Dzisiaj mamy: Wtorek 18.05.2021

Zapraszamy do udziału w konkursie na najpiękniejsze jajko wielkanocne

P1010452

 

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie na najpiękniejsze jajko wielkanocne. Jest on organizowany przez Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”, a jego celem jest m.in. poznanie i zachowanie wybranych elementów plastyki obrzędowej Świąt Wielkanocnych, a także najciekawszych tradycji związanych z obchodami tych świąt w kulturze ludowej oraz rozwój inwencji twórczej i wrażliwości estetycznej uczestników.

 

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych. Prace oceniane będą w dwóch kategoriach konkursowych – jajko zdobione techniką tradycyjną i techniką dowolną – w trzech grupach wiekowych:

 

1. klasy I-III;

 

2. klasy IV-VI;

 

3. klasy VII-VIII.

 

Prace będą oceniane m.in. według takich kryteriów jak ogólne wrażenie artystyczne, oryginalność pomysłu, wykorzystanie motywów regionalnych i nawiązanie do tradycyjnych form zdobniczych a także estetyka wykonania i trwałość konstrukcji.

 

Do konkursu mogą być zgłaszane wyłącznie prace wykonane własnoręcznie. Nie dopuszcza się prac zakupionych, pozyskanych, jak również wytworzonych przed terminem ogłoszenia konkursu. Do konkursu mogą być zgłaszane wyłącznie prace wykonane w ramach działań indywidualnych.

 

Zgłoszenia pracy dokonuje rodzic, wychowawca, lub opiekun koła plastycznego.

 

Prace wraz z formularzem zgłoszeniowym należy dostarczyć do sekretariatu Muzeum „Górnośląski Park

Etnograficzny w Chorzowie”, ul. Parkowa 25, Chorzów, do 26 marca 2021 roku.

 

Szczegółowy regulamin i formularz zgłoszeniowy znajduje się pod tytm linkiem: http://bit.ly/jajko_wielkanocne_2021

Copyright © 1995-2011 Park Śląski