mamy: Sobota 26.09.2020

Startuje joga w Rosarium. W tym roku również z zajęciami dla kobiet w ciąży

JOGA ROSARIUM 05Przez cały czerwic, lipiec i sierpień w każdą sobotę w Rosarium odbywają się bezpłatne zajęcia z Hatha Jogi. Prowadzi je Paweł Kamiński oraz inni nauczyciele z katowickiej Akademii Jogi i Terapii Ruchem. W tym roku nowością są zajęcia dla kobiet w ciąży.

Zajęcia są przeznaczone dla każdego i dla osób w każdym wieku niezależnie od tego czy są początkujące czy zaawansowane. Nie ma także żadnych ograniczeń wiekowych ani ruchowych. Trzeba tylko mieć ze sobą matę lub koc. Wstęp bezpłatny. Początek o godzinie 9.

Tradycyjna joga to jeden z systemów filozofii indyjskiej i zarazem zbiór dyscyplin duchowych zmierzających do doskonalenia związku pomiędzy ciałem, umysłem oraz świadomością poprzez odpowiedni trening ciała, przestrzeganie zasad etycznych, skupienie i medytację.

W świecie zachodnim joga pojmowana jest potocznie jako zestaw ćwiczeń fizycznych i umysłowych, uprawianych głównie dla zdrowia. Pomaga zachować dobrą kondycję oraz umożliwia powrót do zachwianej równowagi ciała i ducha.

W latach poprzednich Podczas wakacyjnych, bezpłatnych spotkań „ Joga w Parku” odbywały się w malowniczej scenerii Rosarium, sesje jogi łączono z ciekawymi wykładami na temat zdrowego stylu życia i praktycznymi radami jak ulepszać fizyczną i psychiczną kondycję. Zaproszenie gości parku do wspólnego praktykowania elementów jogi wyzwoliło w uczestnikach spore zapasy pozytywnej energii i przysporzyło tej dyscyplinie wielu nowych zwolenników, którzy wcześniej nie mieli z jogą styczności.

AKADEMIA RODZICÓW NA TRAWIE - projekt współorganizowany ze Szkołą Rodzenia Miś Kuleczka
bezpłatne zajęcia w soboty dla kobiet w ciąży i rodziców małych dzieci.
9.00-9.30 - gimnastyka dla kobiet w ciąży/ rodziców z niemowlakami [Akademia Jogi i Terapii Ruchem]
9.30-10.00 - prelekcja - tematy związane z ciążą, porodem, opieką niemowląt [Szkoła Rodzenia Miś Kuleczka]
10.00-12.00 - zabiegi terapii manualnej Bowen w ciąży i Baby Bowen [Gabinet Fizjoterapii mgr Izabela Kamińska]

Copyright © 1995-2011 Park Śląski